Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 teka-teka
#354157
Zanimajo me vaše izkušnje z obremenitvenim testom v Global Sports Clinic, Ljubljana. Ker imajo ugodnejšo ceno, se mi zdi dobra priložnost, da odtečem test in vidim pri čem sem. Malo pa me bega, da bom priključena le na Polar in nimajo možnosti pregleda z EKG aparatom.
Vzrok, da grem na test je predvsem ta, da se ob hitrejši tekih pošteno zadiham. Slabokrvna nisem. Tečem 4x tedensko in sem v čisto normalni rekreativni kondiciji.
 spela*
#354175
To je potem čisto nesmiselno (metanje denarja stran). Ker bistvo obremenitvenega testa ni, da vidiš svoj maksimalen pulz (ok, tudi to je del), ampak da vidiš, kako se obnaša srce. Tako da ... je nizka cena z razlogom. :)
 Cedron
#354188
Če ti je bistvena informacija iz zdravstvenega vidika potem obvezno v zdravstveno ustanovo - recimo na Golnik. Sicer je ciklo-test pa vendar. Sam sem potreboval zdravnisko potrdilo za nek maraton in sem sel tja, saj sem imel določene težave in me je malo skrbelo... Test smo hitro prekinili saj mi je krvni tlak narasel preko 260(!). Nemudoma so mi dali 24 urno merjenje tlaka, naslednji dan sem dobil izvid kardiologa in na podlagi tega izvida, pri svojem zdravniku, napotnici za UZ srca in ponovno obremenitveno testiranje. Kardiolog me je tudi pomiril, da ni neke panike... Sel sem tudi na maraton itd. UZ in ponovno testiranje me še čakata. Kaj bi bilo pri nekem kvazi strokovnjaku od tega? Lp
Uporabniški avatar
 teka-teka
#354189
Hvala za vajini mnenji, Spela* in Cedron. Tudi mene je begalo dejstvo, da ni merjenja EKG. Potemtakem sem na skorajda na istem kakor (ne oziraje se seveda plačila za opravljeno storitev), da bi si ogledala vrednosti srčnega utripa in predvidevanja pripravljenosti (na podlagi statistike preračunan VO2 max) na mojem Garminu. :?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA