Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 ŽULJ
#118156
Formule za izračun ne poznam, vem pa, da ne upošteva konfiguracije terena. Pri teku v klanec torej prikaže manjši index (višji pulz pri enaki hitrosti in trajanju teka)

Uporabnost:
- predvidevanje časa za posamezne razdalje po tabeli, ki jo omenja obivankenobi
- spremljanje napredka in dnevne forme (potreben je tek po isti progi, najboljše po ravnini)
- motivacijski faktor
 NeMiran
#118158
Galloway ima na koncu knjige "Od joginga do maratona" tabelo s pomočjo katere je moč oceniti čas na X razdalji v odvisnosti od doseženega časa na Y razdalji. Podani so časi za 5K, 10K, 15K, ....
Naprimer: iz rezultata na 5K lahko oceniš koliko časa boš potreboval za 35K.

Glede na rezultat lahko oceniš ali ti manjka vztrajnosti (slabši časi na dolge proge) ali pa hitrosti (slabši časi na krajše razdalje).

Koliko je tabela verodostojna pa morda kdo, ki jo je že preizkusil.
Uporabniški avatar
 naki
#118239
spela* kje si ?
Jaz sem ravnokar iz nočnega teka. Sva šla skupaj z možem tečt, je bilo tako romantično, taka tišina pa polno nebo zvezd, še lučke nisva potrebovala.

No tekla sva dobrih 36 min :clap: , od tega sem 4 min hodila, ker nama je pot prekrižalo par klancev in jih še nisem sposobna pretečt, ker če jih se moram pa potem na vrhu ustaviti, da do sape pridem.
Kar se pa razdalje tiče bi pa težko ocenila, ampak mislim, da so bili bilo vsaj 4 km.
Tako sedaj pa zabeležit v dnevnik in pod tuš.
 spela*
#118251
naki napisal/-a:spela* kje si ?
Jaz sem ravnokar iz nočnega teka. Sva šla skupaj z možem tečt, je bilo tako romantično, taka tišina pa polno nebo zvezd, še lučke nisva potrebovala.

No tekla sva dobrih 36 min :clap: , od tega sem 4 min hodila, ker nama je pot prekrižalo par klancev in jih še nisem sposobna pretečt, ker če jih se moram pa potem na vrhu ustaviti, da do sape pridem.
Kar se pa razdalje tiče bi pa težko ocenila, ampak mislim, da so bili bilo vsaj 4 km.
Tako sedaj pa zabeležit v dnevnik in pod tuš.


Oj! Bravo ti! :juhuhu: Jaz te še nisem dohitela, ta teden tečem še po 20 minut - več mi še ne pustijo ... :roll: Sem tudi šla danes, a po sončku. :D
Se pa res lahko kdaj v kratkem zmeniva za skupen tek. :wink:
Uporabniški avatar
 bigk
#118252
Jaz imam rekord 47:07 min. Letos pa planiram pod 45 min.
Uporabniški avatar
 naki
#118293
spela* napisal/-a:Oj! Bravo ti! :juhuhu: Jaz te še nisem dohitela,



Ne skrbi, tud jaz nisem tako dobra kot misliš. Mi je mož rekel, da tako počasi kot jaz tečem, on nikoli v življenju ni tekel. Ampak hvala Bogu sem trmasta in vztrajna in si nisem dovolila, da bi mi ta opazka vzela voljo. Mogoče bo vplivala samo toliko, da ne bova šla več skupaj tečt :(
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#118337
naki napisal/-a:
spela* napisal/-a: Mi je mož rekel, da tako počasi kot jaz tečem, on nikoli v življenju ni tekel. Ampak hvala Bogu sem trmasta in vztrajna in si nisem dovolila, da bi mi ta opazka vzela voljo. Mogoče bo vplivala samo toliko, da ne bova šla več skupaj tečt :(


ravno zaradi takih izjav sem se odločila, da z mojo boljšo polovico ne grem več tekat :evil: a ne - namesto spodbude pa tole :evil:

ampak jaz se ne dam :twisted: ...... in pridno treniram za "srčke" v Radencih.
Uporabniški avatar
 naki
#118338
metkamarjetka napisal/-a:
ravno zaradi takih izjav sem se odločila, da z mojo boljšo polovico ne grem več tekat :evil: a ne - namesto spodbude pa tole :evil:



Saj so ponosni, samo moški ponos jim ne dopušča da bi to pokazali ali priznali. :P A ne možje :?:
 nana
#118353
bigk napisal/-a:Jaz imam rekord 47:07 min. Letos pa planiram pod 45 min.

Se mi zdi, da tole paše v neko drugo temo :) Tu je bolj debata, kako pretečt 10km. Se še dobro spomnim, kako sem bila živčna na LM 2006, ker do takrat še nikoli nisem pretekla 10 km v kosu. Potem sem si pa še 14 dni pred Radenci 2007 pri padcu po stopnicah zvila oba gležnja in komaj zmogla tisto razdaljo, seveda s še slabšim časom kot v Ljubljani.
Mislim, da je bilo tisto vprašanje, "v kakšnem času", mišljeno bolj kot dobiti en okvir. Čeprav sem jaz po dobrem letu teka še vedno nad uro. Jah :(
Nazadnje spremenil nana, dne 12 Feb 2008, 19:52, skupaj popravljeno 1 krat.
 spela*
#118373
nana napisal/-a:
bigk napisal/-a:Jaz imam rekord 47:07 min. Letos pa planiram pod 45 min.

Semi zdi, da tole paše v neko drugo temo :) Tu je bolj debata, kako pretečt 10km. Se še dobro spomnim, kako sem bila živčna na LM 2006, ker do takrat še nikoli nisem pretekla 10 km v kosu. Potem sem si pa še 14 dni pred Radenci 2007 pri padcu po stopnicah zvila oba gležnja in komaj zmogla tisto razdaljo, seveda s še slabšim časom kot v Ljubljani.
Mislim, da je bilo tisto vprašanje, "v kakšnem času", mišljeno bolj kot dobiti en okvir. Čeprav sem jaz po dobrem letu teka še vedno nad uro. Jah :(



Pravzaprav ne - razprava, ki se je razvila, je v bistvu druga tema, n se opravičujem avtorici/avtorju prvotnega sporočila, ker sem deloma tudi jaz kriva za to. :oops:

naki napisal/-a:Ne skrbi, tud jaz nisem tako dobra kot misliš. Mi je mož rekel, da tako počasi kot jaz tečem, on nikoli v življenju ni tekel.


Jaz pa nimam teh problemov - ker tečem sama. :lol:
Uporabniški avatar
 naki
#118375
spela* napisal/-a:Jaz pa nimam teh problemov - ker tečem sama. :lol:


ja sem tudi jaz spoznala, da je še najbolje tako :wink:
Danes sem tekla okrog že omenjenega Gradiškega jezera, pot meri cca 4,2 km. Jaz sem jih pretekla v dobrih 32 min. In to prvič :cast1:, ponavadi mi v kakšen klanec ni zneslo. Danes sem pa kar vztrajala in sem res vesela, da mi je uspelo.

Sedaj moram pa podaljšati, ampak najprej bom nekaj časa vztrajala pri enem krogu, sicer se bom mogla še na 21 km prijavit 8)
Uporabniški avatar
 Damijan
#118379
*naira* napisal/-a:Ojla!

Vem,da je to odvisno od vsakega posameznika, vendar me zanima v kolikem casu pretecete 10 km?

pozdravcek


Špela in Naki - a lahko prešaltata na zasebna sporočila al pa vsaj v svojo temo/nit? Če ni pretežko...
Uporabniški avatar
 naki
#118382
Damijan napisal/-a:[
Špela in Naki - a lahko prešaltata na zasebna sporočila al pa vsaj v svojo temo/nit? Če ni pretežko...


Oprosti, bom upoštevala tvoj nasvet
Uporabniški avatar
 incic
#118385
Iz izkušenj vem da 10k pod 40min ni lahko preteči... ko pa se enkrat malo bolj spustiš v treninge pa ni več noben problem teči krepko pod 40..
Jaz sem z treningi za 1500m tekel 33:58 na treningu pa sem na 8km 25:28

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA