Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Luksonson
#121137
Lepo je nekoga slišat iz teh krajev. Predvsem pa je problem, ker je veliko ljubiteljev teka, pa se nekako ne morejo spravit skupaj. Prog je v Zasavju ogromno, predvsem lepih po zasavskem hribovju in okolici. Škoda, da Polet še tu ni organiziral kakšne skupine. Sigurno bi se jih precej nabralo .
Bo pač moral nekdo začeti in kar predlagati uro in datum ter mesto srečanja. Pač, kdor pride pride in se bo pričelo teči. Še najboljša lokacija se mi zdi na parkirišču Europarka v Zagorju od kjer lahko tečeš v različne smeri. Samo predlog. Vsi ostali Zasavci, ki ste na forumu, pa na dan z besedo in dajte se že javit, naj vam ne bo nerodno, pa čeprav se mi zdi, da te v Zasavju nekako čudno gledajo, če tečeš po cesti oz. mimo njih. Pač mentaliteta ljudi tu okoli...
Lp.
Uporabniški avatar
 semjul
#121147
:D
res je miselnost ljudi v knapovskem bazenu malce drugačna, kot kje drugje, kajti včasih je veljalo, da si lenuh, če imaš po knapovskem šihtu še moč za kaj drugega kot za dvig glaža.
In še danes sem deležen mnogih opazk, sploh včeraj, ko sem tekel v tričetrt hlačah v vetru, ljudje pa okrog v bundah.
Ampak generacije se menjajo, knapovšna umira, tek pa ostaja!

proga v Zagorju iz Evroparka je dobro izhodišče.

Parkirišče v Gabrskem je drugo tako, pri skaladišču steklarne v Hrastniku tretje( od mostu do Radeč in nazaj je ravno mali maraton)

na Kleku četrto izhodišče in še in še .....

skratka raj na zemlji za tekače, saj ni nikjer prometno, razen v mestnem okolju, tega je pa itak bolj malo. :wink:
 klas
#121148
Skoraj ne morem verjeti, da bi te v zasavju drugače gledali kot tekača, kot recimo drugod. Nenazadnje je iz Zagorja znani ultraš Hilarij, ki je itak skozi laufal okoli Kuma in Mrzlice.

Je pa Zasavje dejansko področje, ki je lahko izjemno zanimivo za vsakega - od planinca do tekača in gorskega kolesarja. Imaš vse: ceste, strmino, kros, pl.koče na gosto...Severno od Save hribi so prava klasika, na južni strani pa so vaši Žampoh, Ostrež, Rodež, Svibno i prava terra mistika...res dobro.
 merika
#121175
klas napisal/-a:Skoraj ne morem verjeti, da bi te v zasavju drugače gledali kot tekača, kot recimo drugod. Nenazadnje je iz Zagorja znani ultraš Hilarij, ki je itak skozi laufal okoli Kuma in Mrzlice.

Je pa Zasavje dejansko področje, ki je lahko izjemno zanimivo za vsakega - od planinca do tekača in gorskega kolesarja. Imaš vse: ceste, strmino, kros, pl.koče na gosto...Severno od Save hribi so prava klasika, na južni strani pa so vaši Žampoh, Ostrež, Rodež, Svibno i prava terra mistika...res dobro.


Verjami, da te čudno gledajo . Kot, da si nek psiho, ki se matra brezveze, ker je itak boljš v senci sedet s pivom v roki . Se pa strinjam, da se kultura spreminja . :wink:
Če pa tečeš v dežju ali vetru pa sploh zijajo . Da ne omenjam voznikov, ki te prehitijo, zijajo, da jim bodo še zenice ven padle . Dobro, da se kdo ne zaleti v kak kandelaber .
Uporabniški avatar
 nada
#121179
Ne, ne , ne jaz pa mislim, da vas al' pa nas gledajo, ker smo t'ko fejst :oops:. Nimam občutka, da se jim zdimo vesoljci, ker če me na določeni relaciji dalj časa ni, me kaj hitro pogrešajo :wink:....vsaj t'ko pravijo :ignore:
 edo-brko
#121182
Lp!

Semjul ima dobro zamisel. Ne razumem pa zakaj vedno del debate krene v drugo (negativno) smer od pobude.

Zakaj negativno mnenje in čudenje, če nekdo ne počne tega kot vi (tečete). Njim se to zdi čudno (drugačno) kot vam, da oni ne počno tega (raje s pivom v senci). Tisto o knapih pa glih ni primerno. Me zanima, če bi delali 12 ur v rovih pod zemljo, če bi potem imeli tako navdušenje za tek ( v zadnjih letih je rudarstvo v zatonu, vendar vseeno). Vse to nima nobene zveze in pomena. Tečete zase in svoje ugodje in ne za njih (tudi oni pijejo pivo za svoj denar in svoje zadovoljstvo) in naj vas to ne moti. Tudi drugod so podobne reakcije. Vsak ima svoje poglede.

Vsepovsod se najdejo primerni tereni in pogoji za tek ( Zasavje ni nič posebnega) potrebna je le volja (solo) ali organiziranost (skupinsko). Nekdo mora to premakniti (Semjul?), se bolj angažirati (žrtvovati za druge) pa bo zadeva stekla.
To je to in ne kdo te kako gleda in kaj si misli o tem.

Želim si, da se boste zbrali in zadevo zaživeli in nas kdaj povabili v svojo sredino.
 merika
#121185
Se strinjam Edo . Ampak včesih je malo prijetneje, če živiš v okolju, kjer je tek nekaj dobrega, kjer je bolj športno ozračje .... Za motivacijo je sploh super, ko vidiš veliko tekačev, ki te kar potegnejo ven, čeprav se ti ne da !!!

Hm na druge se pa ne oziram, ker če bi se sekirala zarad firbev, bi tekla samo še po osamljenih gozdnih poteh . :lol:
 edo-brko
#121192
Lp

Vse je treba jemati v pozitivnem smislu. Prisluhnite Semjulu, povežite se,družite in organizirajte pa bo drugače. Več kot vas bo lažje vas bo okolica razumela, tudi vi ne boste toliko dovzetni za "drugačne" misli.
Moj prijatelj ZdravkoC pravi "čuj.... vse je v glavi!"

Da pa ne boste čisto "brez posla" vas vabim, da se udeležite kakšnega izmed naših tekov v vaši bližini (Gabrovka, Mokronog, Lisca, Krmelj,Radeče), kjer nas bo sigurno veliki in boste veseli naše družbe kot mi vaše.

Še vedno pa velja, da "zrihtate" kaj pri vas in povabite TF od drugod.
Uporabniški avatar
 semjul
#121197
:D

Edo o knapih vse najlepše, sam sem ril pod zemljo, poznam šiht.
Način življenja nam diktira način razmišljanja.

Kakšna razlika je med organiziranimi skupinami in med samostojnim podenjem gore dole, sem pa najlepše doživljal vsako nedeljo na Pohorju, tudi v družbi ZdravkaC in morda mi od tod ideja za prebujanje Zasavja.

Najlepša hvala za povabilo, sigurno se srečamo na tekih v Posavju, čeprav mi že sedaj korak večkrat zaide tja dol.

pa SREČNO :D
Uporabniški avatar
 Asparagus
#121522
V Litiji vem za precej tekačev, občasno tudi katerega srečam. Jaz zavidam Ljubljančanom, ki imajo PST, Rožnik, Golovec. Pri nas se da po ravnem teči samo po cesti, pa še ta je ali ozka, ali pa precej prometna. V hrib npr. Svibno jaz (še) ne morem teči, ker zgubim ritem dihanja in potem malo tečem, malo hodim. Zadnjič sem videla zvečer tekača na cesti Litija-Ljubljana, tam kjer je stisnjena med Savo in železnico :!: , saj je imel obleko z odbojniki, ampak vseeno se mi to ne zdi najbolj pametno.
Meni bi bilo bolj prijetno teči tam, kjer je več tekačev, kot pa blizu doma, kjer imam občutek, da si ljudje mislijo:"Kaj pa ta okrog leta, a nima druzga dela?"
Vendar je ena od prednosti teka ravno to, da se lahko preoblečeš in greš, ter tečeš praktično kadarkoli in kjerkoli.
 Luksonson
#121523
Seveda. Gremo! To je nujno in komaj čakam nedeljo. Ta teden pa bo vseeno malo lažji predvsem zaradi treningov. Je le treba malo popustiti, da te potem na MKM-ju ne pobere. Pa lep pozdrav in se vidimo v Sežani.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA