Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 dpop
#4824
kot cisti "rookie" na temle forumu bom postavil eno
filozofsko vprasanje...
"zakaj tecete?"

zanimajo me razlogi drugih ljudi da tecejo...
ali je tek rekreacija, sprostitev, nuja, potreba, obveza, beg, samozadovoljevanje :wink:, odvisnost, kr-neki, ali kej bolj poglobljnega ????

bi bil zelo hvalezen vsakemu ki se potrudi pa napise par vrstic
ne delam statistike, niti raziskovalne naloge

just out of curiosity

LP Darko

P.S. "pa nej mi guspoda ne zam'erjo k s'm nou THREAD odpru" :wink:
Uporabniški avatar
 Bajsi
#4826
Helou!
LAUF MACHT FREI ODER SCHLANK!
Pri meni predvsem prvo, nekaj tudi drugega. Nekaj pa tudi kondicija!
Uporabniški avatar
 Manika
#4830
Hja, če želim kaj prepovedanega pojest, je treba tudi kaj športat, ne?
:wink:
No, v bistvu želim pridobiti na kondiciji. Pa znižat oz. vsaj obdržat to težo, ki jo imam zdaj (itak že celo življenje preveč kil nosim s sabo). Sicer me je pa letos tek kar malo noter potegnil in imam tudi malo večje oz. daljše cilje (no, vsaj zame, ker sem taka amaterka:-))
Uporabniški avatar
 H2O
#4833
pri meni gre predvsem za stress relieve. nekih zavidljivih rezultatov nikol ne bom dosegla. in za kondicijo.
 dpop
#4834
zanimivo...

se nobeden ni napisal da je od teka "odvisen"
jest se zjutrej zbudim... zivcn... roke se tresejo...
slaba volja.... u sluzbi slabi rezultati

pol pa po sihtu "enga ta kratkega" (par km)
pa se cloveku dusa priveze...
me se doma lazje prenasajo :twisted:

se kdo tak?

LP Darko

P.S. kaksen dan se ga pa "na mrtvo natolcem"... takrat sm najbolj zadovoljen
Uporabniški avatar
 Fotr
#4842
Tole sem nekje že zapisal:
Potem pa pridejo tudi takele misli: Pa zakaj se hudiča :evil: matram s temi teki, saj mi ni potrebno. :cry: Pa je, zelo potrebno, skoraj nujno je imeti kondicijo in tek je najboljši za to. :D Sicer se ne matraš na teku, ampak se matraš, ko je treba hoditi peš, :shock: ali ko je treba po stopnicah, :shock: ali ko je treba obuti čevelj. :shock: Na koncu pride situacija, da se mučiš celo pri vstajanju s kavča ali pri oblačenju. :cry: Posebno, ko pridejo leta, postajaš vedno bolj betežen. :( Smisel živeti pa ni v tem, da živiš dolgo, ampak po mojem v tem, da dokler živiš, živiš kvalitetno. :D S tekom in aktivnim življenjem pa kvaliteta pride sama po sebi. Če nimaš kondicije, se matraš pri najosnovnejših človeških opravilih, matraš se bolj, kot če tečeš. :!:
Priznam, da sem odvisen od teka, saj sem naredil že kar nekaj recidiv. Ampak ta odvisnost je pozitivna, je dobra, koristna. Res da stakneš tudi poškodbe, ampak jih stakneš, tudi če ne tečeš. Samo različne so. Kar brez skrbi se "opijajmo" s tekom. :D :D :D
 dpop
#4853
Tako je!!!!!

Pa cetudi so vneti zivci, cetudi so razbiti nohti, prehladi...

Pa cetudi se bom moral na stara leta na vozicku voziti na
sestanke "anonimnih tekaskih odvisnikov"....

LP Darko

P.S. bolj (sem) star, bolj (sem) nor (by Zoran P)
 igor
#4856
ZAKAJ TEČEM ?
Jaz sem že pozabil; odkar sem prvič pretekel mali maraton se mi to vprašanje ne zastavlja več.
Zdaj me ne moti več niti slabo vreme niti slabo razpoloženje. Ko se vrneš iz teka je vse 100 x boljše. Mislim, da je to to.
Uporabniški avatar
 miro
#4872
Tud jest - Bolj star , bolj nor...!
Miro
Uporabniški avatar
 nada
#4887
Darko zakaj tečem ne vem, ampak vem kako mi je trenutno težko, ko ne smem , ker sem na "bolovanju" in dobro poznam tisti občutek, ki tebe prime zjutraj. Ampak še malo pa bom tudi jaz spet na terenu!

LP
Uporabniški avatar
 tini
#4889
dpop napisal/-a:kot cisti "rookie" na temle forumu bom postavil eno
filozofsko vprasanje...
"zakaj tecete?"


Dobro vprasanje. :roll:
Tek je idealno sredstvo za nabiranje oz. vzdrzevanje kondicije (ukvarjam se se z drugimi sporti- mogoce celo s prevec sporti :D ), zato ga jemljim kot dopolnilno sportno aktivnost pa tudi samega zase (filozofska ugotovitev). Je tudi zelo dobro sredstvo za premagovanje stresa, zelo dobro deluje na pocutje itd. Skratka tek je cudovit sport :D :D :D

O odvisnosti od njega pa kdaj drugic. :)

LpTini
Uporabniški avatar
 primus
#4903
tale je huda na to temo, sem jo našel ravnokar na http://www.pumarunning.com/ :

------------------------------------------
Q: Why do you run ?

A: My girlfriend got a girlfriend !
---------------------------------------------


:shock: :oops: :wink: :o :? :D ...sploh ne vem kateri je pravi...

primus
Uporabniški avatar
 tmp
#4904
Darko

Poglej mojo slicico pa ti bo vse jasno.
Tecem, da lovim svojo senco :twisted: :twisted:

Lp[/img]
 aleksander
#4907
S tekom sem pričel, ko sem na tekme vozil hčerko in potem te potegne noter.Se mi zdi kot ko si lačen je najboljša rešitev nekaj pojest,ko si zmatran pa odtečt nekaj KM.Sej se mogoče malo neumno sliši toda sedaj se na trening tekih res že odpočijem.Pa še spi se lepše :wink: :wink: .
Ja zdej ko je v teku že tričetrt familje pa se sploh da združit interese za vikende,tako,da še na bobenčkih prišparaš :wink: :wink: .

LP
 Nataša
#4932
jest pa tečem, da koga ujamem :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA