Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Andraz
#87986
Se tud jest sem in tja spravim tečt z utežmi, 1kg na roko in mi je kr gut, mi sicer ramena in vrat kr dost zategne, tko da se morm pošteno raztegnit po tem, kar pa tud ni nič slabga.... mi pa paše!!!
 diler
#88051
ja, jst laufam z utežmi 2.15kg na vseki roki, zdele na zčetku sezone, in sem ful ojčal ramena pa tarpezasto mišico na hrbtu, glede bicepsa pa nebi rekel, da se kaj pozna... pa še držo sem si zelo dobro popravil, saj sem se ponavadi držal bolj sključeno..je pa par zadev, na katere moraš paziti pri teku z utežmi:
1. pravilna drža, to pomeni bolj pokončna drža, saj če se držiš malo bolj naprej, te začne hitro sekati v križu
2. roke imej ob telesu, saj se tako držiš bolj pokončno
3. roke naj bodo pokrčene za 90° kot ali pa še malo bolj, da te ne začne preveč boleti kita v komolcu

to je pa to...uteži so fajn, ker lahko v kratkem času poleg tega narediš še nekaj za ramenski obroč..samo nosi jih postopoma!

dober tek ti želim :)

lp janez
 tigrca
#88144
Hvala andrazu in dilerju za malo bolj vzpodbudne odgovore :wink: vecinoma so bili vsi negativni, kar se tiče nošenja uteži in sem bila vmes na teku že brez njih, zdaj bom pa spet malo poskušala. 8)
Zdej pa le ven na sončka in na en prijeten tek :wink:

LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#88151
Običajno grem tečt za svoje veselje: v teku uživam, veselim se narave,
vremena- kakršnokoli že je, poti, po katerih tečem... in tudi na misel mi ne pride, da bi si te užitke kvaril na kakršenkoli način, npr. z navezovanjem uteži na roke.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#88157
vencelj napisal/-a:Običajno grem tečt za svoje veselje: v teku uživam, veselim se narave,
vremena- kakršnokoli že je, poti, po katerih tečem... in tudi na misel mi ne pride, da bi si te užitke kvaril na kakršenkoli način, npr. z navezovanjem uteži na roke.


vencelj, a si mal slabe volje :( Vse sorte reči se nosi v rokah med tekom: pap. robčki, wc papir, pasji povodec, jopa, pohodne palice, bidon, razni ključi itd. itd itd., da o mobitelih sploh ne govorim... :P Uteži vsaj držat ni treba... pa še mimogrede malo bolj potelovadiš.

To je podobno, kot nekateri trdijo, da se v hribe ne sme hitet, hitro hodit..., ker da tako nič ne vidiš lepot narave po kateri hitiš ipd. Pa jih znova in znova srečujem take, ki kao počasi in z užitkom v sožitju z naravo, pa vendar ves čas gledajo v tla, sopihajo in komaj čakajo, da se bodo živi privlekli do cilja. V spominu na izlet jim pa ostane edino to, kako so se mučili...

Torej, vsak po svoje pa bo najbolje :)
Uporabniški avatar
 vencelj
#88162
Sploh ne gre za slabo voljo, nasprotno, prav dobro sem razpoložen, je pa res, da včasih kar strmim, kakšno znanost nekateri zganjajo okrog rekreativnega teka. Imaš pa prav,Dule- vsak po svoje,kakor kdo hoče.
 tigrca
#88216
Predragi vencelj!!!

Hm, mislim, včasih se mi zdi prav nesmiselno odgovarjat na take arogantne poste. Zakaj pa misliš, da jaz tečem?! :shock: Da se naprezam in si še ultra lahke uteži zavezujem, sopiham in se sadamazohistično mučim?! Želela se le vaše mnenje, torej, vas, ki sodelujete že dalj časa na tem forumu, ne pa napad. In ne delaj si nekih utvar in predstav o človeku, sploh pa na udeležencih javnega foruma.
Pa samo v uvidevnost, sem rekreativna tekačica že osem let in če bi v tem videla le nek šport, s katerim si gradim telo in ne nek globlji smisel, dvomim, da bi toliko časa vztrajala, mar ne?! :?

LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#88241
Iskreno se opravičujem, če je bilo moje mnenje ali način izražanja le-tega
razumljeno kot aroganca in (ali) napad. Verjemite mi, da je bilo zgolj izražanje mnenja.
Uporabniški avatar
 Andraz
#88288
Bi še to na svoj post dodal, kako sem prišel do tega, da mi paše navesit tisti 2 uteži na roke, pač sem pri teku kar naprej neke kamne pobiral in mi je blo full všeč jih nosit... na podlagi tega sem se odločil, da probam z utežmi!

Je pa to, kar je napisal Diler res, to o drži in previdnosti....

lp
a.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA