Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#352517
Pozdravljeni,
kupil sem rabljeno tekalno stezo in rabim nasvet pri nakupu superg.
Stezo imam nastavljeno bolj klanec-ne vem če je to dobro ali ni.
Imam ene stare superge in me kmalu začnejo bolet kolena. Mogoče zato ker steza ni vzmetena in je kot da bi tekel po betonu.
Verjetno bi rabil ene zelo zelo mehke superge ampak ne vem katere-sem novinc.
Prebiral sem da je precej stvari na katere se gleda pri nakupu superg. Naprimer pronacija noge. To sem preveril in imam nevtralno.
Vidim da so superge z različno višino med prsti in peto. Pomeni večja razlika boljše vzmetenje, ali še kaj drugega?
Skratka rabim predloge katere superge naj kupim. Imam 90 kg.
Znamka superg mi ni pomembna, dal bi do nekje 80 €.

LP
#352518
Mogoce poskusi s tehniko teka s pristankom bolj s sprednjim delom stopala. Na zacetku je cel hudic za meca, ampak pocasi pride proznost v misice in noge in se tako precej razbremeni koleno. Pa se piscali si ne bos vnel (shin splits). Kar se tice heel dropa (padec peta-prsti) pa itak priporocajo med 3 in 8 mm, kar je vec, je slabo za kolena, kriz, kolke... Je pa res, ce nisi navajen bolj majhnega heel dropa, si utegnes pridobiti kaksno tezavo z Ahilovo tetivo. Mene so nehale le-te boleti sele po dobre pol leta, ko sem namesto 11mm zacel uporabljati 4 mm heel drop cevlje. No ja, je pa res, da sem se tudi lotil nosit huarache ves cas (zdaj pozimi ne) in poskusil z malo barefoot teka.
Kakorkoli, previdno pa vsako spremembo pocasi uvajati. Klanec na stezi pomojem a priori ne bi smel povzrocati bolecih kolen, vsaj meni se zdi, da je klanec navzgor, vsaj v naravi, vedno do kolen prijazen.
Samo moje mnejnje, predvsem moram poudariti, da imam na tekaski stezi kakih 8 pretecenih km, pa se to dobrih 12 let nazaj. :roll: :--
#352543
Tega bi iz anglije
https://www.sportsshoes.com/de-de/produ ... arge-sizes)/?_cur=2

29 € in 8 € za pošiljanje pomeni da imam superge za samo 37 €?
Kakšne imate izkušnje s takim kupovanjem oz. se v paypalu označi da se plačuje v evrih da ni provizije al kako je že s tem?
Do zdaj sem samo nekaj kupil iz kitajske iz anglije še ne.
Nazadnje spremenil kapitanFlint, dne 21 Dec 2016, 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
#352544
kapitanFlint napisal/-a:se bolj splača kupit iz tujine? pošnina....

Normalno, da se splača. Poštnina ponavadi tja do 10€ sedaj pa malo poglej predvem pod rubriko - Sale pa izračunaj
#352547
Ne kupuj copat preko interneta, če jih nisi prej sprobal v trgovini, oziroma zelo dobro poznaš določen model. Velika verjetnost je, da ti ne bodo odgovarjale. Tekaško obutev je treba pred nakupom vedno najprej testirati.
#352548
jorgamesh napisal/-a:Ne kupuj copat preko interneta, če jih nisi prej sprobal v trgovini, oziroma zelo dobro poznaš določen model. Velika verjetnost je, da ti ne bodo odgovarjale. Tekaško obutev je treba pred nakupom vedno najprej testirati.


Kako jih pa v trgovini sprobaš? Ne moreš.
3/4 modelov, ki obstajajo jih v naših trgovinah ni
preko interneta so cene 30-50% nižje - žal
če ti ne ustrezajo jih enostavno pošlješ nazaj
lp
#352549
Pretiravaš. Sem ter tja ni kakšne znamke oziroma modela. Večino se pa da sprobat, vsaj v Ljubljani. Tudi cene v akcijskih ponudbah so velikokrat primerljive s tujino. S pošiljanjem nazaj je seveda dodatno delo in stroški.
#352589
Pa kaj se jokaš za 78€. Naj ti dobro služijo! Jaz, ki delam v zasebnem sektorju in vem kako je s plačevanjem vseh obveznosti naši državi...vedno bolj gledam na to, da kar je le možno kupim pri naših, ker morajo tudi oni plačevati vse kar jim gipira in ni lahko, malo je od branže odvisno sicer...Kupujem pa kar je znižano, akcijske cene, odprodaja, vse kartice ugodnosti imam :D in ko potrebujem, poiščem pravo priložnost in kdaj tudi počakam, da bo znižano. bosa še nisem bila, v obrabljenih, izrabljenih copatih tudi ne. :)
#352657
Bom po lajično pokomentiral kako se teče s temi supergami na tekalni stezi.
Ker je steza precej ozka morajo biti koraki natančni. Superge kot da rahlo plavajo zato nimam natančnega občutka in moram bit skoncentriran da me ne odnese iz ovinka. Mislim da je to zaradi gela in pri manjši teži to ne bi prišlo tolk do izraza. Roke imam uglavnem na ročajih. Mogoče se bom sčasoma navadil.

http://www.tekaskaoprema.si/t6e1n-gel-p ... A1ki-copat

Na linku piše da se lahk odstrani notranji EVA vložek - je to ta ki se ga dotikaš s stopalom? Se ga zamenja z izrezanim filcem ali kako vi to delate če sploh da?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA