Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#105289
Pa je za mano še en tekaški vikend. V soboto sem se v MB udeležil krosa občinskih reprezentanc (5 km), bil s svojim tekom povsem zadovoljen, pa kar malo razočaran nad tem, kar je ostalo od tega, nekdaj močnega in pomembnega tekmovanja.
Danes sem bil ponovno kar zadovoljen s svojim tekom ob Savi ter srečal in spoznal nekaj novih TF-jevcev.
Še slaba dva tedna do LM...
Anina, velikokrat se je lepše premikati (teči ali hoditi) v tempu, da lahko opazuješ tudi okolico, da ti misli ne zapolnjuje samo tek, cilj in rezultat...Bolj važno je, da v tistem, kar počneš, uživaš. Ko ti nekaj ni več v veselje, pride čas za spremembo. Včasih zadostujejo majhni popravki, lahko samo miselni premiki, včasih pa kar koreniti zasuki...
Lep pozdrav,vencelj
 Anina
#105368
vencelj napisal/-a:Anina, velikokrat se je lepše premikati (teči ali hoditi) v tempu, da lahko opazuješ tudi okolico, da ti misli ne zapolnjuje samo tek, cilj in rezultat...Bolj važno je, da v tistem, kar počneš, uživaš. Ko ti nekaj ni več v veselje, pride čas za spremembo. Včasih zadostujejo majhni popravki, lahko samo miselni premiki, včasih pa kar koreniti zasuki...
Lep pozdrav,vencelj


Se strinjam 200%. V teku uživam vsaj toliko kot nekatere prijateljice pri kozmetičarki :lol: ali kak moški prijatelj za šankom, kjer streže luštna kelnarca :lol: . Jaz pač uživam, ko tečem in spustim možgane na pašo. Hodim tudi na aerobiko, ampak tam pogrešam ravno tisti del rekreacije, ko možgani odlutajo. Pa nič hudega.
Zdaj mi 10 km ne predstavlja več izziva. Tek v hrib tudi ne, zato razmišljam o 21-ki. Ampak taki, čisto moji privatni, brez ure, z možgani na off... In seveda, ko bom lahko ukradla dobri dve urci. Zdaj samo nestrpno čakam ta veseli dan.
Vencelj, želim ti uspešne priprave na LM. Do takrat pa vas pridem še kaj pogledat in vzpodbujat.
Uporabniški avatar
 vencelj
#106418
Ta vikend sem si vzel prosto. Na tapeti sem imel več stvari:
:arrow: DP cestni tek bi bil idealen pred LM, odvrnile so me nekatere nejasnosti in oddaljenost
:arrow: Udin boršt, ki se je izkazal (poročila) za kr neki in dobro, da nisem šel
:arrow: orijentacijski tek v Trzinu, kjer mi je žal neudeležbe
:arrow: občinsko prvenstvo v krosu, za katerega sem izvedel zelo pozno, odvrnil pa me je tudi mraz in sneženje v Dražgošah.
Potem nisem bil nikjer, pa vendar cel dan "na terenu", po razno raznih opravkih.
V nedeljo me čaka LJ 42-ka, oziram pa se tudi že v čas po LM. Kombinacije obstajajo, so pa odvisne od LM in ena od druge (sladkih 6, Palmanova, K-24 je zaradi vremena letos očitno out...). :?: :?
Lep pozdrav,vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#108064
Še nikoli prej si za tekaške "podvige" nisem tako določil planov, kot za zadnje dobre tri mesece. Planirano sem speljal več kot 100%, K-24 je sicer tokrat zamenjal LM 42 (zarečeni kruh), s katerim pa sem tudi zelo zadovoljen. Dodal pa sem še en krog GM4o, Fotrov tek in svoje prve kroge okrog Brda, kros v MB ter tek ob Savi :D .
Nadaljevanje bo bolj neplanirano, bolj "sprotno", tako, kot je bilo tudi že pred odpiranjem tele teme.
Lep pozdrav, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#108128
V tej temi sem predvsem na začetku nekajkrat izražal svoje (negativno) mnenje o teku po asfaltu (maraton), tini pa je, nasprotno, menil, da je tek po asfaltu v primerjavi s planinskimi potmi še vedno zakon.
Epilog: tini se je 27.10. udeležil Učka trekinga (hrvaška liga), jaz pa dan kasneje svojega prvega klasičnega maratona. :juhuhu: .Ironija.
LP
Uporabniški avatar
 Bor
#108134
vencelj napisal/-a:Še nikoli prej si za tekaške "podvige" nisem tako določil planov, kot za zadnje dobre tri mesece. Planirano sem speljal več kot 100%, K-24 je sicer tokrat zamenjal LM 42 (zarečeni kruh), s katerim pa sem tudi zelo zadovoljen. Dodal pa sem še en krog GM4o, Fotrov tek in svoje prve kroge okrog Brda, kros v MB ter tek ob Savi :D .
Nadaljevanje bo bolj neplanirano, bolj "sprotno", tako, kot je bilo tudi že pred odpiranjem tele teme.
Lep pozdrav, vencelj

:cast:
Uporabniški avatar
 vencelj
#109124
Tudi mene so navdušili ti dolgi teki. So res nekaj posebnega. Ali mogoče govorim prezgodaj (najprej skoči in potem reci "hop")? Vprašajte me v nedeljo ali pa raje še kak dan kasneje (po sladkih 6).
Kaj bom torej počel v nadaljevanju? Še vedno velja tisto, kar sem enkrat že rekel- dolžine JA, vendar do neke meje- še vedno nameravam kolikor toliko ohranjati tudi hitrost in opravljene dolžine bodo dobra baza za solidne nastope na krajših razdaljah (gorenjski pokal 2008...).
LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#109731
Tudi Sladkih 6 je uspešno za mano, sedaj pa do novega leta še nekaj krajših tekov (Velenje, če dobim ekipo, Lože pri Vipavi, Dolsko...), zimski izziv na Kališče, Kališče gor-dol-gor...bomo videli. Ampak najprej bo pa itak treba kri (hemoglobin) v red spravt (kozarcdobrgardečga press).
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Vreme
#109733
Sedaj počasi pa bi lahko izbrisal v naslovu optimistični, ker kot izgleda ti uspeva vse po vrsti! Čestike. :cast:
Uporabniški avatar
 vencelj
#109736
Je pa res, da pri tem svojem početju vedno moramo imeti primerno dozo optimizma, sploh kar se poškodb in ostalih nevšečnosti tiče. Zdajle sem se pa spomnil, da mi je ravno v tem tednu moj šef rekel, da mu je veliko bolj prav, da tečem, kot pa da bi se ukvarjal npr. s plezanjem (možnostzapoškodbe press...)
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 tae
#109806
vencelj, Vreme me je prehitel. Ne poznam sicer tvoje zgodovine, ampak mislim, da je bilo letos tvoje tekaško leto. Dober si, "kongratulejšn." :cast1:

PS: Poleg tega, da leta sploh še ni konec.
Uporabniški avatar
 vencelj
#110595
Tae, thanx for "kongratulejšn".
Včerajšnji dan (pravzaprav noč) je bil zame spet nekaj posebnega. Sicer sem bil navsezadnje daleč od tistega, kar naj bi bil moj cilj, samo doživetje pa je bilo nekaj povsem novega: noč, sneg, mrzel veter...GM4o.
Joco je še enkrat presegel samega sebe, ko je v težkih razmerah postavil nov, fenomenalen rekord treh krogov (17 ur, 52 minut):clap:. Moj plan je bil, da ga spremljam v prvem krogu (ob 2.00 ponoči), pa sem po vzponu čez Koblo in Črno prst ter spustu do Kala tam s precej mešanimi občutki odnehal.
Ni mi žal, ne da sem šel, niti da sem odnehal (če ne gre, ne gre, velikokrat je za to, da pravočasno odnehaš, potrebno več poguma- predvsem pa razuma-, kot za to, da skušaš z glavo skozi zid).
Sedaj je zadeva že naprej in (čigava je že ta misel?)- kar me ne uniči, me utrdi :!: :)
Lep pozdrav, vencelj
Uporabniški avatar
 Radolca
#111881
no, jaz pa ravno ne vodim koledarja ali tekaškega dnevnika :shock:
bom pa letošnjo zimo mal bolj načrtno delal glede tekaških treningov in teku primernih vaj, kot sem do sedaj pozimi, ko dva meseca nisem tekel.
v tekaško sezono 2008 želim "stopiti" bolje pripravljen kot vse sezone do sedaj.
2007 sem prvikrat šel na polmaraton v sežano, bil sem mal "skurjen" ampak je bil dober začetek. do letos sem namreč obiskoval le LM oz. PLM (polljubljanski maraton). letos sem pa pol še radence "dol dal" in sem tudi popravil osebni rekord za cca 7 minut :clap:
2008 pa imam namen ga popravit še za kakšnih pet minut.
seveda ne govorim o časih 1:20 ampak o času 1:46, katerega sem letos "zbil" na 1:39, prihodnje leto pa 1:35. potem se bom pa mogoče "opogumil" ša za 42-ko!
Pozdrav vsem zagretim in malo manj zagretim tekačem!
Uporabniški avatar
 vencelj
#111996
Danes sem po dolgem času spet uspešno odtekel eno kratko, hitro tekmo brez taktiziranja- z gasom od začetka do konca- 3,6 km na Barbarinem teku v Velenju kot član ene izmed ekip TF. Z udeležbo sem zelo zadovoljen, ker:
:arrow: rad spoznavam prijetne ljudi in danes sem jih kar nekaj (vključno z žensko polovico ekipe)
:arrow: rad srečujem stare znance in tudi teh je bilo danes v Velenju kar nekaj
:arrow: je celotna naša ekipa dosegla lep rezultat
:arrow: ugotavljam, da kljub "neverjetni" mesečni kilometraži še vedno znam teči sorazmerno hitro
:arrow: itd; skratka, fajn je bilo :D .
V soboto, če bo vse po planih (tle pa rabim malce tistega optimizma, ki je ravno včeraj naslovu tele teme slovo jemal), opravim še eno etapo po okoliških hribih (Dolžine okrog Selške doline)... :lauf:
LP, vencelj
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA