Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 juninho
#41563
Novi Interaktivni atlas Slovenije - Sestavljanka 25DTK in orodje za prečni profil višin, ga kdo že ima?????
Uporabniški avatar
 mirko1
#41570
sem ga kupil,pa ne morem reči da je vreden tega denarja.poleg naj bi dobil neke obcije(satelitski posnetek...),pa mi ne funkcionira.res škoda.saj dobiš na netu še bolj pregledne in natančne zemljevide zastonj.
lp,mirko
 juninho
#41575
Vem za nekatere "poporodne napakice",tudi sam imel težave, a so mi jih odpravili, na netu brezplačne strani ponujajo zgolj zemljevide res da v različnih merilh podrobnejše od 25DTK je le ortofoto,ki pa je za večino stvari neuporaben, razen da lepo zgleda, a brez uporabnih orodij npr. prečnega profila višin z analizo vzponov,spustov in ravnin, tako da še vedno verjamem v prednosti namizne različice programov.
Uporabniški avatar
 mirko1
#41859
živjo
kako pa prideš do tega orodja.pri meni ga ni.mogočre ga je treba dodatno kupiti,ali pa moraš biti uporabnik ias3.0?sicer pa je videti to orodje kar uporabno
hvala za odgovor
lep,mirko
 juninho
#41861
mirko1 napisal/-a:živjo
kako pa prideš do tega orodja.pri meni ga ni.mogočre ga je treba dodatno kupiti,ali pa moraš biti uporabnik ias3.0?sicer pa je videti to orodje kar uporabno
hvala za odgovor
lep,mirko


Orodje je preprosti DMR Slovenije in vsebuje podatke višinske mreže Slovenije, da si lahko potem analiziraš označeno pot.
Vse dodatna orodja se lahko kupi na www.kje.si preko spletne trgovine.
Če si registriran uporabnik IAS3.0 potem ti Mladinska knjiga založba podari komponento da lahko prikazuješ zemljevide 1:50000.
Uporabniški avatar
 mirko1
#41863
živjo
sedaj pa še zadnje vprašanje
kje lahko kupim ias3.0,da lahko potem postanem reg.uporabnik.na www.kje.si ,ga ne ponujajo.!to si bi lahko dopisovala po zasebni pošti,vendar kot novost bo mogoče še koga zanimalo...torej;kje kupim in koliko stane...
hvala
lp,mirko
 juninho
#41865
mirko1 napisal/-a:živjo
sedaj pa še zadnje vprašanje
kje lahko kupim ias3.0,da lahko potem postanem reg.uporabnik.na www.kje.si ,ga ne ponujajo.!to si bi lahko dopisovala po zasebni pošti,vendar kot novost bo mogoče še koga zanimalo...torej;kje kupim in koliko stane...
hvala
lp,mirko


verzijo IAS 3.0 samo zaradi zemljevidov je v bistvu brezpredmetno kupovati saj stane na emka.si 12.990SIT vsebuje pa karte 1:50000 in določene dodatke,ki pa so že zastareli.

Raje kupi komponento 1:25000 kjer imaš bolj podrobne zemljevide stane pa 6.990SIT, Tako te osebna različica novega atlasa + 1:25.000 prideta stat caa.11.800SIT kar je še vedno manj kot osebna različica IAS3.0.

Zemljevid 1:25.000
Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA