Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Fotr
#2970
Danes skorajda ni bilo nobene razlike med Gorenjsko in Primorsko. :shock: Ko sva se z Mirotom peljala na Socerb, je snežilo tako na Gorenjskem kot na Primorskem. Razlika je bila samo ta, da je na Gorenjskem snežilo na podlago, a kot protiukrep Primorcev se je počasi začela pojavljati burja. Ampak Socerb je neodkrita lepotica, če je pa že odkrita, je pa speča. Pred tekom sva se z Mirotom malo sprehajala, razgled enkraten grad zaklenjen, edinstvena jama v kateri je cerkev za zaklenjenimi rešetkami. :(
Neutrudnim organizatorjem teka gre vsa pohvala, saj so bili na svojih mestih že dolgo pred začetkom teka. Kot Primorci, vajeni toplega podnebja, so zagotovo težko prenašali mrzlo vreme, edino burja jih že pozna. :)
Kmalu smo se spoznali z Duletom in Aleksandrom ter z Erotom in Pio. Majice TF so bile bolj slabo opazne, :? kar pomeni, da nas ni bilo veliko, ali pa niso vsi oblekli majic. Kakorkoli, proga je zanimiva, ampak moraš zanjo imeti kar malo kondicije, pri meni je še ni dovolj, lahko pa bi se malo pomatral, ampak potem bi bil preveč hin. Potiho priznam, da sem malo tudi hodil, ker sem računal, da je manj vzpona, pa sem se preveč zagnal. No, kakorkoli, prišel sem na cilj, zadnjih par sto metrov me je spremljal Ero, kar je zelo lepa gesta od njega in potrjuje, da so (smo) na forumu sami fejst ljudje. :!: Sežana bo naslednji preizkus, potem bomo pa še videli. :shock:
Kljub ne preveč prijaznemu vremenu mi ni prav nič žal, da sem se udeležil teka. Koristil mi je, da sem videl, koliko lahko tečem, odprla se mi je ena nosnica (sigurno s pomočjo burje, sicer bi se ti zgodilo že na Gorenjskem), če je kdo opazil, da izsmrkujem material, ki ga je bilo veliko, naj ve, da mi je glava postala kar za polovico lažja. Burja pa mi je prepihala lici, da imam še sedaj vroči in me grejeta na lep spomin na Socerb. :D
Uporabniški avatar
 Dule
#2986
Bravo Fotr, še ene dve tekaški prireditvi in boš tudi ti postal odvisen od obiskov organiziranih tekaških prireditev :P .

Da pa primorci nimajo ravnine ampak same klance se bomo pa morali kar navaditi.. :lol:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3006
Helou!
V soboto nisem bil udeležen na nobenem tekaškem matranju, zato pa sem pridno "lupil" bajtico.
Slika
Temperatura na delovišču je bila obleki primerna: 1stC
Slika
Sem pa bil ves čas v mislih z vami, tam na Socerbu.
Čestitam za uspeh TF!!!
 Lučko
#3046
Bajsi napisal/-a:zato pa sem pridno "lupil" bajtico.

Tole notranjo steno pusti tako kot je na sliki. Zakaj? :idea: Lahko jo uporabiš za plezalno steno kot dopolnilno rekreacijo :lol:
Uporabniški avatar
 Fotr
#3049
Ker sem bil danes ves dan zadržan, sem se odpravil na tek šele zvečer. Seveda sem imel oblečeno majico TF :!: . Zaradi obilice snega je edina bližnja prehodna tekaška proga pot okoli Blejskega jezera. Tudi copati so bili še vsi obloženi z rdečo kraško zemljo iz Socerba, ki se je prilepila nanje. :wink: Po progi je večinoma kakih 10 cm napol zmrznjenega snega, ki je deloval na copate kot sirkova krtača in jih dobro očistil. Tako je socerbska prst v majhnih koščkih raztresena okoli Blejskega jezera. Srečal sem kar nekaj tekačev in tekačic, ena me je prav prijazno pozdravila, :D da sem bil tako presenečen, da sem imel komaj čas odzdraviti. Se mi je pa zgodilo, da je nekdo pritekel za mano in zavpil:"Daj fotr, umakni se, ali pa se podvizaj!" Ker sem mislil, da je iz foruma, sem ga vprašal, kdo je. Debelo me je pogledal in dejal :"Ej, stari, ne zafrkavaj se, umakni se!" "Ali nisi iz foruma?" sem ga vprašal. "Kakšnega foruma neki, podvizaj se, da te bo na ovinku ven vrglo, ali pa se umakni!" :twisted: Res ni bil iz foruma, ampak spet se je pokazalo, da sem si izbral pravo forumsko ime, saj me tudi vzpodbujajo (kadar me) tako, da vpijejo, čeprav ne vedo za forum: "Daj, fotr, pospeši, bravo fotr!" :? To mi tudi zelo godi in daje nov polet, elan, vnemo in motivacijo. Ne razumem pa, pri moji počasni brzini, da bi me lahko na ovinku vrglo ven, saj se vendar vedno nagibam navznoter??? :?: :oops: :shock:
Uporabniški avatar
 miro
#3052
Veš Fotr pravi tekači se vedno pozdravimo , če ne drugače samo z dvignjeno roko.
Glede prenapetih mladeničev se pa ne sekiraj , kdo ve če bo v tvojih letih sploh še lahko tekel. Mimogrede leta kar dobro skrivaš.
Lp
Miro
 Lučko
#3053
Tudi jaz sem imel podoben primer, ko sva šla teč s fantom (športnik -košarkaš) moje hčere.
Prvi dan me med tekom (cca 12km) vpraša: ali zmeraj tečem tako počasi :?: :oops: Njega je tud metalo iz ovinka.
Drugi dan ga povabim na tek (cca 15km): med tekom sledi vprašanje, kolk dolgo bova še tekla :shock:
Tretji dan in do danes (dve leti od tega) nisva skupaj pretekla tud metra ne :?:
Fotr, ali mogoče ti veš za razlog, da tamlad ne noče več tečt z mano :wink:
Uporabniški avatar
 Fotr
#3054
miro napisal/-a:Mimogrede leta kar dobro skrivaš.

Hvala Miro, bom še mislil, da me je prijazna tekačica pozdravila zaradi mojega izgleda! :lol: :cry: :D
Uporabniški avatar
 Fotr
#3055
Lučko napisal/-a:Fotr, ali mogoče ti veš za razlog, da tamlad ne noče več tečt z mano :wink:

Mogoče ima tremo pred tastom, mogoče je generacijska razlika, ali pa rešpekt. :evil: Ampak vseeno mislim, da je odnos do soljudi stvar značaja, olike in trenutnega razpoloženja. :D :shock: :cry: Z mnogimi se dobro razumem, ne glede na leta, z drugimi pa ne, prav tako ne glede na leta. Nekoga, ki trenira zares, prav gotovo razumem, da hoče teči brez ovir in če mu trenutno ne uspeva, je slabe volje do vsakega, ki mu je malo napoti. :wink: Zavedam se, da sem včasih tudi sam komu storil krivico ali ga užalil, ker sem bil trenutno pač tako razpoložen, ampak tega se zaveš šele z leti. Potem pa vzamem, da se mi to vrača skoraj na enak način. 8) Zato nisem nič užaljen, ampak ljudi skušam razumeti. Med tekači zagotovo ni nobenih razlikovanj ne zaradi let, spola ali kakih drugih razlik. Zato je tale forum tudi tako popularen, ker se prijazno pogovarjamo, šalimo in tudi dobronamerno zbadamo. Tega nam v vsakdanjem življenju manjka, zato smo tudi začeli teči, ali ne. Uf, pa sem se zafilozofiral! Je to posledica let, da človek izvaja takle samogovor? :(
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3057
Helou!
Včeraj sem se zopet spravil na mojo "gorsko" varijanto. Od Deželne blaznice po PST na Golovec do Orl in naprej do Urha. Na koncu sem progo malo podaljšal preko Bizovika nazaj na PST, ter končal pri iztočnici, oziroma Deželni blaznici. Tek je bil kar malo naporen saj razgibana in dobro uhojena stezica čez Golovec ne dopušča kakšnih "pobegov". Pa tudi klanci so trenutno zame še malo prehudi, tako, da sem moral na vrhu marsikaterega kar malo pohoditi. Na koncu sem naklepal kakih 17km v kar "malo nevspodbudnem" času. Bilo pa je zelo prijetno,..in lepo.
Sedaj pa k doživetju: malo naprej od Orl sem pred seboj zagledal dva tazaresna bergštajgerja. Gojzarji, gamaše, zimske pohodne hlače, Gore-tex, Polartek, rokavice, palice, nahrbtnik (nemajhen), kapa,... jest pa mimo v pajkah in supergicah kar po celem snegu. Kaj sta si mislila, ne vem?
To me malo spominja ne dogodek izpred kakih osem let na jamarskem taboru na Rombonu. Kake 3 dni pred mojim odhodom je odšla v dolino moja tedanja punca. Seveda sem jo do Bovca pospremil, kjer sva šla še na pizzo. Nazaj grede pa sem nesel na tabor še nekaj hrane in jeklenko plina. Vse skupaj je naneslo kakih 10 kil, toliko, da je bil ruzak poln. In, ker se je pripravljalo k nevihti, sem se slekel do gat in jo ucvrl na Rombon. Nekje na pol poti srečam trojico planincev, ki prestrašeno beži nazaj v dolino, jest pa v samih gatah mimo njih z obveznim pozdravom. Seveda sem skoraj tekel, saj se mi je mudilo priti še pred nevihto. Nisem se dal kaj motiti, le kakih sto metrov naprej sem le obrnil glavo. Zagledal sem jih kako stojijo ob poti in gledajo proti meni. Po velikosti oči sem mi je zazdelo, da so marsovci. Občutki pa so bili verjetno vzajemni. To pa še ni vse. Ker sem v dolini pomlatil pizzo s slanimi fileti, sem bil kmalu žejen, da je kaj. Pijače pa nobene. K sreči je nekaj prej že deževalo tako, da se je po kotanjah nabralo malo deževnice. Vendar to ni bilo dovolj. Žeja me je vse huje dajala. No, ni minilo dolgo, ko sem srečal še Avstralca na poti navzdol. Nekako sem med pogovorom pozabil vprašati za kaj pijače, ker sem na žejo tudi pozabil. Sem se pa seveda na to spomnil, ko sva se že ločila. Kakih pet minut zatem pa sem skoraj, kljub mojemu komunističnemu prepričanju začel verjeti v Boga. Na sredi poti se mi je zasmejala čuturica polna vode. AGRHHHH, kako je pasalo.
Uporabniški avatar
 mare
#3077
Hej Bajsi jaz grem večkrat na podobno turo, samo da grem jaz od blaznice po PSt najprej do harfe (AC) ali pa po drugi strani reke prav tako pod AC. Potem pa naprej po poti in prideš ven v Sostrem blizu odcepa za URH. Naprej je pot ista, samo da sem jaz nazadnje zadnje kilometre prehodil, ker me po kakih 10 km začne boleti koleno.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3078
Helou!
Mark, da bolj podrobno opišem pot, oz. traso:
Začnem v Slapah. Na PST (trasa trojk) pod harfo, mimo Deželne blaznice do fužinskega mostu, čezenj po PST do vzpona na Golovec. Na Golovcu skrenem s PST po kakem kilometru na pot, ki vodi na traso trojk do Orl. Nato po obicajni poti (še vedno trasa trojk) do Urha in potem spust do prvega križišča, na križišču levo na Bizoviško cesto, pod AC do bivšega Super Li-ja in od tam zopet do vzpona na Golovec in na desno nazaj na PST, ter nazaj v Slape. Nekako 17 km. Bom pa zadevo podaljšal do Štepanjskega naselja oz. pizzerije Oliva, kjer skreneš na Litijsko in potem levo do Fužin do Zaloške in po Zaloški, preko AC nazaj v Slape. To bi morali biti pa vse skupaj kakih 20km.
 Lučko
#3085
:!:
Nazadnje spremenil Lučko, dne 04 Jan 2007, 10:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Fotr
#3107
Snežinke so spet začele naletavati :cry: in narahlo pokrile umazan sneg ob cestah, tako da je pokrajina izgledala kot pokrita s prazničnim prtom na nedeljski mizi. Da bi se izognil kidanja, :wink: ki se je spet obetalo, sem se odpravil na tek. Snega je veliko in splužene so samo prometne poti, kakšni kolovozi ali poljske steze pa so samo prepredene z ozkimi gazmi. Odpravil sem se po stranskih cestah in pri mostu čez Savo v Podkočni zavil proti Podmežaklji, odkoder se lepo vidi kanjon Save, ki je po ukinitvi železarne kristalno čista. Mnogo Jeseničanov, kaj šele drugih, sploh ne ve, da Sava teče skozi Jesenice in to v globokem kanjonu, polnem velikih skal in divje rastočih dreves. Prej je so vse to zakrivale industrijske hale, dimniki in peči. Odlična kajak proga bi lahko potekala že izpod Severne Triglavske stene po Bistrici, skozi Mojstrano, kjer se izlije v Savo in navzdol mimo Hrušice, skozi kanjone na Jesenicah, preko varnostnega jezu na Javorniku do jezera hidroelektrarne Moste. Jezerce na Javorniku, ki je narejeno zato, da ustavlja prod, ki ga nanese Sava, da ne zasuva jezera HE Moste, je tako čisto, da je polno divjih rac, zelo radi prihajajo labodi in za gorenjsko podnebje nenavadno, celo štorklje prihajajo, ne vem ali samo na dopust, ali za stalno. Lani jih je bilo videti kar nekaj klinov, ki so prileteli na oglede ali na zborovanje in bil je zelo fascinanten pogled. Štorklje namreč prinašajo novo življenje. :D
Pri industrijski coni na Spodnjem Plavžu sem zavil pod avtocesto na stezo, ki poteka ob vznožju Mežaklje je poleti lepa sprehajalna, tekaška in kolesarska trasa. :) Tekel sem po njej, očiščena ni bila, po njej sta vodili samo dve gazi od kakšnega traktorja, ki je šel po drva.
Pot poteka tik nad avtocesto, ker pa je bila gaz zelo ozka, sem moral teči tako, kot hodijo manekeni, da sem postavljal nogo pred nogo. Manekenska hoja je bila očitno všeč voznikom in voznicam :oops: na avtocesti, ki so mi kar naprej hupali, pa še nove hlače sem imel in majico TF. Upam, da so vozniki hupali majici in novim hlačam, voznice pa moji konturi. :shock: Še sem seksi! :oops:
Mimo drsališča sem zavil na Staro Savo in mimo Rouardove graščine preko bivših obratov martinarne in elektropeči, ki jih sedaj ni več in prav je tako, saj so ljudje v njih rintali kot črna živina, :evil: mimo kupov starega železa po opuščenem odlagališču žlindre do doma. 80 minut zanimivega in težkega teka zaradi manekenske hoje in nespluženih poti.
Uporabniški avatar
 mare
#3128
Bajsi napisal/-a:Helou!
Mark, da bolj podrobno opišem pot, oz. traso:
Začnem v Slapah. Na PST (trasa trojk) pod harfo, mimo Deželne blaznice do fužinskega mostu, čezenj po PST do vzpona na Golovec. Na Golovcu skrenem s PST po kakem kilometru na pot, ki vodi na traso trojk do Orl. Nato po obicajni poti (še vedno trasa trojk) do Urha in potem spust do prvega križišča, na križišču levo na Bizoviško cesto, pod AC do bivšega Super Li-ja in od tam zopet do vzpona na Golovec in na desno nazaj na PST, ter nazaj v Slape. Nekako 17 km. Bom pa zadevo podaljšal do Štepanjskega naselja oz. pizzerije Oliva, kjer skreneš na Litijsko in potem levo do Fužin do Zaloške in po Zaloški, preko AC nazaj v Slape. To bi morali biti pa vse skupaj kakih 20km.

Te poti zelo dobro poznam, čeprav sem jih dosedaj bolj obdeloval s kolesom. Jaz grem na Golovec raje po cesti in ne po PST (je zame prestrmo), na cesti je veliko tekačev, sem inn tja kak kolesar in jezdec, avtov pa nobenih. za teči je tudi lepše, če ko greš dol iz Orl kakšnih dobrih 500 m perd Urhom zaviješ levo na greben nad avtocesto, tako da imaš manj asfalta.

Sicer je pa na našem koncu še ena lepa pot ob Ljubljanici do kašeljskega mostu, pa nazaj po drugi strani do Fužin. Približno 16,5 km ravninskega teka je, od tega samo kakih 1 km asfalta čez Vevče. Meni to nekako bolj ustreza, ker me po 1 uri teka začne boleti koleno, pa mi klanci zaenkrat ne pašejo.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 74

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA