Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#336662
MatkoD napisal/-a:
čara napisal/-a:...da ni olje s solato ampak obratno.


Moja doza je 250-300 g radiča ali endivije z 100 g masti+ocvirkov ali olja (bučno, oljčno). Nekje 1:3. Dolgoročno (velik) kalorični deficit ne gre.


1g masti/olja = okoli 9 kcal. 100 x 9 = 900 kcal iz olja/masti samo v eni solati :mrgreen:
 papikele
#336663
Če ne bo želenega efekta pri hujšanju si lahko pomagaš tudi z naravnimi dodatki pridobljenih s pomočjo kemije :wink:
Predvsem med tistimi, ki hodijo v fitnes je priljubljen L-carnartin. Če pojačaš dozo baje topi maščobo za znort :D
#336664
Računica s hujšanjem je razmeroma preprosta. Porabiti moraš več kot vneseš v telo. Sam nisem nikoli pazil na prehrano, celo nasprotno, jedel sem vse kar mi je bilo dobro. Brez nekih kemij in dodatkov.
Uporabniški avatar
 majcka
#336667
usmiljeni_brat napisal/-a:Računica s hujšanjem je razmeroma preprosta. Porabiti moraš več kot vneseš v telo. Sam nisem nikoli pazil na prehrano, celo nasprotno, jedel sem vse kar mi je bilo dobro. Brez nekih kemij in dodatkov.


Predvsem je bistvo v pameti. Nobena stvar ni prepovedana (niti čokolada ali sladkarije) če z njimi ne pretiravaš. Namesto celega zavitka napolitank po kosilu pač vzameš eno ali dve (napolitanki - ne zavitka :lol:) Če telo nekaj hoče, naj to tudi dobi, vendar v dovolj majhni količini, da ne škoduje (beri: ne redi) :--
Uporabniški avatar
 StaraKost
#336669
papikele napisal/-a:Če ne bo želenega efekta pri hujšanju si lahko pomagaš tudi z naravnimi dodatki pridobljenih s pomočjo kemije :wink:
Predvsem med tistimi, ki hodijo v fitnes je priljubljen L-carnartin. Če pojačaš dozo baje topi maščobo za znort :D



In kaj, potem jo poščijemo ali kaj ? Maščoba se ne more topit. Maščoba je shranjeni depo energije, ki jo moramo porabiti. Ti pripomočki nam lahko pomagajo, da porabimo nekaj več(pa ne dosti več) maščobe za energijo, kot bi jo sicer in nič več.

Kupovanje fat burner-jev je enako kot, če vzamemo aspirin, da nam trenutno pomaga ublažiti bolečino, ne potrudimo pa se, da odstranimo vzrok bolečine.

Če želiš shujšati in ostati takšen, brez tega, da si rob raznoraznih dijet, moraš od svojega telesa narediti "fat burner mašino", ki bo znala brez pripomočkov porabljati veliki delež energije iz maščob. To ni lahko in je za to potrebno veliko časa. Bogme bilo je potrebno tudi veliko časa, da si nabral 10 ali več kilogramov odvečne teže :).
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 08 Apr 2015, 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.
 papikele
#336671
StaraKost napisal/-a:
papikele napisal/-a:Če ne bo želenega efekta pri hujšanju si lahko pomagaš tudi z naravnimi dodatki pridobljenih s pomočjo kemije :wink:
Predvsem med tistimi, ki hodijo v fitnes je priljubljen L-carnartin. Če pojačaš dozo baje topi maščobo za znort :D



In kaj, potem jo poščijemo ali kaj ? Maščoba se ne more topit. Maščoba je shranjeni depo energije, ki jo moramo porabiti. Ti pripomočki nam lahko pomagajo, da porabimo nekaj več(pa ne dosti več) maščobe za energijo, kot bi jo sicer in nič več.


Natanko to sem mislil, da zadeva pomaga pri kurjenju maščob. Pri izgubi teže bomo zagotovo izgubili tudi nekaj mišične mase, kar pa s pomočjo teh načeloma naravnih dodatkov morda malo zmanjšamo. Migat je pa seveda treba :wink: brez tega zagotovo nebo nikakršnjih rezultatov v krajšem času.
Uporabniški avatar
 čara
#336680
Pri l-carnitinu je marsikdaj dodan tudi magnezij. In če zaužiješ preveč, deluje odvajalno.

Hehe v kinologiji je en tak rek. Dlje kot traja neko neželeno vedenje, dlje časa boš potreboval, da boš spremenil in naučil nadomestno.
Isto je pri ljudeh pa naj se gre za izgubo ali pridobitev teže ali česa drugega. Instant rešitve pa nikoli niso dobre in tudi ne trajne.
#336686
Najbolj priporočljivo je shujšati po naravni poti, noben dodatek ti ne bo dolgoročno pomagal pa še več bo naredu skodljivega telesu kot dobrega, sploh pa kemija iz laboratorija. Tko da ne poslušaj ljudi ki ti govorijo o "naravnih dodatkih pridobljeni z kemijo" mislim, a se ti zdi to logicno! Noben stvar iz laboratorija ni naravna.
Pa tudi ne poslusaj ljudi ki ti govorijo, da hujšaj z 100 g masti pa ocvirkov v solati, nisem še bolj neumne stvari slisal v zivljenju. Zapomni si, vsaka maščoba k jo pojes jo nosiš na sebi, to je dejstvo!
Ce zelis shujsati po naravni poti začni jesti veliko sadja in veliko zelenjave, veliko rastlinske hrane in cim manj mesa, mleacnih izdelkov, mascobe, sladkarij, cim manj industrijsko pripravljene hrane in predelanih industrjiskih ogljikov hidratov.....na kratko povedano zacni z vegansko prehrano - najboljše kar lahko naredis za svoje telo. To je dolgoročni nasvet za dobro zdravje.

To ti govorim iz lastnih izkušenj glede na to da na dan pojem do 3 kg sadje, 0,5 -1 kg zelenjav ter zitarice. Banane so ti najboljsi za zacetek, jest pojem na dan 15 do 20 banan! Pa ne poslusat ljudi, ki ti govorijo da sadje ima full cukra in da full skodi zdravju, ker vsak ko to rece nima pojma o principu hrane.

Od sadja pa zelenjave ni se nobeden umrl niti ni pristal v bolnici, za razliko od mesa in mascobe. Naj ti nastejem samo nekaj bolezni ki jih povzroca meso in mascoba:
- debelost
- sladkorna/diabetes
- bolezni srca in ozilja/zamasene zile kar povzroci kap
- osteoporoza
- rak

Preberi si knjige kot so Mcdougallov Nacrt, Kitajska Studija, Meso je problem, Jej in teci, Škrob je resitev, Resite se zasvojenosti z hrano, Ultraman, 80/10/10, Raw till four, Carb the Fuck up....to je samo nekaj knjig ki bi ti jih priporocal. Tudi na youtube mas veliko o tem.

Sama si moras full želeti spremembe in narediti raziskavo kaj je dobor in kaj ne, edino tako bos sla na pravo pot in koncno mela telo kot si ga zelis, kar tudi vpliva na maksimalno dobro mentalno pocutje. Moras pa tudi sama pogruntat kaj je najboljše za tvoje telo, ker vsako telo je drugačno in nekaj kar deluje na eni osebi ni nujno da bo tudi na drugi, zato preuči svoje telo in ga poslušaj. Moras eksperimetirat ter bitit potrpežljiva, to je maraton ne šprint.

Resno ti pravim, da ce rabis kakrsnkoli nasvet me kontaktiraj. Sam sem namrec sel iz predebelga moskega 98 kg na trenutnih 74 z poravilno prehrano in pravilno rekreacijo, torej use kar ti govorim, ti govorim iz lastnih izkusenj.

Lep pozdrav in #carbthefuckup #eatveganbevigorous #govegan #keepitcarbed

PS če razumeš angleško ti lahko nekaj zgoraj omenjenih knjig tudi pošljem na e-mail

:laola
Nazadnje spremenil VigorousRunner, dne 09 Apr 2015, 14:05, skupaj popravljeno 2 krat.
 spela*
#336687
VigorousRunner napisal/-a:
To ti govorim iz lastnih izkusenj glede na to da na dan pojem 3 kg sadje, 05 -1 kg zelenjav ter zitarice. Banane so ti najboljsi za zacetek, jest pojem na dan 15 do 20 banan! Pa ne pposlusat ljudi ki ti govorijo da sadje ma full cukra in da full skodi zdravju, ker usak ko to rece nima pojma o principu hrane.

Od sadja pa zelenjave ni se nobeden umru niti pristal v bolnici za razliko od mesa in mascobe.


Hm ... to ni res. Sadje IMA veliko sladkorja. In ta sladkor je v obliku fruktoze, ki v prevelikih količinah deluje strupeno za naša jetra.

Če na dan poješ 3 kg sadja, se mogoče že počutiš v redu, ampak bi ti priporočala pregled krvi. Za tvoja jetra namreč to ni dobro.
#336694
spela* napisal/-a:
VigorousRunner napisal/-a:
To ti govorim iz lastnih izkusenj glede na to da na dan pojem 3 kg sadje, 05 -1 kg zelenjav ter zitarice. Banane so ti najboljsi za zacetek, jest pojem na dan 15 do 20 banan! Pa ne pposlusat ljudi ki ti govorijo da sadje ma full cukra in da full skodi zdravju, ker usak ko to rece nima pojma o principu hrane.

Od sadja pa zelenjave ni se nobeden umru niti pristal v bolnici za razliko od mesa in mascobe.


Hm ... to ni res. Sadje IMA veliko sladkorja. In ta sladkor je v obliku fruktoze, ki v prevelikih količinah deluje strupeno za naša jetra.

Če na dan poješ 3 kg sadja, se mogoče že počutiš v redu, ampak bi ti priporočala pregled krvi. Za tvoja jetra namreč to ni dobro.



Ja sej to sem cist pozabu oment "jetra so mi ze odpovedala, imam ze nova jetra v bistvu"
Mogoce bi spet lahko zacel meso jest, da mi se prsa na pol prerezejo in potegnejo uso mascobo vn iz zil, pol enkrat ko bom 50.....

:laola
#336699
stari bor napisal/-a:Bo treba najprej na pregled glave( ali:če se komu od gornjih nasvetov ni zmešalo,ni normalen).


Vedno se najde Mr Perfect ki zivi v idelaizmu in kar ni podobno temu, ni normalno oziroma je zmesano!! Zanimivo kako se usi trudijo ziveti idelaizem ali biti normalni. Ni cduno da smo kjer smo pri vsej tej normalnosti in idealismu!!

#carbthefuckup #govegan
 MatkoD
#336703
VigorousRunner napisal/-a:... da hujšaj z 100 g masti pa ocvirkov v solati, nisem še bolj neumne svari slisal v zivljenju. Zapomni si, vsaka maščoba k jo pojes jo nosiš na sebi, to je dejstvo!

:laola


Mater, ti si pa moral ogromno ocvirkov v življenju pojest, da si pridelal 24 kg viška teže.
Sicer so mi banane okusne, samo si ne morem predstavljat dnevno jih 20 zmazat. Kaj ti je Chiquita sponzor? Enačba maščoba = maščoba je enostavna, ne drži pa zmeraj. Poskusi s sladkor = maščoba.
Dve leti nazaj 85 kg pri 187 cm, >normalna< športna prehrana, miganje, potem je bilo miganja več, hrane pa malo manj - malo sem >pazil<. Konec septembra 2014 cca 76 kg, potem 3 mesece LCHF, od konca decembra v ketozi, danes zjutraj 72,5 kg. Ne gledam na to, koliko pojem, ampak samo kaj jem.
Edini drawback je ta, da nam bo od silno mastne posode pomivalni stroj šel v maloro.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA