Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 jzibert25
#341851
Pozdravljeni,

letos sem si zadal, da bi prvič pretekel maraton, vendar ...
Že nekaj let tečem polmaratone in sem spravil svoj čas na 1:35 na zadnjem polmaratonu, ki sem ga tekel na Triglav teku na Brdu. Priprave za maraton so potekale brez težav do meseca septembra, ko sem imel ene obveznosti in sem spustil veliko treninga, tako da sem sedaj v precepu, ali naj grem na marton na LM ali na polovičko. V oktobru spet malo bolj treniram (intervali, stopnjevanja), vendar manjka mi nekaj septemberskih dolgih tekov.

Torej moja dilema je, naj grem na 42 ali naj še eno leto treniram. Trenutno imam pretečenih 1600km v tem letu in izvedene treninge v tekaški skupini 2-krat na teden (razen med počitnicami).

Hvala za komentarje.
 papikele
#341852
Glede na to da praviš, da imaš izkušnje iz 21k in pretečenih 1600k letos kar ni malo bi rekel, da greš kamot na 42. Upam samo, da si naredil kakšen tek nad 30k v zadnjem času. Sam sem tudi tekel na triglav teku in vem, da je trasa počasna! Pri predvidevanju časa za maraton bodi malo pozoren na to, da si debitant. Tako na oko bi rekel, da bi bil tvoj čas nekje 3:30:00 če pogledaš lanske rezultate boš videl, da ne boš zadnji :D
21k je za punce :wink:
 Anominan
#341853
Imam podobno situacijo kot ti, pa sem se odločil za še eno polovičko. Ne bom pa čakal eno leto, ampak poizkusim že spomladi na kakem maratonu.

P.S. : Nisem punca :)
 aleššš
#341856
jzibert25 napisal/-a:Pozdravljeni,

letos sem si zadal, da bi prvič pretekel maraton, vendar ...
Že nekaj let tečem polmaratone in sem spravil svoj čas na 1:35 na zadnjem polmaratonu, ki sem ga tekel na Triglav teku na Brdu. Priprave za maraton so potekale brez težav do meseca septembra, ko sem imel ene obveznosti in sem spustil veliko treninga, tako da sem sedaj v precepu, ali naj grem na marton na LM ali na polovičko. V oktobru spet malo bolj treniram (intervali, stopnjevanja), vendar manjka mi nekaj septemberskih dolgih tekov.

Torej moja dilema je, naj grem na 42 ali naj še eno leto treniram. Trenutno imam pretečenih 1600km v tem letu in izvedene treninge v tekaški skupini 2-krat na teden (razen med počitnicami).

Hvala za komentarje.



No zelo pametno vprašanje, če dosežeš čas na 21 pod 1,35 za moške in 1,45 za ženske imaš vsekakor narejene kvalifikacije za 42, vse kar je slabše od teh časov, še nisi tekač ampak "pohodnik" ki jih je LM42 prepolen. Prav mučno je opazovanje "tekačev" tam nekje na času 3,45 naprej, ki se po mojem mnenju zaradi nekakšnega dokazovanja prijavijo na 42.
 member12
#341858
Vsekakor si zrel za maraton. Glede dokazovanja je pa takole. Vsak, ki se prijavi na maraton se dokazuje. Nekateri drugim ;), ostali pa sebi, da imajo voljo in moč preteči tako razdaljo. Eni radi uživajo pri teku in jim čas ni pomemben. Skratka brez strahu, vendar še zmeraj s trohico spoštovanja do te razdalje. Se vidimo na 42-ki :)
Uporabniški avatar
 pertucci
#341859
Pozdravljeni!
najprej naj povem, da z veseljem prebiram tekaški forum, ker je vsakodnevno poln zanimivih tem in debat, me je pa zabolel odgovor uporabnika aleššša... predvsem me zanima, kaj je namen njegovega odgovora?? razumem, da smo udeleženci foruma različni, tako po letih,spolu, tekaškem stažu, kilogramih in nenazadnje tudi po tekaških sposobnostih! in če kje, potem sem ravno na tem forumu pričakoval pozitivno spodbudo in misli vsem uporabnikom, ki se odločajo(mo) za tek. seveda spoštujem njegovo mnenje, ki je izraženo v prvem delu odgovora "No zelo pametno vprašanje, če dosežeš čas na 21 pod 1,35 za moške in 1,45 za ženske imaš vsekakor narejene kvalifikacije za 42" , tisto kar pa sledi v nadaljevanju pa mi ni čisto jasno... no, brez zamere, samo sem želel povedati, da so (ste) meni vsi tekači, ki brez problema prehitevate nas "pohodnike", za mene vsi junaki in kapo dol, v isti sapi pa dodajam, da sem vesel za vsakega izmed nas "pohodnikov", ki smo zamenjali kavč za tekaške čevlje in pač naši cilji ne segajo tako visoko, se pa trudimo po najboljših močeh, vmes se jezimo in se sprašujemo, čemu nam je tega treba, na koncu teka (tudi polmaratona in maratona!) pa smo ponosni sami nase! in smo veseli vsake spodbude! če pa je nekomu mučno gledanje nas, pa me malce skrbi za njega, saj verjetno te na cilju čakajo prijatelji, družina, s katerimi se poveseliš svojega odličnega rezultata in se pač ne obremenjuješ s tekači, ki šele prihajamo v cilj. pa še enkrat, brez zamere!
 vlade
#341860
Nastop na maratonu zahteva najmanj 8 tedenski načrtovani trening in ne kar tako, malo tega in malo onega. Glede na letošnji odtečeni polmaraton, bi bil dosegljiv rezultat na maratonu pod 3:30, pod pogojem treniranja po načrtu. Tega je na internetu kar dosti.
Za tiste bolj zmerne zadostuje 12 tedenski načrt pod pogojem, da obstaja že konkretna baza, torej kakih 500 km.
Verjetno se da preteči maraton tudi brez zgoraj navedenih pogojev, vendar bo tek bolj cijazenje in trpljenje. Če se že odločate za 42 km, je dobro doseči nek spodoben rezultat glede na vaša leta in tekaško stanje.
Motivov za maraton je veliko:
Največ - zadnje čase - gre za pumpanje ega in obogatitev FB profila (posebej ženske), sledijo rekreativci, ki so občasni tekači in želijo v svoji zbirki imeti tudi diplomo za 42 km. Naslednja sorta so tekači, ki lovijo svoj OR, oz odkrivajo zgornjo mejo; med slednjimi pa je tudi precej tekačev z ljubeznijo do teka. Teh je resnično zelo malo. Srečate pa jih recimo na Golovcu ali Rožniku tudi v zimskih mesecih.
 spela*
#341861
Jaz sem punca, pa ne grem na 21. :wink:

Grem na 42 in nameravam teči dlje kot 3 ure in 45 minut, pa ne glede na to, kaj si o meni misli aleššš.
Tako ali tako je tudi on v primerjavimi z res dobrimi tekači samo pohodnik. Tako da sva na istem.
Uporabniški avatar
 Medicius
#341863
Bolj te naj skrbi zdravje v teh dneh, ko nešteto ljudi hodi po svetu bolanih naokrog (po trgovinah, službah, lokalih,...) in sebično trosi bakerije in viruse naokrog, namesto da bi bili doma in se prej pozdravili. :evil:
Če imaš kilometrino v nogah, ti 42 ne bi smel biti problem preteči, ne moreš pa pričakovati OR. Definitivno pa ti bo lažje preteči polovičko, z hitrejšim tekaškim korakom in manj tveganja za poškodbo.
Srečno, naj vam zdravje služi! ;)
Uporabniški avatar
 ZHAK
#341864
aleššš napisal/-a:
jzibert25 napisal/-a:Pozdravljeni,

letos sem si zadal, da bi prvič pretekel maraton, vendar ...
Že nekaj let tečem polmaratone in sem spravil svoj čas na 1:35 na zadnjem polmaratonu, ki sem ga tekel na Triglav teku na Brdu. Priprave za maraton so potekale brez težav do meseca septembra, ko sem imel ene obveznosti in sem spustil veliko treninga, tako da sem sedaj v precepu, ali naj grem na marton na LM ali na polovičko. V oktobru spet malo bolj treniram (intervali, stopnjevanja), vendar manjka mi nekaj septemberskih dolgih tekov.

Torej moja dilema je, naj grem na 42 ali naj še eno leto treniram. Trenutno imam pretečenih 1600km v tem letu in izvedene treninge v tekaški skupini 2-krat na teden (razen med počitnicami).

Hvala za komentarje.



No zelo pametno vprašanje, če dosežeš čas na 21 pod 1,35 za moške in 1,45 za ženske imaš vsekakor narejene kvalifikacije za 42, vse kar je slabše od teh časov, še nisi tekač ampak "pohodnik" ki jih je LM42 prepolen. Prav mučno je opazovanje "tekačev" tam nekje na času 3,45 naprej, ki se po mojem mnenju zaradi nekakšnega dokazovanja prijavijo na 42.


Če ti je mučno, pa glej stran. Sicer boš pa takrat že v cilju.
 mdebelak
#341865
Brez dileme na 42, pa nč bat če bo udaril kak zid (tekaški), ker verjetno bo, sam je odvisno kako visok je.
Se pa da vsak tak zid preplezat.
Iz mojih izkušenj ti povem, da malo strahospoštovanja do maratona pa že mora bit.
Ja nič copate na noge pa se vidimo na štartu maratona, pa ne onega za punce ( :lol: )
 mdebelak
#341866
ZHAK napisal/-a:
aleššš napisal/-a:
jzibert25 napisal/-a:Pozdravljeni,

letos sem si zadal, da bi prvič pretekel maraton, vendar ...
Že nekaj let tečem polmaratone in sem spravil svoj čas na 1:35 na zadnjem polmaratonu, ki sem ga tekel na Triglav teku na Brdu. Priprave za maraton so potekale brez težav do meseca septembra, ko sem imel ene obveznosti in sem spustil veliko treninga, tako da sem sedaj v precepu, ali naj grem na marton na LM ali na polovičko. V oktobru spet malo bolj treniram (intervali, stopnjevanja), vendar manjka mi nekaj septemberskih dolgih tekov.

Torej moja dilema je, naj grem na 42 ali naj še eno leto treniram. Trenutno imam pretečenih 1600km v tem letu in izvedene treninge v tekaški skupini 2-krat na teden (razen med počitnicami).

Hvala za komentarje.



No zelo pametno vprašanje, če dosežeš čas na 21 pod 1,35 za moške in 1,45 za ženske imaš vsekakor narejene kvalifikacije za 42, vse kar je slabše od teh časov, še nisi tekač ampak "pohodnik" ki jih je LM42 prepolen. Prav mučno je opazovanje "tekačev" tam nekje na času 3,45 naprej, ki se po mojem mnenju zaradi nekakšnega dokazovanja prijavijo na 42.


Če ti je mučno, pa glej stran. Sicer boš pa takrat že v cilju.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 Miroslav
#341867
Vsak naj gre na 42 km, kateri to želi.
Čas maratona je relativen. Od dobrih 2 ur Kenijcev pa do dobrih 5 ur slovenskih rekreativcev, kateri si tudi zaslužijo spoštovanje.
Ker preteči maraton, pa nima veze v kakšnem času, je dosežek spoštovanja vreden.
Še posebno v tem današnjem času računalnikov in interneta, ko so ljudje večinoma telesno neaktivni. Govoriti o nekakšnem limitu oziroma vstopnem rezultatu je bedarija. To govorijo tisti, ki se imajo za nekakšne resne rekreativce, oziroma že napol profesionalce, pa so v svoji nevednosti še vedno samo čisto navadni rekreativci. Z rezultati daleč od rekordov.
Pozabili so, kaj je smisel rekreacije: uživanje in zdravo življenje.
Jaz sem šel na svoj prvi maraton popolnoma nepripravljen in sem ga odtekel s trmo in si nabral dragocene izkušnje. Pa mi ni nikoli bilo žal, da sem ga štartal.
:wink:
 TONEK
#341868
Pa ste pokvarili Aleššu spanec :mrgreen: Dobro, da je zdajle pri fussbalu. :twisted:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA