Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 lonely
#236844
...poleg tistih zgoraj omenjenih na povezavi...poznam še nekaj ultra-tekov,na katerih tečejo člani TF-ja:
Kisber 100 km (HU) ...Wildon (6 ur, AUT)...Forest Gump Zagreb (12 ur)..
Zagreb-Vukovar...Zagreb-Čazma (netekmovalno)...mah,tega je ogromno.

Tudi v Sloveniji je nekaj cestnih ultra-tekov...uradnih in pol-uradnih:

Celje-Logarska 75 km...24-urni Tek sreče Grosuplje...8-urni Formaraton...Sladkih 6...
"A jh uhka 10 v enmu dnevu? " (10 krogov okrog Blejskega jezera).
 MKC
#236864
upam, da prihodnje leto pričnem s kakšnim daljšim tekom. najraje kar v Sloveniji. kateri pa to bo pa še ne vem. tale Celje-Logarska me firbca :) (tudi dosti bolj etapne kot krožne)
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#236871
V Sloveniji imaš malo dolgih tekov, tudi organizacija še ni taka kot bi morala biti.

Glede izbire etapnih ali krožnih. Po nekaj tekmah boš ugotovil, da je krožni dosti boljša varianta ko moraš par ur tečt.

Lp

Uroš
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#236873
Uroš Sobočan napisal/-a: Po nekaj tekmah boš ugotovil, da je krožni dosti boljša varianta ko moraš par ur tečt.

A misliš krožni, kot 100 km Biel, 212 km okrog Balatona ipd? ... ali krožni, kot Formaraton ali Sladkih6 po Sladkem Vrhu :?:

V vsakem primeru so tudi meni ljubši krožni, predvsem zato, da se v cilju znajdem tam, kjer sem pustil prtljago in kraj že poznam, vem kje imam avto ipd.
Vsekakor pa so zanimivi etapni, kot je TranSlovenija. Je stalno kaj novega.
Pa tudi Celje-Logarska je fajn, čeprav je štart v Celju in cilj v Alpah.
Prazaprav je vse zelo fajn :lol:
 Mark R.
#348236
Živjo.

Sem nov v forumu in prosil bi za malo pomoči:)

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z ULTRA MARATONOM Wörthersee trail maniak 114 km, ki 16.-17. Septembra ?

Oz. UltraMaratoni na splošno, katerega se je fajn udeležit ( mislim cestno preizkušnjo)?

Na splošno se bom udeležil prvega UltraMaratona in mi bo vsaka informacija prav prišla.

Na kratko o meni:

Pred tem sem seveda pretekel maratone in tecem vsaj 3x tedensko po cca. 10km - 15km.
Intenzivno 2 leti, pred tem 12 let tek na smučeh.

Hvala za odgovore in vse o stalo!

Lep pozdrav tekači.
 uros feldin
#348241
Poglej moj odgovor na tvoje vprašanje v temi K 24, ker sem tvoje vprašanje zasledil v tej rubriki.....


LP, Uroš
 Mark R.
#348269
Hvala Uroš za odgovor:)
Ja to sem zasledil da je start ob 22.00 v petek.
Mogoce ves kako je z udeležbo, na njihovi spletni starni pise 50 starters, naj bi to pomenilo samo 50 ljudi?
In pa nekaj pise o enu kvalifikaciji?
Ves kaj o tem?
 uros feldin
#348285
Kot rečeno sem tekel na Ultra, to je en krog okoli jezera s startom zjutraj ob 8h. Rabil sem cca 7 ur. Višinskih ni prav veliko, bolj konkreten je zgolj vzpon na Jedvovco ( piramidenkogel).

Ali imajo omejeno število tekmovalcev na Superior ( 2 kroga) ne vem, mogoče bi jih bilo pametno kontaktirat. Tudi glede kvalifikacij nič ne vem, se pa spomnim, da jih prav veliko ni startalo z nami ob 8 h - oni so startali namreč v prvi vrsti, mi pa za njimi.

Sicer pa imaš čez 24 dni Ultrapušeljc ( 105 km) v Podbrdu, UTVV si pa že zamudil, prav tako si zamudil 100 milj Istre ( več različnih razdalj), v jeseni je še Valamar trail v Istri....

LP in srečno
 uros feldin
#348288
Sedaj sem šele videl, da se zanimaš bolj za cestne preizkušnje....

Vse kar sem navedel, vključno s trailom okoli Vrbskega jezera, NISO cestne preizkušnje, ampak ultratraili!

Tudi jaz sem v začetku tekel normalne maratone ( 3x maraton v Ljubljani), sedaj pa ceste še povoham ne. Tudi, če mi plačajo.

ULTRATRAILI so prava zadeva - narava, gozd, hribi, klanci in mehka podlaga - to je to.
 Mark R.
#348314
Uroš mogoče poznaš kaksno cestno preizkušnjo 100+, ki bo v naslednjih meaecih?
 uros feldin
#348319
Evo, en predlog si že dobil...

Mogoče pa se ti javi še kakšen cestni tekač, jaz pa priznam, cestne scene ne obvladam.

Srečno

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA