Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#33016
Oyla!

Ne bom se hvalu s tem, da ne zbiram poletov, bi mi pa zelo prav prišli....

Zanima me kako preteči Cooperje v najkrajšem možnem času če začneš kot začetnik, kateri komaj prisopiha kak kilometer?

Prijatelj se zanima za državno službo, v kateri pa zahtevajo Cooperja v 11.30 minut.

Kak bi zgleadl program treninga ter kooliko časa po vaše potrebuje?

Sam ( skoraj ) redno tečem, vendar rekreativno ter na daljše razdalje, za Cooperja pa bi moral teči intervalno, ampak kako?

Hvala za odgovore! Run on!
 Ninocka
#33020
http://www.sportosplet.net/viewtopic.ph ... =intervali

Na zgornji povezavi je debata o osnovah intervalnega treningih. Drugače pa prof. dr. Škof v Poletu :wink: priporoča intervalne treninge šele naprednim rekreativcem: po kakšnem letu teka.

Več o pripravah za tvojega koelga pa bodo povedali bolj izkušeni.

P.S. Sama sem po poletju dolgih kolesarskih tur in z nekaj počasnimi teki v nogah super odtekla cooperja.
#33029
Pozdrav!

Alessandro napisal/-a:Prijatelj se zanima za državno službo, v kateri pa zahtevajo Cooperja v 11.30 minut.

Jeh, tole je 1:50 na krog, da ostane se malo fore. Receptov je veliko, ampak v kaksnih treh tednih bi moral tole spravit skupaj, ce le nima 50% kg prevec. :) Jaz bi zacel z nekaj krogi v ritmu pogovora 3x do 4x na teden in pocasi stopnjeval razdaljo. Potem na cooperju teces, kot da ti gre za zivljenje in dobis sluzbo. :) Upam, da se bo izslo. 8)

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 Bor
#33032
jest sem začel lani 01.04.laufat in sem 22.04. na cooperju odtekel 11,33, treniral pa sem približno 4x na teden od 5 do 10 km......tko da mislim da se da natrenirat v kar hitrem času

ps: še boljš bi pa blo , da ta prijatelj pol trenira še naprej...... :wink:
 janif
#33039
Jaz mislim, da bi bil najboljši recept za tvojega prijatelja, da gre najprej probat Cooperja odlaufat, da bo vidu, kje je. Sicer ne vem, koliko je star in njegove kile, ampak nekaj tekov na čas bi bilo po moje dovolj, važno je, da dobi občutek za tek.

Z intervalnimi treningi se za tak rezultat nima smisla matrati. Zdajle je sicer sneg, vendar bodo po moje na kakšnem štadionu, recimo Kodeljevo, sneg hitro skidali, tako da superge na nogo, pa v akcijo, pa dober obleč za začetek, ker ni preveč toplo.

LP, Jani
Uporabniški avatar
 MihaPR
#33049
tale državna služba je verjetno vojska ane :D
Uporabniški avatar
 Alessandro
#33228
Ne, tale služba je pa policija, ima pa iste kriterije za sprejem kot vojska.

Cooperja naj bi pretekel v 11.29, lahko pa malo zaostrijo kriterije, glede na število prijav.

Je pa prijatelj izvedel, da ima malo več časa, saj še ni razpisa zunaj, tako da lahko v miru teče in teče...

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
 MihaPR
#33231
aha, no se mi zdel da bo neki podobnega. MIslim, da pod 11.30 ni problem tečt, sem pred cca. 5 leti z 30 kilami več popolnoma brez treninga pretekel v 11.10 tko da bo pomoje slo. poleg cooperja je se nekaj drugih testov ane, men bi tm večje probleme delal.
Uporabniški avatar
 primus
#33248
MihaPR napisal/-a: ...pred cca. 5 leti z 30 kilami več ...
:shock: :shock:
a to je bil tek s polno bojno opremo al je govora o preobrazbi ?
 maraton 100
#33280
:oops:
Nisem vedel, da morajo imeti policisti tako malo kondicije. :lol: Pričakoval bi,kot nepoznavalec, da bi morali opraviti z 2400m tam nekje med 8-9 min. Ne glede na leta :?:
Zato so torbičarji v Ljubljani tako korajžni!
LP 8)
 tommi
#33823
ja sam res... tistih 11:30 je men mau malo....

ne vem, jaz sem pred leti teku 9:30, pa nisem nič treniral!

ne vem, sedaj pa štejem rosnih 23 let, pa verjetno tok ne zmorem več, sem čez zimo preveč počival kar se teka tiče :(
 Boris D.
#38789
Živjo!

Sam bi se zadeve lotil tako, da bi najprej tekel 1 mesec 3-4 krat tedensko po 15 - 30 min zmernega teka (1,5 -2 km).

Naslednji mesec bi postopno povečal trajanje in razdaljo ter se nato lotil intervalnega treninga na stadionu.

Najprej bi se odštopal 1 krog hitrega teka. Če bi bil čas med 1:30 do 1:50. pomeni, da sem zadosti hiter ter moram trenirati hitrostno vzdržljivost, da bom ta tempo pač zdržal 6 krogov.

Trening na stadionu: 6 krogov v tempu 1:30 do 1:50 z vmesnimi pavzami 1,5 do 2 min. To bi počel 1 mesec 3-4 krat tedensko, ter postopno povečeval hitrost teka in zmanjševal pavzo med intervali (najprej na 1 min nato na 0,5 min).

Nato bi kak teden odtekel par cooperjev brez vmesne pavze.

lp, Boris D.

p.s. sem novi član na forumu in bi rad lepo pozdravil vse uporabnike.
 Oli R
#38841
Lahko pa tvoj kolega testira zadevo, kot da je torbičar :twisted: in potem zrihtamo enega policaja, da ga bo lovil, pa bomo videli kako hitro bo kateri od njiju gonil. :D
Uporabniški avatar
 Alessandro
#38851
Tud na to sm že pomislu, sam ker sem sam policist to ne gre...

Sem namreč kar dosti hitrejši ( vsaj zaenkrat, človek pridno teče... )

Bi moral kšnmu sodelavcu povedat pa se zment. :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA