Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 mare
#9858
strelec30 napisal/-a:Mare,jaz pač ne znam brati tvojih misli.Če je pa bilo vsem drugim jasno,le meni ne,kaj ti misliš,pa se opravičujem.Mislim,da je dobro,če se tudi na tem forumu spustimo v kako debato,pa ni treba da to pomeni kaj slabega.
Ero,saj se strinjam s teboj da je pač pulz en dober pokazatelj telesne pripravljenosti.Upam,da veš,kaj sem hotel povedat,pa bom uporabil za to eno prispodobo:mislim,da ima Gebreselasie pri teku na 10km drugačen pluz kot ti ali pa jaz,pa zato to še ni sprint.Tudi Paul Tergat teče maraton v hitrejšem tempu kot ti ali pa jaz (čeprav verjamem,da si dobro telesno pripravljen),pa za njega maraton zato še ni sprint.Je še vedno maraton.
Hvala za razumevanje pa dobre noge želim obema!

Strelec, pa saj ne rabiš brati mojih misli, dovolj je da bereš kar je napisano. Jaz sem napisal:"Mene zanima, koliko se trening tekačev, ki želijo biti dobri na recimo 10 km razlikuje od treninga maratoncev." Trije forumovci so mi dali odlične nasvete od tvoje pripombe pa nimam ravno mnogo koristi, tako kot je ne bi imel od nekoga, ki bi me opozoril, da sem pozabil narediti vejico ali da kdo ne loči nedoločnika od deležnika.

Najbrž se boš strinjal, da kadar govorimo o cestnih tekih, so 10 km razdalje kratki teki. Mislim, da je to hotel povedati Ero in je zato navajal pulze.

Naj ti povem še zakaj me to vprašanje sploh zanima. Na eni spletni strani sem si naredil program treningov glede na cilj, ki ga imam in začetno stanje. Ugotovil sem, da je program povsem enak če je cilj teka hitro preteči 21 km ali pa 10 km. Programov za krajše teke od 10 km mnoge strani za rekreativne tekače sploh ne navajajo oz. so omenjeni zgolj za tiste, ki niso sposobni preteči daljših tekov.
Uporabniški avatar
 strelec30
#9867
Saj je vse O.k.,zmotila me je edino terminologija.Tek na 10km je tek na dolge proge,ne na srednje.Drugače pa vem,kaj si hotel povedat.Ne gre za pike in vejice.Pa ne razumi narobe,prosim.
Včasih mi kak začetnik reče,da gre na 10-kilometrski maraton,recimo.Vsakemu rečem,da je maraton samo eden in mi vsi tu vemo,kolko meri.Ker konec koncev,pretečti maraton ni kar tako in ne moreš kar vseh tekov imenovat maraton,ker tako tapravi maraton izgubi na pomenu.Enako je s tekom na 10km.
Sicer pa bi bilo dobro,če bi zakjlučili s to debato.Jaz sem te pač hotel samo opozoriti,nič slabega nisem mislil,vem pa,kaj misliš ti in kaj te je zanimalo.Lep dan vsem!
Uporabniški avatar
 mare
#9875
Imaš 100 % prav. Mene je vse skupaj zmotilo zato, ker sem šlamparijo zagrešil jaz, potem je pa izpadlo, kot da jaz in Ero ne veva nič o teku (kar ni res). Bom drugič bolj natančen. Se torej vidimo na kakšnem prihodnjem teku, pa če bo to 10 km maraton ali 21km šprint. :D :D
mare
Uporabniški avatar
 strelec30
#9930
Maš prav.Ni pa to bila šlamparija,bolj ena debata,bi jaz rekel vsemu skupaj.Sicer pa je po eni strani tudi res,da so tile 10-kilometrski ali malenkost krajši teki za ene res bolj srednje progaški.
 Roberto
#17383
A lahko še meni pošljete program treninga za izboljšanje časa na 10km na e-mail , prosim.

Hvala
LP
Uporabniški avatar
 potepinko68
#17395
Tudi mene zanimajo teki na 10km in pa tudi na 5 km (triatlon). Zato tudi jaz prosim za program tekanja na takih razdaljah na e-mail.
lp,
.. in veliko tekanja

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA