Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#252447
:D :D :D

Dve leti mineva od zadnjega podviga. Ponovitev sledi čez 14 dni, ko bom v družbi nekaterih najboljših trekerjev pot ponovil. Iz prejšnjih postov lahko preberete vse o podvigu in poti pred dvema letoma. Pot se ni spremenila in še vedno je preko 200 km. Višinci se približajo petmestni številki. Upam da bom tokrat zbral natančnejše podatke, ker bom s seboj vzel Garmin - Kolorado, ki je s pravočasno menjavo baterij sposoben vse zabeležiti.

START

Zbiranje med 18:00 in 19:00 uro na železniški postaji v Trbovljah. Odhod ob 19:00

CILJ

Na Bizeljskem v gostilni Šikoranja, ko prispemo, predvidoma v nedeljo zjutraj. Sledi okrepčilo in pijača v čast mojemu Abrahamu 15.5. ob 3.10 minut.

Ves čas bomo imeli na voljo spremljevalno vozilo, ki nas bo čakalo na točkah kjer prečkamo cesto. Litija, Jevnica, GEOSS, Izlake, Marno, Zidani Most, Lisca, Bohor, grad Podsreda, Bizeljsko.

Takole to je osnova vse ostalo se še razvije.

Zaenkrat smo v ekipi:

semjul, Zvone, ZdravkoC, Nataša, ter od starta in prvo noč Sebi.

Upam, da nas boste na poti podprli se nam pridružili za kak kilometer, ali le navijali ob poti, kjer bomo blizu vaših krajev. Novice in napredovanje pa bo objavljeno na TF.

Le v primeru slabe napovedi oziroma dežja za cel vikend bo treking prestavljen za nedoločen termin.
#252451
@ Semjulček: daj mi lepo prosim povej kje približno naberem 70 - 80km in prečkamo cesto (da me lahko Inot pobere) :oops:

@Zvone in ZdavkeC: glede transporta do Trbovelj... A gre kdo od vaju z avtom :driver: v petek popoldan in se lahko v tem primeru pridružim ali gremo z vlakom?

@Nataša: očitno si si premislila glede dolžine :laola
#252507
:D
Sebi napisal/-a:@ Semjulček: daj mi lepo prosim povej kje približno naberem 70 - 80km in prečkamo cesto (da me lahko Inot pobere)


ZPP lahko na grobo razdeliš na tri dele in vsak je dolg približno 70km.
Prvi del se tako konča na Izlakah, kjer te lahko počaka Inot, ti se odpelješ domov, Inot pa naredi naslednjih 70km. Naslednji del se konča v Zidanem Mostu in zadnji del na Bizeljskem.
Priponke
Izlake zvečer 09.jpg
Izlake zvečer 09.jpg (26.51 KiB) Pogledano 5444 krat
#252517
semjul napisal/-a: :D :D
semjul, Zvone, ZdravkoC, Nataša, ter od starta in prvo noč Sebi.


Semjul....torej je cela dolga cca 210 km :oops: .
Mhmmmmm ..........nekako sem te razumela 110 km :oops: .... to bi šlo, ampak 210 km dober mesec pred Balatonom pa ne upam :oops: ........., saj časa za počitek ne bo, saj bom v fazi najtežjih treningov in bo v ponedeljek treba s treningi nadaljevat brez počitka........., če končam na Mrzlici je to približno 90 km :?: To bi bilo idealno :D ...
#252528
Sebi napisal/-a:
@Zvone in ZdavkeC: glede transporta do Trbovelj... A gre kdo od vaju z avtom :driver: v petek popoldan in se lahko v tem primeru pridružim ali gremo z vlakom?

Upam, da se dogovorimo za skupen prevoz pa kakšenkoli že bo. Še Natašo poberemo, (če) bomo z avtom.
#252531
ZdravkoC napisal/-a:
Sebi napisal/-a:
@Zvone in ZdavkeC: glede transporta do Trbovelj... A gre kdo od vaju z avtom :driver: v petek popoldan in se lahko v tem primeru pridružim ali gremo z vlakom?

Upam, da se dogovorimo za skupen prevoz pa kakšenkoli že bo. Še Natašo poberemo, (če) bomo z avtom.


Odlična ideja...... :D
#252547
Koliko približno rabimo do Izlak in koliko do Mrzlice (je res cca. 90km)? Mogoče bi tudi jaz do Mrzlice z Natašo potegnila...
#252639
Leon, res držim pesti, da vam tole uspe.

:laola

Gre nedvomno za treking leta pri nas in bomo z mislih gotovo z vami!!

Torej bo praznovanje v stilu :arrow: kolko kilometrov(krat 4) tolko let = fascinantno!

:laola
#252700
:D

Tole je uradno o ZPP :

Zasavska planinska pot
Otvoritev: 28. 4. 1960 v Kumrovcu
Ustanovitelj: MDO zasavskih PD
Skrbnik: MDO zasavskih PD, Ul. Mire Pregljeve 1 (p. p. 16), 1270 Litija, info@pdrustvo-litija.si, http://www.pdrustvo-litija.si
Kontaktna oseba: Borut Vukovič, Prečna 8, 1270 Litija, tel. doma 01-898-06-75, 031-805-686, sl. 01-474-47-43
Vrsta poti: vezna
Št. k. točk: 19 KT (v začetku 14 KT, leta 1984 vključena Šmohor in GEOSS, leta 1985 vključene Čebine, leta 1993 namesto Kumrovca Bizeljsko, 1996 namesto Zagaja Podsreški grad, junija 2000 še vključena Ostrež in Veliko Kozje)
Dolžina poti: 140 km
Čas obhoda: 6 - 7 dni (46 ur)
Vodnik: da
Priznanje: značka; plaketa za deseti obhod
Oznaka: KM (tu in tam se še vidi črka Z preko KM, ki pa se ne obnavlja več)
Preurejena: večkrat
Zemljevidi: Posavsko hribovje (Boč–Bohor), Posavsko hribovje (Menina–Ostrež-Kum), Ljubljana - okolica
Nakup dnevnika: v mnogih knjigarnah, v zasavskih PD in kočah v Zasavju
Čas za odgovor: en mesec, včasih tudi več mesecev
Podelitev priznanja: po pošti, za desetkratni obhod svečana podelitev
Kakovost trase: pretežno po stezah
Kakovost oznak: dobra z izjemo odsekov
Zahtevnost poti: L
Vodstvo po poti:
Literatura: PV, str. 80, 1961; PV, str. 416, 1964; PV, str. 336, 1984; PV, str. 398-400, 1996
Seznam kontrolnih točk in mesta hranjenja žigov (manjkajoči žigi):
Statistika števila obhodnikov po letih od odprtja poti:
Opombe:
 Po zapisu v PV je bila otvoritev na Kalu 1. 5. 1960. V knjižici ob 40-letnici ZPP piše na strani 15, da je bila slavnostna otvoritev 28. 4. 1960 v Kumrovcu. Za rojstni dan ZPP se smatra 13. 5. 1956, ko je bila na Kalu seja koordinacijskga odbora.
 Kdor je obhodil Zasavsko planinsko pot v letu 2006, je prejel nekoliko modificirano značko poti, v osrednjem delu s številko 50. To pomeni, da je minilo 50 let od rojstva ideje te poti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Seveda pa iz izkušenj pred dvema letoma vem, da je krepko daljša od 140km, saj jih 140 nabereš že do Zidanega Mostu, gre kar čez 200. Želim si, da mi tokrat to uspe dokumentirati s pomočjo satelitov.
#252913
:D

delal trening krog in se ustavil na Mrzlici. Imeli so le en dnevnik, vendar mi je oskrbnik obljubil da jih do torka priskrbi, tako da grem v sredo po njih. Postrežba in kuhinja je še vedno super. Na Mrzlici planiram tudi daljši počitek z polnjenjem trebuhov in po vsej verjetnosti slovesom ženskega dela ekipe.
Priponke
postrežba na Mrzlici.jpg
postrežba na Mrzlici.jpg (44.01 KiB) Pogledano 4978 krat
Znak ZZP.jpg
Znak ZZP.jpg (73.83 KiB) Pogledano 4978 krat
#253144
:D
klas napisal/-a:...še štiri dni do starta velikega meta :D ...tudi vreme zgleda bo!

je že kaj treme :wink: ?


Vreme je edino kar lahko ustavi ta izziv, saj nima smisla, če te pere več kot 40 ur.No po napovedih zaenkrat tega izgovora ne bo. :wink:

Trema? Sem šel v slovar gledat pomen neznane besede.

tréma -e ž (ẹ) velika neprijetna živčna napetost, vznemirjenje zlasti pred javnim nastopom

No mi bomo nastopali v hosti, na samem in veliko bo teme, tako da ni razlogov zanjo :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA