Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tjaša
#2110
Opažam, da je kar nekaj tekačev, ki se te dni otepajo s slabšo motivacijo. Tudi sama sem med njimi. : :cry: :cry:
Že skoraj bo dve leti odkar vodim dnevnik rekreacijskih aktivnosti in beležim tudi svoja razpoloženja. Takšno kot je te dni, označujem s "krizo". Ta kriza se pojavlja vsako leto v drugi polovici februarja ali začetku marca in 12 x letno okoli polne lune. Takrat se počutim dobesedno bolno, četudi nisem.

Nisem ravno sanjač, ki verjame v luno, zvezde ali horoskop, a dejstva kažejo, da nekaj je na tem. Pa da mi ne bo kdo težil s PMS!!! :twisted:

Kakšne so vaše ugotovitve v zvezi z motivacijo? Napišite, kaj vas motivira, poleg trme, sveda.

Pozdravček
Uporabniški avatar
 sbojan
#2111
Mene motivirajo 3 stvari:

1.postavljen cilj (trenutno preteči Mali kraški maraton hitreje kot lani)
2. program vadbe za vsak dan in dobri občutki, če ga uresničim
3. iz izkušenj že vem, da se bom po teku gotovo počutil bolje, kot če ne bi tekel
Uporabniški avatar
 milkec
#2112
jaz z motivacijo nimam, ker sem sam pri sebi razčiščil, da je rekreacija nekaj dobrega zame. In če se ne ukvarjam z rekreacijo je to greh in iz tega sledi slaba vest in slaba volja in ....

Vedno ko se cincam iti ali ne iti, se spomnim, kaj bi delal namesto tega in v tistem trenutku sem že v gibanju! Pa tudi zaspati je veliko lažje in tudi gledanje televizije zvečer je slajše, saj veš, da si nardil svoje in da je zdaj zaslužen čas, da še malo pobrskaš po TV. Če ne bi bilo gibanja, bi vseskozi ostajal grenak priokus.
Uporabniški avatar
 Z*
#2119
Za tolažbo Tjaši: imam PMS in polno luno in zadnje dni prepoln želodec (zaradi prvega)! Seveda je nekaj na tem - tale jug človeka čisto uniči, truplo se začne pripravljati na pomladansko utrujenost; zvečer (ko je ta še zelo mlad) ne zaspim, ampak dobesedno crknem! :evil:
A se vseeno, če mi je al ne, zbrcam čez prag, pa na lauf! :twisted:
Kdo vraga bo gledal takle leni gnoj, ki se valja po kavču, in navsezadnje, sem preveč delala za kondicijo, da bi jo kar tako zavrgla! :!: Govorila sem!
Uporabniški avatar
 mare
#2124
Po moje je važno predvsem, da se spraviš ven. Ko si enkrat zunaj v tekaški opremi je normalno da tečeš, po par sto metrih pa tek postane užitek. Jaz si včasih rečem, da bom samo nesel ven smeti (v tekaški opravi!), lažem sam sebi, ampak pomaga
Uporabniški avatar
 Fotr
#2143
Tjaša napisal/-a:Pa da mi ne bo kdo težil s PMS!!!

Z* napisal/-a:imam PMS


Ker ne vem, kaj je to PMS, sklepam pa, da je kakšna vrsta "poškodbe", prosim, če v rubriki Poškodbe pri teku to vrsto nevšečnosti objasnita! Smatram, da je to težka poškodba, zato smeškota ne bo na koncu.
Uporabniški avatar
 Matej
#2144
Fotr napisal/-a:
Tjaša napisal/-a:Pa da mi ne bo kdo težil s PMS!!!

Z* napisal/-a:imam PMS


Ker ne vem, kaj je to PMS, sklepam pa, da je kakšna vrsta "poškodbe", prosim, če v rubriki Poškodbe pri teku to vrsto nevšečnosti objasnita! Smatram, da je to težka poškodba, zato smeškota ne bo na koncu.


To je posebna poškodba, če enkrat na mesec treniraš na Krvavcu.
Uporabniški avatar
 Tjaša
#2145
Ja fotr, sem pa mislila, da si že tolk dolgo na tem svet, da ti je vse jasno!

PMS je huda bolezen, ki se pri ženskah pojavlja enkrat mesečno. Simptome je opisala že Z*. To pa moški s pridom izkoristite vsakokrat, ko smo nerazpoložene in nam pod nos vržete PMS. Kar zadane žebljico na glavico in zato pošizimo!! :twisted: :evil:
Me bi pa takrat takoooo rabile, da nas nekdo pocrklja.

Ti je zdaj jasno? :roll: :shock:
Uporabniški avatar
 Fotr
#2146
Tjaša napisal/-a:Ja fotr, sem pa mislila, da si že tolk dolgo na tem svet, da ti je vse jasno!


Izgleda, da sem že tako dolgo na svetu, da sem že vse pozabil! :?
Uporabniški avatar
 sbojan
#2148
Hvala za pojasnila. Ni mi bilo jasno, zakaj se ne sme težiti s Prirodoslovnim muzejem Slovenije (PMS) :) :) .
Uporabniški avatar
 simi
#2151
Tukaj pa se moram pridužit izjavam 'ženskam', tudi mene skoraj vedno daje luna, kar se odraža v nezdravo prepolnem želodcu. No ja, tudi to mora bit :D
In ni lepšega kot take in drugačne tegobe zdravit s tekom :!:
Pred nekaj dnevi sem ob tem zdravljenju tekala po Luxemburgu (službena pot), vse je 'ful' zeleno, toplo in krasno-še posebej v mojem priljubljenem parku :lol:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#2152
Helou!
Kaj bi se zgodilo, ce bi se Zemlja vrtela 30x hitreje okoli svoje osi?
Moski bi imeli placo vsak dan, zenske bi pa izkrvavele! :twisted:
Uporabniški avatar
 simi
#2154
Tudi žensek bi imele plačo vsak dan in jo tudi zapravljale vsak dan :!: :wink:
 mojA
#2263
motivacija... včasih je dovolj že, če se ozreš okoli sebe. Bi bil rad čemeren, zavaljen, zlovoljen godrnjač ? Z bolečo glavo in hrbtenico, krčnimi žilami in vodeničnim pogledom ? Ne, hvala. Bi imela rada slabo vest pred samo seboj, ko se presedaš na kavču in ne veš, ali bi pojedla tisto nesrečno čokolado, katere bi se lahko veliko mirneje lotila po treningu? ... in groza :cry: - pojedla si jo, čutiš kako se ti rit debeli, salo se ti razleza po nogah in trebuhu (ko bi se le kje drugje), v glavi, ki te boli že cel dan premlevaš nepomembne neumnosti, ki so se zgodile čez dan, iz muhe delaš slona in se žreš, žreš .... in potem .. :shock: .. privid ! Rešitev je na dlani ! Daj, dvigni rit preden bo pretežka ! Skok v superge, lučko na glavo pa hop ven ! ... motivacija.. Potem je dan (noč, če si tak revež, da si cel dan v službi) lepši, barve so v lepših odtenkih...lepše se živi... in na naslednji tekmi si hitrejši :D
Uporabniški avatar
 Fotr
#2277
Še malo filozofije za motivacijo: :?
Vsak čuteči in čustveni človek ima svoje notranje stiske, utesnjenosti, napetosti, navidezne strahove in ovire. Že več kot pol sveta ve, da s tekom (ali kako drugo športno aktivnostjo) izboljšujemo svojo samopodobo, da krepimo samospoštovanje, kajti če človek nima pozitivnega odnosa do sebe in si ni prijatelj, potem ima težave pri navezovanju in vzdrževanju odnosov do drugih ljudi v svojem okolju. Tek (ali druga oblika gibanja v naravi) je najboljše sredstvo, da se čim bolj približamo k vztrajnemu razvijanju, izpopolnjevanju in bogatenju svoje osebnosti in k krepitvi samozavesti. S tekom po naravi se najbolj naučimo spoznati njeno lepoto in raznolikost in lepoto ženskega in moškega telesa ter duha, njuno raznolikost, medsebojno privlačnost, skladnost in gibalno izraznost. Tek pomaga bogatiti to privlačnost in naravno zbliževanje med ljudmi. :oops:
P. S. To ni zraslo na mojem zelniku, ampak sem nekje prebral. :( :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA