Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 bLaŽMM
#45260
Lep pozdrav.

Opazil sem, da je med vami nekaj takšnih, ki sete se udeležili nekaterih triatlonov. Sam bom letos prvič poskušal na Bledu - triatlon za vsakogar. Zanima pa me kakšni so približni rezultati po disciplinah. Recimo koliko potrebujejo najboljši. Če ima kdo približno idejo oz. informacijo bi lepo prosil (da si vsaj približno orišem kje sem) :shock:

Hvala
Uporabniški avatar
 boohoo
#45283
Ce gres prvic na triatlon mislim, da rezultat ni toliko pomemben, ce pa te vseeno zanima, pa si oglej rezultate posameznih tritlonskih tekem na straneh triatlonskih klubov npr. http://www.triatlon-klub-maribor.si/ , da bos videl kje si :wink: . pa kar pogumno! :D
Uporabniški avatar
 bLaŽMM
#45302
Hvala obema za informacije.

Res je, da rezultat ni najbolj važen ampak okvirno pa moram vedeti kakšna je konkurenca oz. koliko moram v tem mesecu in pol potrenirati.

Mam pa še eno vprašanje. Kako je z opremo? Ali so kakšne specifične zahteve oz. kaj mi priporočate v čem plavati ipd.

Hvala
Uporabniški avatar
 boohoo
#45308
Ponavadi ima triatlonec eno obleko za vse discipline-poseben dres. Vendar ni obvezna sestavina. plavas lahko v kopalkah vendar pa je nato pomembno da si obleces majico, saj po pravilih ne 'smes kazat prsnih bradavick' :D resnica. vendar pa si si izbral tekmo kjer je voda precej hladna in je na meji za neoprensko obleko (po pravilih je dovoljena uporaba neoprenskih plavalnih oblek ce je temperatura vode pod 20 stopinj) lani so bile dovoljene samo veteranom. te obleke si verjetno ne bos kupoval tako da se ne obremenjuj z obleko (lahko si kupis triatlonski dres, ki je tudi malenkost podlozen za kolo, vendar pa spet ni poceni). ti plavaj lepo v kopalkah (pa ne v surferskih :D ) nato pa si na menjavi na kolo obleci majcko in samo forza naprej.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#45321
Lani bil na triatlonu za vsakogar:
Plaval v kopalkah, voda ni bila mrzla (edino na začetku :))
Kolesaril na gorskem kolesu z debelimi gumami, pazi, da pred vstopomv menjalni prostor odstranis rogove, pri menjavi sem si oblekel samo zgornji del
Tekel normalno, samo obul superge
Čas mel okol 55 minut, kar je blo čist fajn za prvič :)
Uporabniški avatar
 bLaŽMM
#45334
No kar se dresa tiče ne bo nič. So pa vseeno mal predragi.
Lepo pa je imeti še mal info. iz prve roke. Rogov ne bo treba odstranit, ker je specialka. Čas 55 min je super. Letos boš najbrž tudi gor, ne?
Uglavnem v kopalkah si od začetka do konca, sam zgornji del si mal zamenjaš. Bomo dali vse od sebe :'(
Uporabniški avatar
 bLaŽMM
#45335
No kar se dresa tiče ne bo nič. So pa vseeno mal predragi.
Lepo pa je imeti še mal info. iz prve roke. Rogov ne bo treba odstranit, ker je specialka. Čas 55 min je super. Letos boš najbrž tudi gor, ne?
Uglavnem v kopalkah si od začetka do konca, sam zgornji del si mal zamenjaš. Bomo dali vse od sebe :'(

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA