Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#248297
Tudi tale tema je dovolj široka, da si lahko privoščim kake netekaške izlete: razmišljanja o temi, ki se je običajno izogibamo: http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... jenje.html
Zanimivi sta tudi obe povezavi v prispevku :!:

LP, vencelj
 spela*
#248298
Jaz pa ne vem, če mi je tale Armstrongova misel všeč. Ja, tistim, ki ozdravijo, je že všečna, a razume se jo lahko tako, da so tisti, ki ne ozdravijo, ampak umrejo, zaradi tega "poraženci", "zgube" in podobno. :?
Uporabniški avatar
 vencelj
#248300
spela* napisal/-a:Jaz pa ne vem, če mi je tale Armstrongova misel všeč. Ja, tistim, ki ozdravijo, je že všečna, a razume se jo lahko tako, da so tisti, ki ne ozdravijo, ampak umrejo, zaradi tega "poraženci", "zgube" in podobno. :?


Nisem napisal, da mi je všeč, se povsem strinjam s tabo!
Kmalu po odkritju bolezni je Armstrongu nekdo (eden od ozdravljenih) pisal med drugim tudi tole: "ti tega še ne veš, a imamo srečo...!"
Lance tudi pravi: Bolezen me je o nečem neizpodbitno prepričala- bolj kot vsaka izkušnja, ki sem jo doživel kot športnik- da smo veliko boljši, kot si mislimo. Premoremo sposobnosti, za katere ne vemo in se včasih izkažejo, ko nastopi kriza.

LP
 spela*
#248308
vencelj, saj tudi jaz nisem rekla, da mi tvoj zapis ni všeč - samo Armstrongovo misel sem komentirala.

Ta druga:
Premoremo sposobnosti, za katere ne vemo in se včasih izkažejo, ko nastopi kriza.

mi je pa bolj všeč. :wink:
Uporabniški avatar
 Sončka
#257063
vencelj napisal/-a:Včasih malo pametujem... :mrgreen:
http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... malno.html
Beri, če hočeš, če se ti ne da, raje ne...pojdi naprej svojo pot...
lp


Hehe, Vencelj, vem, da v to temo v glavnem ti zapisuješ svoje misli, pa sem pomislila, da bi še jaz kakšno dodala. Ali je pametna ali ne pa ocenite sami :-). No ja, saj če zapisuje misli ženska, je že pod vprašanjem, da je lahko misel sploh pametna ;-) Pod vprašanjem je tudi to, da jo bo kdo prebral in se ne preveč pokroviteljsko odzval nanjo. Ja, ne morem, da ne bi bila feministična, čeprav se mi vedno bolj dozdeva, da tudi ženske ne naredimo nič in vdano čakamo (govorim na splošno, noben konkreten primer, vključno z mano-včasih).
Ko pa si že na blogu napisal, da se sprašuješ kaj je normalno in kdo, pa lahko povem, da sem ravno danes pomislila, ali je bit zadovoljen (in seveda s tem normalen/usklajen z normami družbe, ker če si zadovoljen/normalen, nisi konflikten in s tem nikomur v zobeh) res smisel življenja. Ker jaz potem postanem lena in se začnem dolgočasit. In ravno danes zjutraj sem pomislila, da me ima, da bi spet kaj ušpičila, pa čeprav pobrala sosedom jabolka z drevesa :-) Ali pa komu zalepila čigumi v ključavnico od avtomobila. Ali pa na triatlonu hitremu in lepemu Davidu zavezala superge skup. Ali pa šla na Sidartin koncert in se drla kot kakšna histerična baba. Al pa naga tekla po Čopovi. :-) V glavnem, Vencelj, vse samo da ne bi bila normalna. :-)
Seveda, ko rečemo za nekoga, da je normalen (in nasprotno zmešan) nimamo ravno v mislih kakšnih psihičnih bolezni, ampak res verjetno to, da bolj ali manj odstopa ali ne od našega "normalnega" načina razmišljanja in življenja.
Živeti v skladu z družbenimi normami je vsekakor dolgočasno početje in zdravju škodljivo ;-) Evo pa sem zapisala svoje misli. Čist po babje, mal nametano z vseh vetrov nekaj in brez rdeče niti. Lp, sONČKA
Uporabniški avatar
 vencelj
#257144
Veš, Sončka, da mi je zelo všeč, če se v temo kdaj oglasi še kdo drug, pove svoje mnenje, kako izkušnjo...Kot sem že večkrat rekel (napisal), ljudje smo miselna bitja, vsak s svojo glavo za razmišljanje, a smo vse prevečkrat prave ovce...
Tudi tole sem že večkrat zapisal:
BITI SAMOSVOJ, A DRUŽBENO NESPREJEMLJIV ALI VZORNI MEŠČAN BREZ LASTNE VOLJE?

lp, vencelj
Uporabniški avatar
 Sončka
#257968
vencelj napisal/-a:Veš, Sončka, da mi je zelo všeč, če se v temo kdaj oglasi še kdo drug, pove svoje mnenje, kako izkušnjo...Kot sem že večkrat rekel (napisal), ljudje smo miselna bitja, vsak s svojo glavo za razmišljanje, a smo vse prevečkrat prave ovce...
Tudi tole sem že večkrat zapisal:
BITI SAMOSVOJ, A DRUŽBENO NESPREJEMLJIV ALI VZORNI MEŠČAN BREZ LASTNE VOLJE?

lp, vencelj


Živijo Vencelj, zdaj sem se spomnila, da ti nisem ničesar odgovorila? Malce sem si vzela časa za premislek, potem sem pa pozabila. Tvoje zgornje vprašanje je kar zahtevno vprašanje, sploh ne tako enostavno. Biti samosvoj (pa tudi če samo občasno družbeno nesprejemljiv) je zahtevna naloga, sama po sebi utrujajoča in tisti, ki to je, ali ima osebnost tako ali pa težke argumente in znanje za. Veliko lažje je biti niti ne brez lastne volje, enostavno del nečesa, ker ti daje občutek varnosti, sprejemljivosti, potrditev, da si družabno in družbeneo bitje. Evo tolk.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA