Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#208402
Letos, k je novo leto in Božič tko sred tedna, se bo jubilejna šesta krvodajalska akcija odvila ravno v času največjih praznovanj..

Datum smo določili, dva dni po prednovoletnem gorenjskem srečanju TFja 29.12 v dopoldanskih urah na Šlajmerjevi v Ljubljani. Potem pa nadaljevanje opoldne v England pubu (ker Irish še ne bo odprt), nato obnavljanje zalog v Dubočici in za maratonce zaključek v Cutty Sarku bl zvečer..

Tudi če imate kake zadržke pri darovanju krvi vabljeni vsaj na obnavljanje zalog. Prednovoletni čas bo najbrž dovoljšen motiv za druženje..

Trenutni seznam prijavljenih darovalcev:
Ales
Lena
bojanm
Cormi
lojzeP
ton
vencelj
maya23
biserka
mausi
aleksander
MatjazV



Seznam darovalcev v dnevih pred akcijo TF
RoKo
Metka 2
Arabo
Marko Vzorec
Nazadnje spremenil ales, dne 14 Dec 2009, 18:41, skupaj popravljeno 2 krat.
#208529
Danes dal kri, 3. letos. Ravno zaradi tega par dni brez intenzivnega teka, včeraj brez, standardno nizek hemoglobin :( , malo nad mejo odvzema. :D , Aprila pa spet. Če grem na odvzem kam drugam, mi datumsko ne znese za udeležbo 3x letno v domačem kraju.
#208532
Reakcija moje osebne zdravnice, sem samo informativno vprašala, če bi morda čez kako leto lahko tudi jaz šla na krvodajalsko, je bila, da naj kar pozabim na take vrste dobra dela :oops:
#208591
Loni napisal/-a:Reakcija moje osebne zdravnice, sem samo informativno vprašala, če bi morda čez kako leto lahko tudi jaz šla na krvodajalsko, je bila, da naj kar pozabim na take vrste dobra dela :oops:


Pride lepega dne ena deklina, pa naj ji bo ime Polona, k zdravniku, in pritisne s prstom na ramo, in pove, da jo na pokazanem mestu boli. Ponovo dejanje, in se dotakne kolena, kjer jo takisto občasno boli, pa desni gleženj je bil deležen pristiska prsta, na koncu pe še tetiva ob njem. Gleda dohtar sceno, pa malce počaka ( morda šteje do 10 ) nakar ustreli: "A lahko vaš prst malce odbliže pogledam ?" :?

A guspa v belem ve, da imaš v planu pol Istre oddelat. Pa ja ne, da je bilo to njeno priporočilo :idea:

Kot bi rekel starosta YU rock scene .... ne vjeruj ženi, koja laže :roll: bele halje rules :D
#208691
vencelj napisal/-a:Morda pa!
V zadnjih letih sem šel 4× na akcijo, vzeli so mi jo le enkrat, ko sem imel hemoglobin na meji (135g/l), trikrat so me zaradi prenizke vrednosti zavrnili... :roll:

Kakšna je meja, da še lahko daš kri?
#208693
nana napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Morda pa!
V zadnjih letih sem šel 4× na akcijo, vzeli so mi jo le enkrat, ko sem imel hemoglobin na meji (135g/l), trikrat so me zaradi prenizke vrednosti zavrnili... :roll:

Kakšna je meja, da še lahko daš kri?


135 pri moških, pri ženskah je nekaj nižja, kolikor vem. Če bi bil na 134, mi je ne bi vzeli, a nekajkrat sem bil le na okrog 120.

WHO določa spodnje mejne vrednosti, nekoliko nižje od krvodajalskih: http://otrocarije.blogspot.com/2008/06/ ... -krvi.html
Dr. Bojan Knap pa piše takole: http://tek.si/s-tekom-do-dobre-krvi/

Podatek 135g/l sem posredoval po informacijah, ki sem jih dobil na krvodajalski akciji, na internetu povsod piše le, da ti ga izmerijo, mejna vrednost pa ni navedena.
Je pa bilo že tudi na TF veliko debate na temo slabokrvnosti in teka.

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA