Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#345515
Mit ali resnica?

To pišem sedaj drugič (prvič sem pomotoma vse skupaj zaprl) :oops:

Drage damice, oprostite ker sem v naslovu omenil le moško populacijo. To sem storil namenoma, ker mislim, da ste punce že v osnovi bolj gibčne od nas moških.

Podvprašanja za razmislek ali diskusijo:
Ali morda prav tek onemogoča gibljivost sklepov?
Ali za tek sploh potrebujemo gibčnost?
Kaj nam gibčnost koristi v vsakdanjem življenju?

Namenoma tu ne želim govoriti o raztezanju pred ali po treningu v smislu ogrevanja ali ohlajanja ali zaradi preprečevanja poškodb. Tu me zanima končni rezultat, se pravi gibčnost in ne pot kako pridemo do nje.

stretching1.jpg
stretching1.jpg (15.11 KiB) Pogledano 8376 krat
Priponke
Stretching2.jpg
Stretching2.jpg (28.27 KiB) Pogledano 8373 krat
#345524
Ne vem kaj je za tebe gibčnost ?
Prva slika prikazuje normalno gibčnost, ki bi jo naj zmogel vsak. Zmorem jo tudi jaz pri 66.
Ta druga slika pa je druga pesem. Za takšno gibčnost, da greš z glavo skoraj do stopal, je potrebno veliko vaje in naravne danosti.
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 10 Feb 2016, 21:20, skupaj popravljeno 1 krat.
#345525
Ti dve slikci sem pripopal slučajno brez kakšnega posebnega namena. Če se vseeno ustavim malo pri tej vaji (predklon).

Kdor se s stegnjenimi nogami z rokami ne more dotakniti tal je manj gibčen.
Kdor se lahko dotakne tal s prsti je "normalno" gibčen.
Kdor se lahko dotakne tal z dlanmi je bolj gibčen, vse ostalo pa je že skoraj ekstrem.

Sedaj bi bilo vprašanje na mestu koliko tekačev tu se ne more dotakniti tal s stegnjenimi nogami.

Ne pa se sedaj ozirati le na eno vajo, govorim o splošni gibčnosti. Kdo zase misli, da je gibčen in zakaj oziroma kdo misli, da ni dovolj gibčen in zakaj.
#345543
Morda pa je stvar tudi v genih ali pa v zgodnji "zakrnelosti". :? Žena, ki sploh ni športno aktivna in presedi v službi pa še v avtu najmanj 9 ur dnevno, to pri 64 z lahkoto naredi! Jaz pa sem tukaj od nekdaj revež: kaj z dlanmi, še s konicami prstov se ne približam tlem! :oops: Pa ob rednem teku dnevno delam vaje za moč, se raztezam... in vsaj v rekreativnem smislu veljam za aktivnega in mi zlasti zadnjih 20 let nobeden od gibalnih športov v naravi ni tuj! Je pač treba shajat s tistim, kar imaš :D
#345545
Enim je bila gibčnost položena v zibelko. Tal se dotaknem brez težav, tudi z dlanmi, samo da bi kaj posebej delala v tej smeri, pa niti ne. Špage že nekaj časa nisem probala, tako da nimam pojma, ali jo še naredim. Verjetno bi bilo potrebno malce vaje.
#345547
Loni napisal/-a:Špage že nekaj časa nisem probala, tako da nimam pojma, ali jo še naredim. Verjetno bi bilo potrebno malce vaje.


Jaz špage nisem naredila nikoli (je vedno malo zmanjkalo) je pa še nedavno šlo takole do tal s celimi dlanmi. In do bolj davno nazaj, je šlo tudi 'rikverc' v most. No to zadnje že kar nekaj časa ne gre. :lol:
#345570
edo-brko napisal/-a:Zanimiva tema in me prav zanima kakšen bo odziv.


Edo, zaenkrat bolj slab.

edo-brko napisal/-a: Za začetek še ne bom "aktivno" sodeloval v tem, moram pa dati eno pojasnilo glede slikic; to znam narediti tudi jaz vendar z " konjskim repom" se ne morem dotakniti tal naredim pa to z brki !!!


Se pravi odkar se nisva videla, imaš že polmetrske brke. :)

Zdaj pa začni še "aktivno" sodelovati.
#345571
StaraKost napisal/-a:
Prva slika prikazuje normalno gibčnost, ki bi jo naj zmogel vsak.


Čeprav si brihten in izkušen, to ni res. Morda v tvojih športnih krogih, kjer se giblješ. Jaz jih poznam veliko, ki tega ne zmorejo. Pri tej vaji gre za gibčnost hrbta in zadnjih stegenskih mišic.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA