Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Radolca
#123609
metkamarjetka napisal/-a:v današnji izdaji Polet-a berem članek o akciji "čista ušesa": v ZDA že nekaj časa velja prepoved nošenja in poslušanja ipod-a na maratonu, sedaj že v Evropi premišljujejo v tej smeri.
se čisto strinjam z napisanim! samo nekajkrat sem si to reč nataknila na ušesa.... ne slišiš in ne registriraš "sveta" okrog sebe, ne moreš odreagirati pravi čas.... če pa se to dogaja na maratonu, med toliko udeleženci - zna biti res neprimerno (beri:nevarno).
sploh pa, kot zaključuje članek: največji čar je (še vedno) v poslušanju samega sebe !!!!

pa vaše mnenje?


Metkamarjetka,
moje mnenje je tudi enako tvojemu, tečem že vrsto let, pa še nisem tekel z i-podom. Med tekom uživam v stvareh, katere vidim okoli sebe.
Mogoče bom pa kdaj poizkusil, ker imava doma i-pod še nikoli uporabljen.
Drugače pa predvsem za tekme ta varianta povsem odpade!
PS: Lani sem v Sežani prehiteval enega dolgolasega italijana z i-podom, pa mi ni šlo ravno skupaj tek in i-pod :ignore:
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#123612
Primož,

da se mal pohecamo :P : ti i-pod šparaj za mal kasneje, ko dobiš naraščaj. ga boš takrat dal na ušesa, ko se bo kričač(ka) najbolj drl(a) :D :D :D

kdaj naj bi "prilavfal(a)" na ta naš ljubi svet ? :D
Uporabniški avatar
 Radolca
#123614
Metka, čist prov ti dam, sem bil že opozorjen od MarP-ja na to, da bo treba nekaj vstaviti v ušesa.
Drgač pa ta mau kr ustraja tm not, zgleda da se tko fajn počut!
Moj deklič je imel rok že 30.3. pa malemu ni mar za to :shock:
Uporabniški avatar
 Radolca
#123620
sem pa tudi jaz danes prebiral Polet, ko sem "mojo deklino" čakal da opravi pregled :cast:
Uporabniški avatar
 ZHAK
#123650
klopotec napisal/-a: Pa še vprašanje je kako bi zavarovalnica gledala na to zadevo, če bi prišlo do odškodninskega zahtevka.


Saj točno to piše v članku. Organizatorji, ki se odločijo za prepoved, dobijo boljše pogoje zavarovanja pri zavarovalnicah.
Uporabniški avatar
 MareMare
#123653
metkamarjetka napisal/-a:v današnji izdaji Polet-a berem članek o akciji "čista ušesa": v ZDA že nekaj časa velja prepoved nošenja in poslušanja ipod-a na maratonu, sedaj že v Evropi premišljujejo v tej smeri.
se čisto strinjam z napisanim! samo nekajkrat sem si to reč nataknila na ušesa.... ne slišiš in ne registriraš "sveta" okrog sebe, ne moreš odreagirati pravi čas.... če pa se to dogaja na maratonu, med toliko udeleženci - zna biti res neprimerno (beri:nevarno).
sploh pa, kot zaključuje članek: največji čar je (še vedno) v poslušanju samega sebe !!!!

pa vaše mnenje?


Končno nekaj pametnega :twisted: .Sem poskusil dvakrat teči z muziko,res je fletno,ampak ko stisne mimo tebe kolesar,se ustrašiš.Sem tekel po stezah,kaj bi bilo šele ob cesti :roll: .


Drugače pa je ogromno fancy folka s slušalkami in lepimi coticami,ki kar odbrzijo mimo tebe(do prvega ovinka,potem so pa zadihani :twisted: ).Drugače pa med tekom uporabljam planinsko pravilo,da pozdravim vsakega sotrpina-tekača...vsi razen ipodovcev odzdravijo :wink: .


lp
Uporabniški avatar
 Asparagus
#123658
Bila sem skeptična do i-poda ravno zato, ker sem se bala, da ne bi slišala avta. Vendar ga ne poslušam tako naglas in včasih pride prav za popestritev. Na tekaški prireditvi ga ne bi poslušala, tam se lahko zamotiš z drugimi stvarmi.
Če srečam kakšnega tekača, ga pa v vsakem primeru pozdravim :)
 ŽULJ
#123659
Sam nikoli ne uporabljam teh napravic. Vendar se sprašujem zakaj je prepoved dobra in bojim se, da bodo čez čas prepovedali nastopanje še gluhim in naglušnim, kasneje pa še slabovidnim in pretežkim, pa še...

Tek z napravami za prostoročno poslušanje glasbe...ah ne, to je že druga stvar...
Uporabniški avatar
 sapramiška
#123680
brez muzike mi živeti ni :D
glasba mi daje moč, energijo, spodbudo , da lahko pretečem do konca, hitreje, bolje.. tole že skoraj zveni kot doping :wink:


čestitke vsem, ki lahko tečete brez mp3. jaz se matram ko pes, če mi slučajno vmes zmanjka baterije :?

Sicer pa na uradnih prireditvah ali cesti ali kjer je fino, da zaznavaš okolico malo bolj, vedno tečem z eno slušalko v ušesu, pa še s tako jakostjo, da se z lahkoto pogovarjam še s kom vmes :P in zaznavam vse, - kolesarje, avtomobile, pse, ljudi...
Uporabniški avatar
 Radolca
#123802
meni se pa i-pod valja tem nekje v omari, pa ga bom danes po vsej verjetnosti preizkusil na teku (če seveda še dela) :shock: , da vidim kakšen filing je tečt z glasbo
Uporabniški avatar
 mediterano
#123804
Sam sem veliko pretreniral s slušalkami, na maratonu ali polmaratonu pa jih nikoli nisem imel na ušesih. Sem se raje osredotočal nase, na zvoke samega dogodka, pa na publiko ob progi pa tudi nekak sem sčasoma ugotovil, da se nekako lažje med dolgimi teki 'umaknem vase' , če pri sebi nimam slušalk, zatorej tudi niti ne treniram več z njimi.
Uporabniški avatar
 Radolca
#123808
mediterano napisal/-a:Sam sem veliko pretreniral s slušalkami, na maratonu ali polmaratonu pa jih nikoli nisem imel na ušesih. Sem se raje osredotočal nase, na zvoke samega dogodka, pa na publiko ob progi pa tudi nekak sem sčasoma ugotovil, da se nekako lažje med dolgimi teki 'umaknem vase' , če pri sebi nimam slušalk, zatorej tudi niti ne treniram več z njimi.


prav imaš. s tem najdeš svoj notranji mir med tekom :roll:
Uporabniški avatar
 vigor
#123826
Jaz pa pri teku vedno uporabljam i-poda. Uporabljam ga tudi ko se s kolesom vozim na fax. Zakaj? Ker me sprosti, ker mi čas hitreje mine, ker lahko pozabim na ostale skrbi in še kaj. Na fax se vozim vedno po isti poti, pravtako se ponavljajo trase po katerih tečem, zato poslušam glasbo in mi pot hitreje mine, saj se za razliko od poti glasba spreminja in razbija monotonost. Seveda pa jo poslušan na normalni jakosti tako da slišim večino dogajanja okoli mene. Nekdo je napisal da potem ne slišiš kolesarjev ki pripeljejo za tabo. Kolesa res niso neke glasne naprave tako da dvomim da se jih sliši če ni slušalk v ušesih. Mogoče vendar sekundo prej kot pa s slušalkami.
Priznam da ne slišiš čisto vsega če imaš slušalke v ušesih, se pa zato izostrijo ostali čuti, vsaj pri meni. Predvsem z očmi sem veliko bolj dejaven, večkrat se obrnem čez ramo in prečekiram situacijo za mano. Tako da mislim, da nisem nič bolj ogrožen, kot pa če bi bil brez slušalk.
Moje skromno mnenje.
 spela*
#123830
vigor napisal/-a:Nekdo je napisal da potem ne slišiš kolesarjev ki pripeljejo za tabo. Kolesa res niso neke glasne naprave tako da dvomim da se jih sliši če ni slušalk v ušesih.


Kolesar, ki uporablja zvonec, je precej glasen in slišen, če človek pred njim ni gluh ali nima slušalk v ušesih. :twisted:
Res sem jezna, ko poleg tega, da so na kolesarskih stezah parkirani avtomobili, po njih hodijo še pešci (skupina dijakov, ki se razvleče po celem pločniku IN kolesarski stezi), potem te pa še ignorirajo, ko jim zvoniš, naj se umaknejo. :twisted:

Enako velja za kolesarje, ki po kolesarski stezi vozijo s "hitrostjo" 10 km/h in jih nikakor ne moreš prehiteti, ker se ti ne umaknejo - namenoma ali pa, ker ne slišijo. Upam, da vsaj ne voziš tako počasi. :roll:
Uporabniški avatar
 vigor
#123835
Pardon. Nisem upošteval, da večina teče po mestnih ulicah. Sam namreč živim na obrobju Lj in mimo mene švigajo večinoma rekreativci z njihovimi specialkami, na katerih res nimajo zvonca, tako da se juh res ne sliši z muziko v ušesih ali brez in tudi z gnečo nimam težav.
In ne, ko se vozim s kolesom nikakor ne vozim počasi :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA