Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Dule
#8452
Pravkar sem po radiu slišal, da v oni menda piše neki "umotvor", da je več kot ena ura teka na dan za rekreativca škodljivo :roll: .
No pa imamo spet kost..
Komaj čakam da preberem članek. Se beremo :wink: .
Uporabniški avatar
 ero
#8475
V Oni se taki članki redno pojavljajo. se mi zdi, da gre za interno rivalstvo med prilogami Dela :twisted:

aha, sem našel - stran 36, drugi stolpec. kaj naj rečem? mogoče bom malo ciničen a - zdravnikom delajo biznis bolni ljudje, ne zdravi :evil:
Uporabniški avatar
 Matevz
#8477
Taki komentarji so tako maksimalno mim, da jih je najbolj preslišat. :roll: :roll:

Kolikokrat mi je že kakšen lepo okrogel couch potato solil pamet o tem, kako je koleasrjenje škodljivo za potenco, tek za kolena, kako je skating pri teku na smučeh grozno škodljiv, ker na koleno delujejo sile iz napačnih smeri......

Bull shit.


Sicer je vse res, ampak šele pri količinah treninga, ki si jih tisti, ki o tem bluzijo še predstavljat ne morejo. :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
Uporabniški avatar
 drejc
#8523
Članka nisem prebral še, sem p o njem že kar nekaj slišal.
Ne vem v čem je problem. Ura teka vsak dan, misli mda je za zdravo telo povsem dosti.
Moramo si pogledati v oči in si priznati, da je kar nekaj rekreativcev ki s treningi močno pretiravajo in marsikdaj staknejo nepopravljive poškodbe. Čemu.
:?:
Uporabniški avatar
 ero
#8526
gre za negativističen odnos do gibanja in rekreacije v stilu "buh var, da bi se prešvicu". če pa migaš več kot uro, si že resen kandidat za infarkt. s tem doktorji medicine, kot avtorji takih člankov, dajejo le potuho tistim, ki iščejo izgovore za svojo neaktivnost, namesto, da bi jih zmotivirali za gibanje.
Uporabniški avatar
 tadejk
#8530
Ero, bravo. Dohtarji in farmacevti tako ali tako rabijo polne čakalnice, saj to je reklama, da jih ljudje obiščejo. :cenz:
Takšnim tipom bi morali prepovedati pisati. Je pa res, da je delno dosegen namen, o tem se pogovarjamo.

drejc napisal/-a:Moramo si pogledati v oči in si priznati, da je kar nekaj rekreativcev ki s treningi močno pretiravajo in marsikdaj staknejo nepopravljive poškodbe. Čemu.
:?:


Popolnoma prav imaš. Da bodo imeli rezultat, to je glavni cilj. Na koncu koncev pa je ta rezultat pomemben samo za njih, ker v splošnem ne pomeni ničesar :oops: :oops: . A se splača za to uničiti? Mislim da ne.
Po pameti! :D
Uporabniški avatar
 lojzeP
#8554
Tole pa jaz malo drugače razumem, pa tudi v napovedniku zjutraj na radiu, mi je bilo vse jasno.

Poudarek naj bi bil na občasnih rekraetivcih, in na vsakodnevnih "doziranjih" preko ene ure.

Sicer smo pa že večkrat ugotavljali, da te lahko nekdo ( zdravnik oz. trener ) le vodi, odloča pa vedno vsak posameznik zase.

2x LP
 dpop
#8555
Rekreacija je zdrava... sport pa NI zdrav.

Kje pa je meja med enim in drugi... TO je stvar debate.

Ali umres od holesterola ali pa od kreatina... vseen

LP Darko

P.S. jest se rekreiram povprecno 40min na dan (utrip nad 150)
holesterola mam prenizek... kolena pa znucana :lol: :lol: :wink:
pa tut (mentalno) zdravje malo sepa... :wink:
Uporabniški avatar
 Filipid
#8560
Jaz bom pa takole rekel. Članki gor, članki dol, vsak sam mora pri sebi razjasniti ali se bo ukvarjal z rekreacijo in koliko. Ker vsak sam dela za svoje dobro in za nobenega drugega. Čeprav je včasih na začetku težko premaknit leno rit iz fotelja ali kavča :wink: .

_________________________
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto
Uporabniški avatar
 guinness
#8567
seveda je skodljiv! ampak za tistega, ki mu je bil 30 let najvecji izziv pes hoja v drugo nadstropje domace stolpnice :twisted: ...potem pa hoce v pol leta na maraton
Uporabniški avatar
 Dule
#8625
Se strinjam z vašimi mnenji. Ja izjava po radiu je bila iztrgana iz konteksta in se je slišala drugače kot pa v članku: na radiu "tekači rekreativci" v članku "tekači začetniki". Se strinjam da ti dve kategoriji ne moremo mešat med sabo kot hruške in jabolka.

Kot kaže smo tekači tako številčna ciljna populacija, da lahko pričakujemo tudi v prihodnje podobne reklamne (zavajajoče) poteze medijev!? :evil: :roll:
Uporabniški avatar
 Fotr
#8627
Dule napisal/-a:...Kot kaže smo tekači tako številčna ciljna populacija, da lahko pričakujemo tudi v prihodnje podobne reklamne (zavajajoče) poteze medijev!? :evil: :roll:


Pa kako številčna, posebej na tem forumu. Samo poglejmo:
Skupno število obiskov foruma: 90050 (od 08.01.2004 15:35).
Če si toliko ljudi ogleda kakšen film, dobi že najmanj tri priznanja in akterje hvalijo vsepočez. Če 100 ljudi protestira pred parlamentom, so v vseh medijih, če pa je 1000 - 10000 ljudi udeleženih na tekaški prireditvi, so pa komajda omenjeni, poleg tega pa še negativno prikazujejo take vrste rekreacije. Čudno, da nič ne piše o tem, ko morajo ljudje v službah po 8 ur tekati, se pripogibati in odskakovati sem in tja, da bi bilo to kaj škodljivo.
Uporabniki so skupaj objavili že 8524 prispevkov
Toliko prispevkov ne pride niti v pisma bralcev.
Ko bodo pogruntali in odkrili to zlato jamo, lahko pričakujemo marsikaj. Upam, da bo Polet prehitel vse in prevzel pobudo.
 Nataša
#8630
Uf, ti članki po revijah. Nonstop enake fore. Obstaja pa en in isti vzorec v vseh "ženskih" revijah in sem spada tudi Ona - predpostavlja se, da smo vsi celo zimo ležali in jedli. Nakar pride pomlad. Ženska se pogleda v ogledalo - oh, ne, zredila sem se, imam celulit, le kako naj oblečem kopalke? Seveda! Čas je za pomladno prenovo. Kremice, solariji, kar naenkrat zdrava hrana...zraven pa seveda obvezno spada še rekreacija. 20 minut na dan, da se malo zadihamo, naj bi bilo dovolj. Rezultati bodo vidni v treh tednih. na plaži bomo kar sijale. Saj to je konec koncev tisti ultimativni cilj, dan X, ko se bomo prelevile v supermanekenska trupla, spominjajoča na ražnjiče pod vročim soncem. eno uro na eni strani - obračaj - eno uro na drugi strani. Samo da smo lepi in bognedaj, da bi se pretegnili.

Kaj hočem rečt...rekreacija v tem kontekstu vedno igra le vlogo začasnega rešitelja težav s težo in izgledom. Šele zdaj vidim, koliko je recimo lokalnih tekaških tekem, o katerih se ne ve NIČ. Koliko je v Sloveniji zelo aktivnih rekreativnih športnikov, navdušencev, ...o katerih se ne ve NIČ. Kot je rekel Ero, za medije nekaj velja le vrhunski šport, ki pa je zame vse kaj drugega kot šport. Osebno ali preko kolegov poznam kar nekaj slovenskih "vrhunskih" športnikov in so vse prej kot zdravi, pozitivni ljudje, kakršnih sem na forumu spoznala že ogromno. Velikokrat preveč pijejo, ga čist preveč žurajo, poleg športa nimajo nobenih drugih življenjskih ambicij, preživljajo večletne depresije, ne berejo, da o dopingu sploh ne govorimo. In to naj bi bilo zdaj tisto, kar mediji oglašujejo kot zdrav duh o zdravem telesu???!!! Vmesne stopnje, torej rekreativcev, ljudi kot so Dule in Aleksander in Miro in ostali, ki res kvalitetno živijo in dosegajo lepe uspehe - takšnih ljudi kot da jih ni. in potem ostajajo samo še sezonski rekreativci, ki spomladi malo pomigajo in ki se jim zdi več kot ura rekreacije na dan pretiravanje.

Seveda pa je pri tako občutljivi temi, kot je količina rekreacije, vsakršna trditev posploševanje. Tudi jaz grozno posplošujem. Vsak človek je svet in mehanizem zase in vsak naj bi se zase naučil, koliko rekreacije, hrane in intelektualne stimulacije potrebuje. Le da je to grozno težko - priti do prave mere. Zato pa potrebujemo knjige, internet, predvsem pa ljudi z izkušnjami. Ful se mi zdi škoda, da ni recimo v Poletu več člankov o teku -toliko bi lahko napisali, pa se zdi, da se zadnje čase vse samo ponavlja, da veliko preveč placa zasedajo avti in cunje in reklame in vici in čudne kolumne in kaj vem kaj še. A ne bi bilo fino, da bi imeli revijo samo o rekreativnem teku?
Uporabniški avatar
 Car
#8632
....debata se je razmahnila, zato prispevam še svoj razmislek :idea: :twisted: ...

:arrow: pri branju člankov v Oni in Poletu je potrebno vseskozi imeti v mislih, da gre za zapolnjevanje tržnih niš (in s tem za pobiranje cekinov od različnih oglaševalcev) in seveda za različni ciljni publiki...

...medtem, ko Poletovce navdušijo kurjaški (ala Kržišnikovi, Čopovi, itd) in kritični članki (ala Božičevi), ki predavajo o aktivnem preživljanju prostega čas 8) , bralce One pritegnejo članki, ki govorijo o "ujčkanju" telesa (psihično in fizično "ujčkanje") :? in zato tam oglašujejo predvsem razne negovalne kreme, sredstva prti izpadanju las, itd.....

predvidevam, da se orto zapriseženi Poletovec precej razlikuje od hard core "Ona" bralce/ke..
:D
predvidevam, da imajo znotraj obeh uredništev zagotovo venomer borbe med komercialo, ki želi oglasni prostor in pisci kvalitetnih člankov...

..... in tu je verjetno trik. :evil: ..vsebina člankov niti ni toliko pomembna, oglasi prinašajo cekine....članki so itak strošek... :roll:
Uporabniški avatar
 vanja
#8633
Js sem tud cist alergicna na vse zenske revije in se povsem strinjam z vami. Grozljivo se mi zdi, da povsod trobijo o nekih cudeznih dietah, pa v enmu tednu stiri kile dol, pa sam zelenjavo jest, na cokolado nit pomislt ne, pa takisto na kaksne testenine in krompir!? Toliko tezijo s tem, da pridemo do tega, da bi nam moral vsak grizljaj, ki ga pojemo, vzbudit slabo vest. Za revije se itak bolj splaca ene cudezne diete prodajat, pa kapsule in kreme, ki topijo mast.
Ja, fajn bi blo met eno revijo o rekreaciji. Ampak ne vem, ce bi se prodajala. Ceprav bi lahko tudi ucinke teka predstavljali kot cudezne (sej tudi so)! :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA