Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Bronja 36
#49040
Sem obljubila, da se javim in poročam po vrnitvi, kako je kaj bilo s tekom po in ob plaži.

Ponavadi je realnost res malo drugačna, kot si jo zamislimo na podlagi opisov destinacije, kamor se odpravljamo. No, tokrat je bilo vse zelo tako, kot sem si predstavljala: 4 zaporedne peščene plaže v neposredni bližini mojega hotela, kjer sem tekla le prvi dan (ne bosa, ampak v supergah, saj je brat nekaj tednov pred tem poročal, da naj se ne hecam bosa po pesku, ker je dobil podobne žulje kot opisano zgoraj z Djerbe...). Noge na pesku res treniraš bolj kot na stabilnejši podlagi, ni mi pa bilo kakšno posebno veselje, tako da sem ostale dni šla na potke itd. Je pa vsako jutro bio kar nekaj navdušencev, ki so tek po plaži redno prakticirali. Nasploh me je presenetilo število jutranjih tekačev!
Ostale dni sem potem tekla po pločniku in cesti, ki se je vzepnjala ob morju ter nato tudi spuščala k novi plaži po gozdni poti (fino hladno) vse do rta, kjer sem bila nagrajena s krasnim razgledom... Primernega terena za cca 60 do 80 minut teka srednje intezitete.

V bistvu s tem delom dopusta zadovoljna. Sicer pa Malorca pričakovano prepredena s turizmom in si nisem niti delala iluzij, da bom iskala nedotaknjene kotičke (pa bila nato kar presenečena, saj se je tudi tega nekaj našlo). Letos sem želela zelo predvidljivo turistično civilizacijo in jo dobila, tako da sem povsem zadovoljna in imam napolnjene baterije. Drugo:
Je kar drago in niso prav zelo prijazni (jaz bi se tudi bolj kislo držala, če bi vsak drug objekt bil v lasti Angleža ali Nemca v nekdaj tvojem obmorskem mestecu...). Palma de Mallorca pa izredno lepa za pogledat.
Tako.
Lepo se mejte!
Uporabniški avatar
 bojanu
#52241
Še nekaj dokumentacije na temo teka po plaži v bosi in obuti različici :lol:
Aja, pa samo regenerirat po SAMu sva se hotla 8)
 HanaMB
#52564
Sem letos bosa tekla po pesku ob morju in bilo je nepopisno lepo. Kljub temu, da je bilo vroče, je bilo tik ob vodi znosno saj je od oceana pihal rahel vetrič. In po kaki uri teka, ko mi je bilo res pošteno vroče sem se na koncu kar zvalila v morje. Nepopisno lepo. Čez pol ure pa so me začeli skleti podplati in pod palci so se mi naredili ogromni žuli, tako da nekaj dni skoraj hodit nisem mogla. Tekla sem po vlažnem pesku tik ob vodi. Poskusila sem tudi s copati po suhem pesku, pa se mi je udiralo, da tek sploh ni bil mogoč.
Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA