Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#290322
Rollback napisal/-a:
sb_tf napisal/-a:Težava pri teku s tarahumara sandali.
Noga mi pri teku drsi naprej in vrvica med palcem in kazalcem riba podplat.
Poskusil sem z več različnimi načini vezanja pa ni pomagalo. Uporabljam vrvico debeline 3-4mm.
Kakšen nasvet?
Sicer pa tečem bos že skoraj eno leto. Po tartanu in travi ni problem, nekatere vrste asfalta pa lahko pošteno režejo. Sandali so zaradi zračnosti in občutka (razen ribanja med prsti) zakon.
LP


Katere pa imaš? Si jih naredil sam?

jaz z mojim nimam težav - niti tistimi z usnjeno vezalko, tudi z sintetično ne.
Vzemi debelejšo vrvico za začetek in daljšo (vsaj 180cm). Pa ne se bat zavezat bolj na trdo.


Eksperimentiral sem in jih naredil sam. V njih sem poskusil cca 8km. Zvezal sem jih nizko (pod gležnjem), pri tem sem šel trikrat okoli noge. Niso se sezuvali. Bom poskusil vezati bolj trdo in z debelejšo vrvico. Običajno začnem ohlapno, ko pa ridem trikrat okoli je vse precej napeto. podplat je iz 3-4 mm gume za podplate (nabavljeno pri čevljarju).
#292671
Evo, pa mi je v nedeljo uspelo. Odteči namreč prvih 21 km v minimalistični obutvi

Slika

Tokrat popolnoma brez težav. Malo boleče mišice pa nič hujšega. Očitno je počasno privajanje (od maja dalje) obrodilo sadove :clap: Je pa problem, da vse kar sedaj obujem in je težje od teh copat, daje občutek gojzarjev :mrgreen:

Sem pa kljub vsemu nabavil predvsem za dolge teke Brooks Pure Connect, ki imajo vsaj nekaj blaženja in pač ne sodijo v čisti minimalistični copat. Sem pa prepričan, da bom z njimi lažje odtekel daljše teke. Prvi km z njimi so dali kar dober občutek.

S tem pa še ni konec moji minimalistični opremi. Je treba imeti še kaj za brezpotja, zima se pač približuje. Merrelli Mix-Master-Aeroblock

Slika

Očitno sem minimalistično pečen :D
#292673
Ja, tudi meni je uspel letošnji minimalistični podvig: maraton v Sole Runnerkah . Jezile so me nogavice, ki so bile mokre prevelike in sem si jih morala popravljati, zeblo me je pa itak vseeno :twisted: . Občutek pa neverjeten, lahkoten. Za zimske razmere bo pa treba vseeno najti malo zaščite :wink:
#292804
Vem, sem to prav hitro spoznal, ko sem bil na štartu. Mi je bilo žal a nisem imel kaj storiti.

Sem pa zato včeraj že oddelal 15 km s VFF.

Do kakšnih temperatur pa še tečeš v VFF? Sam sem v Skopju tekel v VFF pri 37 stopinjah celzija. Dobil sem žulj na peti. Kar se tiče nizkih temp. sem šel do plus 5. Nižje še ne.

Uporabljaš nogavice?
#292806
Torkel napisal/-a:Vem, sem to prav hitro spoznal, ko sem bil na štartu. Mi je bilo žal a nisem imel kaj storiti.

Sem pa zato včeraj že oddelal 15 km s VFF.

Do kakšnih temperatur pa še tečeš v VFF? Sam sem v Skopju tekel v VFF pri 37 stopinjah celzija. Dobil sem žulj na peti. Kar se tiče nizkih temp. sem šel do plus 5. Nižje še ne.

Uporabljaš nogavice?

Jaz tečem vedno v njih razen pozimi ko je sneg na cesti ali pa mraz tam nekje do -5 sem že probal pa mi je bilo ok, nogavic pa ne uporabljam.
#293043
Vreme napisal/-a:Evo, pa mi je v nedeljo uspelo. Odteči namreč prvih 21 km v minimalistični obutvi

Slika

Ker sem potreboval nov izziv za maraton (hitrost mi ni več imperativ), sem se tudi jaz odločil za "minimalistični eksperiment".

Sredi avgusta sem nabavil enake copate kot Vreme (Merrell Road Glove). Do konca avgusta skoraj nisem tekel, saj vsako poletje več ali manj kolesarim. Nato sem septembra in oktobra tekel izključno v teh copatih ter postopoma podaljševal dolžino dolgega teka.

In prejšnji ponedeljek sem v teh copatih brez težav pretekel maraton v Dublinu. Tudi po maratonu nimam težav ali kakšnih bolečin in tečem dalje v tej obutvi.
#293058
No pa da se vam uradno pridružim :-)

Po LM sem resno začel z minimalistično obutvijo. Sicer sem že prej naredil kdaj pa kdaj kak km, ampak nič kaj bolj resnega, ker pač ego ni dopuščal zmanjšanja kilometrine :-)

Klasična obutev bo v začetku še vedno občasno v uporabi za kak daljši tek, ker predvsem meča še močno trpijo. Še vedno tečem vsak dan in trenutno sem na 6 km razdaljah. Nisem sicer še tako daleč, da bi si samdelal obutev, ampak glede na mojo siceršnjo filozofijo, da nikoli za klasične superge ne dam več kot 60€, sem se tudi minimalizma lotil v črnih telovadnih (Bruce Lee) copatkah za 12€ :-) Sicer se zelo hitro odprejo ob straneh, ker popustijo šivi, ampak se še vedno da v njih teči. Trenutno imajo 230km in pričela se je delat luknja na podplatu pod palcem. Očitno se bo kmalu treba vreči v nakup novih :-)

Tečem v glavnem po asfaltu in če koga zanima mu lahko detaljno razložim, kje ob poti je kak kamenček na cesti :FO: No ja, tudi za dež niso najbolj primerne, ampak verjetno še vedno bolje kot biti povsem bos (malo smo kljub vsemu še razvajeni) :-)
#293110
klatez napisal/-a:In prejšnji ponedeljek sem v teh copatih brez težav pretekel maraton v Dublinu. Tudi po maratonu nimam težav ali kakšnih bolečin in tečem dalje v tej obutvi.


Bravo klatez!! :clap: :clap:

A bo padlo kakšno poročilo še glede Dublin maratona? ;)
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA