Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Kameleon
#124052
Lep pozdrav!

Sem popolnoma nov na forumu in tudi nov med tekači :-)

Pred 4 meseci sem začel migat, ker sem bil že kot dobro vzhajan buhtelj :-) rezultati pa so zaenkrat odlični. Vaga kaže 15kg manj, pretečem pa že blizu 10 km v pribl 1 urici.

Tečem 3-4x na teden, zaradi kislega vremena v glavnem na stezi v fitnesu - moram rečt da je zunaj veliko lažje laufat.

Če imate na kratko kakšen dober nasvet za začetnika kot sem jaz.....ga bom zelo vesel.

Uživajte in hvala za morebitne odgovore.

Upam pa da se kmalu kaj vidimo na kakšnem skupnem teku.

LP
Uporabniški avatar
 flikca
#124059
Lej če tečeš šele 4 mesece pa že pretečeš 10km v eni uri, se s tabo sploh ne pogovarjam. :twisted:

To je bil seveda hec ;) . Dobr ti gre. :clap: Nasvete pa prepuščam bolj izkušenim.
#124068
[quote="Beginner"]Lep pozdrav!

Sem popolnoma nov na forumu in tudi nov med tekači :-

Za začetek te prav lepo pozdravljamo :laola , ker si se pravilno odločil... tud za tek

Na teh straneh maš veliko tem za prebrati glede teka.

ker si ravno pričel brati, bo potrebno malo več čas ostati na forumu (kar tudi ni slabo, ker se kaj naučuš pa tudi telo se mora spočiti med vadbo, ti bo hvaležno, če mu boš prisluhnil, da kdaj rab tudi nič.
Ko boš imel potrebo po kakšnem tekmovanju s samim seboj, se udeleži kakšnega krajšega teka - računaj da te stvar kar mal potegne, če nisi z mislimi pri svojem tempu - posledice so potem
najboljša lastnost udeležbe tekem pa je ko tečeš....pa tečeš... pa prebereš kakšno majčko z napisom TF- jevcev in TF- jevk:TF) , k gre mem al pa jo dohtiš......pa še razmišljaš-...od ke že te poznammm, ti pa mene ne... pa lahk navežeš stike kar tako al pa tako...

Ne pretiravaj, teci z užitkom, vmes lahko tud podebatiraš
pij dovolj tekočine čez dan, ker bo tudi za mišice boljše
če je vreme kdaj deževno počakaj da malo poneha pa potem pojdi, tudi če te pol namoč je prav prijetno, sploh poleti, samo ne se sušit z mokrimi cunjami na sebi
na začetku teci počasi da se ogreješ na koncu delaj raztezne vaje (mal pobrskej ali pa se kje udeleži skupinskega teka - ne šparaj jezika če te kaj zanima!! vsak bo kej povedat znal

za veliko letno tekanje in s tem veliko pretečenih kilometrov - sklepi bodo hvaležni če:
kupiš superge, ki ti bodo ustrezale (poizkusi več trgovin in različnih modelov, da najdeš nogam primerne - obuj obe nogi in zdrži dalj časa v njih, ne se pustit motiti - zmota se prehitro obrestuje.....potem
ne pretiravaj z dolžino teka kar naenkrat ....

spreminjaj svoj tempo teka , da se samo telo privadi na različne hitrosti kakor tudi klance in spuste

Ko boš mel krizo, kdaj kar tako, al pa zarad kakšnih težav povprašej se bo že kaj našlo (više ljudi, več pizdarij se lahk uredi če že nastanejo pa se pogovori o zadevah in tudi reši na kakšen način)
Dost za začetek se ´j kar neki za brat, pol se pa naveličamo S :--(

Skratka nadaljuj začeto

Tek osvobaja, sam si s sabo, marsikaj se vmes odvrti v mislih, besedah in dejanjih, srečaš prijetne ljudi, tudi idealno mogoče...

Mislim da so vsi tukaj najboljši fantje in dekleta, ki rade volje pomagajo, če je potrebno
:clap: :laola :clap:

Lepo se mej------te tud drugi
Uporabniški avatar
 lenči
#124070
Spremljam forum že kar nekaj časa, sedaj pa sem zbrala pogum, da se oglasim. Lani avgusta sem pričela teči (pardon, malo teka, več hoje), poneslo me je med oblake, ko sem pretekla prvih pet kilometrov. Konec leta sem odkrila forum in hvala :cast: hvala za vse dragocene informacije. Čas pri meni ni tako pomemben, čeprav lepo napredujem, veselje do teka pa raste iz dneva v dan (kot pravi moj mož, sem našla svojo "drogo"). 10 km danes ni problem (1,14 - vendar dva konkretna vzpona). Na tekmo še nisem šla, Radenci so moj cilj na 10. Marca sem pretekla 55 km. Moje zdravje je veliko boljše, moj kuža pa ,revež ne dohaja več mojih razdalj, saj je 10-ka zanj že preveč. Še naprej bom z veseljem spremljala vse vaše nasvete in čestitam vsem za super dosežke, dajete čudovit vzgled za nadaljevanje in predvsem nasveti so zelo dragoceni.
 Kameleon
#124099
Samostojni, hvala za tako dobrodošlico :clap:

Prav v veselje mi je laufat, posebej ko se spomnim, kako je bilo na začetku, ko sem začel 1min teka-1min hoje. Pa že to je bil cel podvig :oops:
Uporabniški avatar
 AVI
#124104
...nekaj povezav, kjer boš našel veliko koristnih nasvetov :D .....
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=2441&highlight=za%E8etki
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=2246&highlight=za%E8etki
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=2802&start=15&postdays=0&postorder=asc&highlight=za%E8etniki

...pa še en programček vadbe, ki ga je uporabljala druščina kluba polet 2003 za 39 tednov......
http://www.tekaskiforum.net/viewforum.php?f=16

...pa še nekaj o prehrani, po teku....
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=5383&highlight=program+vadbe

.....pa čim več tekaških užtkov.... lepo bodi......:D :D
Uporabniški avatar
 ts čopova 14
#124235
:arrow: Z vprašanji glede opreme, oblačil ter tekaške obutve se lahko obrneš na nas, z veseljem pomagamo ter svetujemo... pa prodamo z 20% popusta za TF ;):):):) :!:

drugače pa pozdravljen na TF, po našem mnenju kar lepo uporabno spletno mesto za kakršnega koli tekača :) naj ti bo tek in vse povezano z njim v užitek :)

LP TS ČOPOVA 14
Uporabniški avatar
 lenči
#124243
Bom prišla preverit vse dobre reference. :lol:
 Kameleon
#124265
ts čopova 14 napisal/-a::arrow: Z vprašanji glede opreme, oblačil ter tekaške obutve se lahko obrneš na nas, z veseljem pomagamo ter svetujemo... pa prodamo z 20% popusta za TF ;):):):) :!:

drugače pa pozdravljen na TF, po našem mnenju kar lepo uporabno spletno mesto za kakršnega koli tekača :) naj ti bo tek in vse povezano z njim v užitek :)

LP TS ČOPOVA 14



bom se res oglasil pri vas, da vidim če je vse res, kar se dobrega piše tukaj o vas :-)
Uporabniški avatar
 pajo
#124272
TF in pa TS - oba 1.liga ! Čisto brez hvalospevov pač ne gre je pa res kar se piše in govori.Rešiš se 1 droge pa te 2 še bolj zgrabi pa če seštejem ta 2 tudi ni ravno poceni je pa bolj zdrava :D !
 Kameleon
#124273
a je skeniranje stopal brezplačno, če se odločiš za nakup, al kako je s tem?
Uporabniški avatar
 ts čopova 14
#124299
:arrow: Hvala za pohvale, jih pa ne sme bit preveč, da se ne bomo pokvaril ;) joke !!! se pa trudmo maksimalno, da ste zadovoljni !!!

tekaški test stane 10 evrov, se pa ta znesek povrne pri samem nakupu v naši trgovini, tako da teoretično ob nakupu postane tekaški test zastonj :)

LP TS ČOPOVA 14
 Kameleon
#124306
No fino - ce je temu tako, pa pridem :-)
 Kameleon
#124345
TS, a se moram kaj naročit za analizo? V ponedeljek dop bi prišel.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA