Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Jana
#38846
Živjo,
letos sem se prijavila na tek trojk, pa glede na to, da trenutno nimam kaj dosti kondicije, prosim za nasvet, kako ravnat naslednji teden, da bom čim lažje prišla čez teh 12 km.
Sicer neredno tečem okrog tri leta, (3*tedensko po 8 km), s tem, da celo zimo nisem tekla in sem začela šele pred dobrim mesecem ( prvih 14 dni po 8 km, v zadnjih 2 tednih pa sem tekla vse skup 4-krat ( okrog 10 km). Namen imam še tek v soboto 10 km, in v ponedeljek originalno traso, potem bi šla še v sredo okrog 8 km in to je to.
Hvala za vse nasvete, Jana
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#38849
Zdej nimaš več kaj dosti za narediti.Ampak, če imaš voljo potem boš prišla skozi teh 12km teka.Do samih trojk je res še samo dober teden in to je vse.
Vseeno bi bilo dobro, da bi naredila kak kilometer več do samih trojk.Recimo deset kilometrov, samo ne toliko močno da bi se izčrpala, ampak tako da bi se na koncu dobro počutila.To bi bilo dobro predvsem za psiho.Sliši se smešno, ampak je tako da tudi teh dvanajst kilometrov moraš pretečti s tako močjo, da ti potem ne vzame volje za nadaljne treninge oziroma tekanje.
Uživaj v trojkah in se lepo imej!
ČAO!
Uporabniški avatar
 pegaz
#38871
Strinjam se s Tomažem.
Predvsem pa - če že tekaš 10 km, potem ti tista dodatna dva km ne bosta delala težav.

Predvsem pazi, da boš zadnja dva dni pred tekmo počivala (regeneracija, fizična in psihična).

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 Filipid
#38873
pegaz napisal/-a:Predvsem pazi, da boš zadnja dva dni pred tekmo počivala (regeneracija, fizična in psihična).

LL, Pegaz :)


Pa ti tudi Pegaz, da bo res dober let čez Urha :wink: .
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#38878
Še to sem pozabil omeniti.Za samo psiho je na predvečer tvojeg premiernega teka, ali pa kdaj drugič podobnega teka, kaj jaz vem.
Je najbolje, da si ogledaš kako stvar komedijo ali kaj podobnega ob kateri se boš od srca nasmejala.Ti povem, da boš zaspala kot angelček pa še zjutraj boš kot štiriperesna deteljica vstala iz pojstelje :wink: .
Preverjeno!
Nekaj kar ti da krila ne REDBULL, ne to ne, smeh od srca prignan, to je to!
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA