Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 zag
#344968
Pozdravljeni,

Ker se odlocam za nakup ure,me zanimajo izkusnje.Za katero uro bi se raje odlocili za POLAR 400 ali GARMIN 405.Prosim za mnenje ce imate izkusnje.

Lp,
 avion
#344969
Zdravo,
Sam sem se znašel pred podobno dilemo pred kakšnega pol leta. Pred tem sem za šport uporabljal že cca 10 let Polar in sem bil z njim zadovoljen. Sicer sem se odločal med POlar V 800 in Garmin Fenix 3. Zaradi dobrih izkušenj s Polarjem, sem se odločil za Polar V 800. Ura je dobra, nimam kaj pripomniti, kar se oglašuje dela res dobro, brez ene same napake. Izgled ure je še vedno zelo športen, tako da za v službo nisem mogel uporabljati.
Vseeno pa mi Garmin ni dal miru, saj je funkcijsko veliko močnejši. Sam sem tudi malo tehnološki freak, tako da sem si vseeno kupil Garmina Fenix 3 (Polarja sem pred tem prodal). In za menjavo mi ni žal. Garmin je funkcijsko bistveno boljši: wifi, barni zaslon, tisoč in ena funkcija, možnost risanja mape, sledenje vnaprej določenim mapam.
Ampak sem realen: to so zgolj neki tehnološki bonbončki, ki jih jaz cenim in mi veliko pomenijo, za sam trening pa ne pomenijo bistveno veliko. Bral sem o tem, da je GPS na Garminu slabši od tistega na V800, ampak sam nisem tako natančen/občutljiv, tako da tega nisem zaznal. Tudi izgled Garmina pri meni pretehta.
#344978
Iz izkušnje, Polarjev M400 je zakon. Bil zelo presenečen in res brez nobenih težav, kakor sem že omenjal v eni temi. Tudi softwearski updati so delovali bp. Mislim, da je tole max, kar se da dobit za tak denar. Sicer kolikor sem nazadnje videl so šle cene malček gor, ker jaz sem svojo takrat dobil za 150€ s poštnino vred. Z 405ko nimam izkušenj.
 avion
#344998
Ja, tole glede M400 se pa kar strinjam. Dejansko je Price/performance verjetno res tam najbolojši. V800 je precej drazji, pa se mi zdi, da nic kaj dosti boljsi, medtem ko Fenix 3 sicer ponuja dosti več, vedar za res bistveno visje ceno.
#345003
V800 in M400 ne moreš primerjati :D . Tudi to, da ti Fenix 3 ponuja več funkcionalnosti ti ne pomaga dosti, če to funkcionalnost ne znaš uporabljati. Po vprašanju v sosednji temi, je očitno, da ne znaš :D .
 avion
#345007
Jaz nisem delal direktne primerjave, pač pa sem povedal, da je razmerje price/performance boljši pri M400.
Enako, kot je Price/performance boljši pri Škodi kot pri Audiju, ampak seveda bi spet nekdo rekel, da Audija in Škode ne moreš primerjati. Prav tako to ne pomeni, da je Škoda boljša od Audija.
Kar pa se uporabe funkcionalnosti tiče...nihče se ne rodi vsevedoč. Zahvala kolegom na forumu, od danes naprej znam uporabljati še eno funkcionalnost več.
#345009
Malo sem te pikal z ozirom na to, da si prej rekel, da si izbral Fenix 3, med drugim tudi zaradi boljše funkcionalnosti kot jo ima V800. Pa se izkazalo, da kot tehnološki frik, sploh ne veš katere funkcije ima :D .
 avion
#345010
Ja ja, sej to še zdej trdim...ampak ne gre za tekaške funkcionalnosti, pač pa tehnološke. PRedvsem me prepriča to, da ima wifi, da ima zaslon z enkrat višjo resolucijo, da ima barvni zaslon, da ima boljše možnsoti povezave s telefonom ampak seveda za sam šport to nič dodatnega ne pomeni. Tekaških (ali drugih športnih) funkcionalnosti pa res ne poznam toliko.
V sredo recimo sem bil presenečen nad tem, kako lepo prepozna smučanje, kjer ura točno prepoznava razlike med tem, ko se voziš z vlečnico in kdaj dejansko smučaš...skratka malenkosti..
 Jure18
#345011
avion napisal/-a:Ja ja, sej to še zdej trdim...ampak ne gre za tekaške funkcionalnosti, pač pa tehnološke. PRedvsem me prepriča to, da ima wifi, da ima zaslon z enkrat višjo resolucijo, da ima barvni zaslon, da ima boljše možnsoti povezave s telefonom ampak seveda za sam šport to nič dodatnega ne pomeni. Tekaških (ali drugih športnih) funkcionalnosti pa res ne poznam toliko.
V sredo recimo sem bil presenečen nad tem, kako lepo prepozna smučanje, kjer ura točno prepoznava razlike med tem, ko se voziš z vlečnico in kdaj dejansko smučaš...skratka malenkosti..


Zakaj se uporablja WIFI na uri? Zaslon na V800 je povsem odličen za to napravo(uro), je odlično berljiva, ne vidim potrebe po zaslonih višje kvalitete na uri? Boljše možnosti povezave s telefonom? Kaj je na V800 tako slabega v povezavi preko Bluetootha?
#345012
Odvisno za kaj boš uro rabil. Za sprehod, dnevno akivnost, tek, plavanje, kolo, ultre takšne in drugačne, bahanje, dua-tri-atlon ali xy. Ne omejuj se na dve firmi! Trg ponuja ogromno izdelkov, na tebi je samo, da izbereš pravega zase in pri tem upoštevaš podana razmerja!
Stric Google vrne ogromno rezultatov na vsa vprašanja, le vsem je potrebno prisluhniti.
Še dober mesec nazaj je M400 zame bila ura z nešteto pomanjkljivosti. Danes ima morda kakšno funkcijo preveč.
Vodilo ti je naj natančnost, kvaliteta, ne kvantiteta.
#345013
Medicius napisal/-a:Odvisno za kaj boš uro rabil. Za sprehod, dnevno akivnost, tek, plavanje, kolo, ultre takšne in drugačne, bahanje, dua-tri-atlon ali xy.


Je tako :!:
In kaj kupiti, če ti niso toliko pomembni "klasični" tekaški podatki, kot so hitrost, srčni utrip itd., pač pa razdalja, dober gps, avtonomija 16- 20 ur... :?:

LP, vencelj
#345014
Če je glavni poudarek na merjenju razdalje in ne na trenutnem tempu/hitrosti, potem se nastavi GPS na save mode in imaš avtonomijo za celi dan. To pa omogoča večina GPS ur.
#345015
Ubistvu ni čisto res, Polar in garmin imata funkcijo "podaljšanja" avtonomije baterije le pri top modelih, po mojih informacijah ima to funkcijo pri cenejšem modelu le Suunto, in sicer pri modelu Suunto Ambit 3 Run, ki ga dobiš že pod 200€(v tujini prek spleta).
Je pa spet tu faktor, koliko natančnosti si želiš, saj podaljšanje avtonomije nekoliko poslabša natančnost gpsa.

Glede na price/performance je za moje pojme top izbira že omenjeni Suunto Ambit3Run, saj je res super ura, sam bil jo kupil, pa sem le zaradi želje po barometričnem višinometru posegel po nekoliko dražji uri Polar V800. Garmin Fenix3 je super ura, vendar vsaj zame tehnološki "bonbončki" ne odtehtajo razliko v ceni.
Uporabniški avatar
 majcka
#345034
Midva z možem imava zgoraj omenjeni Suunto Ambit 3 Run uri. Do zdaj sva z njima kar zadovoljna, edino nisva še imela prilike preizkusiti, če na GPS accuracy 'OK' res drži baterija 100 ur, kot je napisano.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA