Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Pustolovec
#36269
Zakaj pravzaprav tečemo? Zaradi veselja? Dvomim. Potimo se, zaradi potu nas lahko pozimi med tekom zebe, poleti pa te pretiravanje privede do glavobola ali vrtoglavice. Vsak nepremišljen korak te lahko pripelje do poškodbe. Prehitra želja po uspehu te lahko pokoplje, prav tako zanemarjanje svojega telesa , se pravi lenarjenje. Dokler rinemo meje mogočega je v redu, ko jih prestopimo, se pokažejo negativne posledice »rinjenja glave skozi zid«. Pri športu kot je tek, je izjemno pomembna samokontrola. Tukaj pride pregovor »zlata sredina« do izraza. Torej… Zakaj tečem? Sam imam samo en glaven razlog! Potrošnja energije. Da pritečem do cilja in nazaj ekonomično, brez poškodb, napora, utrujenosti, brez negativnega razmišljanja…TO me veseli!!! :D :D :D
Uporabniški avatar
 INOT
#36271
Prijatelj,ko boš tekel 10-15 let in imel za seboj vsaj 40-50000 kilometrov boš našel v vprašanju zakaj tečeš še tudi kakšne druge odgovore in tudi drugačen smisel kot ga vidiš sedaj.Garantirano.Mislim,da ti bo kakšen star tekaški maček tukaj napisal kaj daljšega in bolj podrobnega.
Uporabniški avatar
 Pustolovec
#36272
Se strinjam :) Vem d od teka odnesemo veliko več kar sem napisu, sam glih okol polnoči par dni nazaj so se mi take misli podile po glavi, pa sm se odloču, d jh napišm na to spletno stran :) Drgač pa upam, d bom še na stara leta vsaj tolk laufu kurk zdej :) Drgač bi se pa tud sam razpisu lohka mal bolj, sam ob polnoči je človk že mal zaspan :lol: lp Izy
 snezni_tekac
#36891
Izkljucno zato da ujamem ritem z naravo in bitji narave.

Kaj je lepsega kot tek v vrocini po travnatem pobocju , telo obvladuje sceno, znojenje, voda pri roki, vse stima, sprijet si s pokrajino eno in sto si...Ni nobenih vmesnikov avta, kolesa, samo noge in telo ter glava ki vpija in se preda samo naslednjemu koraku. Pusti 50. kilomter, 40.kilometer, 10.kilometer gledas samo kilometer pred sabo in uzivas in obvladujes prav njega. Vse je v tebi oz. tvoji glavi....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA