Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 pegaz
#24217
guinness napisal/-a:vau, same legende ste na tem forumu. uzivajte v svojem "jaz sem as, ti debilcek, kaj se sploh pogovarjam s tabo" odnosu se naprej. vidim, da tu vlada podobna politika kot v sportu, ki se ga jaz grem.


Ej guinnes, sam mirno kri. Veš, koliko ljudi prebere tvoj post? In vsak ga razume malo po svoje. Se strinjam, tvojo trditev sem tudi sam vzel za (samo)ironično vprašanje. Odziv nekaterih, ki zelo trdo trenirajo (bistveno bolj kot jaz), je pač bil tudi zaradi pravkar pretečenega LJ42 malo bolj čustven in na prvo žogo.

Pa ravno o tem smo govorili na na temi o Psiho kotičku, da se tukaj ne prepucavamo, kdo je car in kdo ne!

Mimogrede, šel sem pogledat v dnevnik. Dva tedna, ko sem tekel največ, 12. in 13. teden priprav na maraton, sem brez težav tekel 4x na teden, 8, 13, 8 in 30 km. Torej 59 km (po merilih mnogih tukaj čisto premalo). Ker nisem šel na rezultat na maratonu, je bilo to dovolj. Vsekakor pa bom z drugačnim treningom ta čas tudi nadgradil (primer: tale tema)

Manika napisal/-a:In mislim, da guinness res ni mislil nič slabega. Pa tudi tale forum do zdaj ni bil kraj, kjer sproščamo slabo voljo in odvečno energijo. Ker mi jo sproščamo pri teku. :wink: :) :)

Bravo, Manika! :)
Vsak trenira iz svojih razlogov in na svoj način. Skupno vsem nam je, da vsi tečemo. Guinnes, pridi kdaj zraven, pa da ob pivu izmenjamo mnenja in izkušnje! :piti: :toast:

Lep let, Pegaz:)
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#24220
guinness napisal/-a:vau, same legende ste na tem forumu. uzivajte v svojem "jaz sem as, ti debilcek, kaj se sploh pogovarjam s tabo" odnosu se naprej. vidim, da tu vlada podobna politika kot v sportu, ki se ga jaz grem.


Se ti opravičujem, nisem vedel ,da slabo preneseš kritike. Sicer pa je forum zato, da delimo mnenja, izkušnje in poglede na stvari. In tu nihče ni debilček, eni se bolj spoznajo na tek, drugi pa na avione... Kaj češ.
:D
Uporabniški avatar
 strelec30
#25691
Sam sem že delal tudi po 80km tedensko,ko sem se pripravljal na maraton,več pa ne.Je čist dovolj,le kilometre je treba pravilno porazdelit.
Uporabniški avatar
 bozo
#25692
Helena Javornik menda dela okrog 300km na teden.
Uporabniški avatar
 mirko1
#25694
itak, :roll:
Uporabniški avatar
 GTA
#25874
Ne vem no tole z 70 km na teden. Ne tečem še tri mesece pa jih zbrcam okrog 80 - 90 na teden in se mi ne zdi nič posebnega. Moji kolegi, ki so dalj časa tekači me pojejo za malico.
Brez čustev - samo dejstva. :wink:
Uporabniški avatar
 strelec30
#25879
Veš,ti jih kot začetni kar delaj 70 km na teden.Če jih sploh,jaz osebno ti sicer ne verjamem.Če jih pa res,pa se kmalu vidimo na forumu Težave in poškodbe!
Uporabniški avatar
 GTA
#25880
Brez čustev - samo dejstva! :roll:
Tečem po programu. Zaenkrat brez težav.

Lp!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#25884
strelec30 napisal/-a:Veš,ti jih kot začetni kar delaj 70 km na teden.Če jih sploh,jaz osebno ti sicer ne verjamem.Če jih pa res,pa se kmalu vidimo na forumu Težave in poškodbe!


pA SMO SPET TAM, KJER SMO BILI :roll: a SE NIČESAR NISMO NAUČILI IZ PRETEKLIH DEBAT :?: :!:
mISLIM PA DA 70 KM SPLOH NI NEREALNO, TUDI JAZ SEM ZAČEL S PRIBLIŽNO TAKŠNO KOLIČINO-PA V ENEM LETU ŠE NISEM BIL NA FORUMU težave in poškodbe; pač pa uradni rezultati: 21KM=1:15:56 :D čE TRENIRAŠ NA PRAV NAČIN NI PANIKE. sE MI ZDI, DA JE 15 ALI PA 20 POČASNIH KM PRAVZAPRAV POČITEK OZ. REGENERACIJA. IN SPROSTITEV, gARANJE SO PA INTERVALI IPD.
tE POVABIM NA EN TEDEN TRENIRANJA Z MANO-TI S KOLESOM JAZ V SUPERGAH, PA ŠTEVEC ZRAVEN VZAMI!

Oprosti, se pač ne morem vzdržati, da ne bi povedal svojega mnenja.
Kakor je rekel GTA: BREZ ČUSTEV!
Uporabniški avatar
 Miki
#25891
GTA napisal/-a:Tečem po programu. Zaenkrat brez težav.


A se da program po katerem tečeš kakorkoli dobiti ... je to kje na webu ali iz kakšne knjige? Hvala že v naprej za info ...
Uporabniški avatar
 MihaPR
#25906
mas en kup stvari na internetu, pa tud v knjigah. Drugac pa pomembna kvaliteta bl kt kvantiteta, ceprav brez velike kilometrine zagotovo ne gre :)
Uporabniški avatar
 GTA
#25920
MihaPR napisal/-a:mas en kup stvari na internetu, pa tud v knjigah. Drugac pa pomembna kvaliteta bl kt kvantiteta, ceprav brez velike kilometrine zagotovo ne gre :)


Drži. Programov je miljon, izberi si tistega, ki ti najbolj ustreza. Jaz te ne bi rad kaj učil, ker se še sam lovim. Malo sem si nakupil literature za katero sem izvedel od prijateljev in bral na TF in to je to. No bd! :)

Lp!
 amerigo
#26255
Ne vem zakaj se vsi tako vžigate, niti ni toliko važno koliko km, men je važn filing ki ga občutiš...
Uporabniški avatar
 MihaPR
#26265
:?: Vsak po svoje, jest tud teb ne težim, zakaj ti je fajn samo filing :shock:
Uporabniški avatar
 strelec30
#26270
Tomaz,mislim,da sem v teh 6 letih,kolko intenzivno tečem,že pretekel ničkoliko km,včasih težkih,včasih lažjih,da vem,da 70 ali 80 km na teden ni kar tako,pa lahko reče kdorkoli,kar hoče.Nisem rekel,da ni mogoče,pravim,da ziher ni lahko!Je pa po treh mesecih treninga delat 80 km tedensko velik riziko,ker tudi telo se mora počasi navajat na take vrste napora.Mislim,da mi bo tu pritrdil vsak profesor telesne vzgoje in vsak športni vaditelj!
Kar se pa tebe in tvojih treningov tiče-mislim,da si lahko malce bolj skromen,ker prevelika hvala ne vodi nikamor.Ti kar laufaj,zaradi mene 200km tedensko če hočeš,jaz svoj program imam,tečem zase,ker vsi mi,ki nismo profiči,tečemo v prvi vrsti zase.Jaz nikoli ne tečem na rezultat,brez problemov se lotevam tudi maratonov,v naslednjih letih imam namen iti tudi v Biel (100km) in to mi je v zadovoljstvo.Včasih odtečem boljše,včasih pač slabše,odvisno tudi od dnevne forme.
Veliko užitka vsem skupaj pri teku!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA