Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Bor
#30432
po moje je tko, da ce ti pase se tekme udelezis, ce ti ne pase se je pac ne, ce ti je predrago pa laufas po travnikih, kjer je zastonj.

kaj je za vas marathon, filipid...... , razumna meja pobiranja denarja?

Predlagal bi , da nam organiziras eno cist uradno tekmo( recimo na Krvavec), z redarji, uradno prijavljeno, z okrepcevalnicami, z prakticnimi darili ob prijavi in medaljami na koncu,pa dostava opreme na cilj, seveda uradni casomerilci ne smejo manjkat, uf skor bi pozabu na spagete na konc.....tko recimo zastonj.
Dost je govorjenja marathon, filipid......u akcijo

ps : pa brez zamere.....
Uporabniški avatar
 mare
#30437
Lej Bor, jaz pa mislim, da stvar ni čisto črno-bela. So tekme, ki se jih pač udeležiš, če ti pašejo in so tekme, ki so pojem in ne morejo biti zgolj stvar ponudbe in povpraševanja. Taka je npr. ljubljanski maraton, pa recimo kolesarska Franja in Vršič.

So tudi tekme, kjer se organizatorji zelo potrudijo okoli sponzorjev in volunterskega dela in je štartnina nizka, pa še tekmovalci dobijo poleg ostalega kup nagrad, ponekod pa se štartnina nameni celo v dobrodelne namene. (mamoton, forumov tek) To pri mnogih dodatno prispeva k zadovoljstvu. Na nekaterih tekmah je štartnina višja, dobiš pa za to športni užitek in nič več. Enim je to dovolj, drugim ne.

Meni npr. je prav všeč, da mi nekateri, katere si imenoval, s svojimi izkušnjami napovedo, kje bom imel občutek, da so me nategnili, kje pa bom vsestransko zadovoljen.

Vsakemu, ki kritizira kakšno tekmo reči, naj on najprej naredi boljše se mi ne zdi prav. Kaj bi ti rekel kuharju, ki bi ti spekel zanič pico, pa se izgovoril, da najprej ti speci boljšo? Raje se potrudimo pri stvareh, ki jih sami delamo, pa glejmo, da bodo vmes tudi stvari, ki jih ne delamo samo zase.

Lep pozdrav in brez zamere

Mare
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#30458
Ja, sem hotel iti že tečt pa moram na to odgovoriti mi ne da žilca miru :lol: :wink: .Stvar je popolnoma taka skoraj kot jo je omenil MARE.Nekateri organizatorji se resnično potrudijo in vložijo veliko svojega truda da pridejo tekmovalci od vsepovsod da se vračajo zadovoljnih nasmehov.
Priznam na nekater tekme hodim enostavno samo zaradi perfektne proge kot je recimo Kranjskogorska desetka.Moram priznati, da je proga res hitra.
Ampak kaj ko so me kar lepo nasamarili na sami tekmi.
Samo pazi Bor jas nisem bunil takoj kot nek gestapo da bi se drl.Enostavno sem samo hotel vedeti kje sem na spisku čisto nič drugega.Pač sem mislil da je prišlo do tiskarske napake, kar se tudi dogodi nimaš kaj.
Ampak so mi dejali, da sem diskvalificiran, da nisem prišel skozi cilj.
Ja sem enostavno debelo pogledal, kaj je sedaj to.
In sem jim lepo kulturno odvrnil, da sem jim osebno izročil startno številko, ki so jo pobirali.
Potem so me pa hoteli utišati z nevem kakšno nagrado.In so rekli, in naslednjo nagrado dobi Zupančič Tomaž.Debelo sem pogledal, saj sploh nisem bil izžreban.Nisem se hotel več dajati, poberem tisto kapo in se obrnem pa grem.
Moji znanci so samo debelo pogledali.
No potem me dve leti ni bilo, ko sem hotel zopet iti samo zaradi proge.
Vedel sem da je štartnina 2000,00 sit, ampak sem si dejal bojo pa ja dali tisto kar so obljubili.Čisto nič drugega ne zahtevam.Pa ni bilo ne toplega obroka in še pijače je zmanjkalo.In sem enostavno naredil križ čez to dirko.Pa si pri sebi mislim, bom šel pa raje nekam bogu za hrbtom če bo pri nas, ali pa v Avstrijo, kjer vem da so nekje dobre dirke, nekje pa ne.
Vsakemu lahko samo iz svojih izkušenj povem, da je bilo poden.
Meni osebno ni problema dati kaj jaz vem za maraton 50EUR če vem kaj bom za to dobil oziroma da vem pri čem sem.Ne da napišejo eno, dajo ali pa ne čisto skoraj nič.Lahko, ampak to jim bo uspelo samo enkrat, pa me ne bo več tam.
Če mi je kraj všeč bom šel če pa me ni pa enostavno grem.
Se spomnim, da je bil lansko leto tek na Javornik in je bila startnina izredno nizka 1200,00 sit če se ne motim, ne kaj dosti višje.
Rekel sem si dobro mikico dobim pa čaj in kdor bi hotel še zasko pa basta.
Ampak so me presenetili s praktičnimi nagradimi, ki so jih podelili po tekmi.Reči hočem to, da se naši organizatorji nekaj jih je vedo, da če že dajo visoko štartnino morajo dobiti veliko sponzorjev, da bojo tudi opravičili štartnino.
Se spomnim pred tremi leti, ko je bil TRIATLON JEKLENIH, mislim da je bilo to leto.Ko sem nekoga spremljal oziroma mu nesel opremo gor.
Ko smo prišli k jezeru nazaj v bližnji hotel, kjer je imel Korl domenjeno pogostitev s šefom restavracije.In ko je natakar dejal enim parim da pač ne bojo dobili tistega kar so naročili, ker če se ne motim kuharja ni več ali nekaj podobnega je bilo.Pa ne mi zamerit če sem kaj narobe napisal.Nočem žaliti nobenega.
Hočem samo povedati, da je tedaj Korl kot organizator šel k natakarju in dejal, da ga popolnoma nič ne briga kje in kako.Da se je on domenil s predstojnikom za postrežbo in da tako naj bo, pa če takoj rodijo tisto stvar, ki so jo naročili.Še dobro se spomnim, kako se je zavzel za tekmovalca.
Nekoč mi je dejal med pogovorom, da če človek plača startnino kaj jaz vem recimo 3000,00 sit mora toliko nekako tudi dobiti nazaj.
Za ostale nagrade in podelitvene stvari pa se mora sponzor sam pobrigati, če hoče razveseliti ostale udeležence.
Veliko je volanterstva, samo če ljudje ne dihajo s tekmo potem je brez veze sploh kaj organizirati.Bolje nič.
Marsikdo lahko pove kako je organiziran gorski tek na Črno prst.
Mislim, človek z takim veseljem gre dol, da je kaj.
Človeka pogostijo da je kaj, pa ljudje dihajo s tekmo.Veselijo se vsakega tekača ki pride tja dol in se udeleži te tradicionalne tekme.
Marsikdo lahko reče kako je bilo na maratonu štirih občin.
Pa bo dobil odgovor, ki ga je podal tudi MARE pa je stvar rešena.
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA