prostor za zapis povezav na spletna mesta, ki so se vam vtisnila v spomin in jih radi obiskujete in ki jih priporočate vsem nam ...
Uporabniški avatar
 runner
#2469
Downlodal sem vse pdf-je od tam. Hmmm bilo je malo tricky ker so bili zasciteni ampak zdaj jih 'mam dol. Vajen sem bil programov ki trajajo 16-32 tednov in me je presentilo je da je avtor za pripravo za maraton (42km) nacrtoval samo 9 tednov!!! No, ko sem malo bolj pogledal prvi teden mi je bilo jasno:

Long run endurance 1h15 + Finish fast 15'


to ni bilo misljeno za zacetnike...

:-)

runner
Uporabniški avatar
 sbojan
#2542
Pogledal sem Pumin program za trening maratona (9 tednov,4 x tedensko) in mi je zanimiv zaradi trajanja (med Sežano in Radenci je namreč 8 tednov). Skrbi pa me nekaj drugega: ali je s tako "majhno" količino teka(največ 5h30 tedensko, kar je za začetnika cca 50 km, najdaljši tek 2:30 ali 23 km) maraton sploh možno preteči ? Drugi avtorji predlagajo znatna večje razdalje npr. Galloway kar 42 km v enem kosu, drugi pa najmanj 3 teke nad 32 km ali pa tedenska razdalja deljeno z 1,5 km.

Mislim da bi bilo dobro da bi za nas, ki prvič razmišljamo o maratonu, izkušenejši forumovci napisali, koliko so dejansko trenirali za prvi maraton (koliko tednov, kolikokrat na teden in koliko je znašal najdaljši tek v tednu).

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
 Dule
#2548
sbojan napisal/-a:Pogledal sem Pumin program za trening maratona (9 tednov,4 x tedensko) in mi je zanimiv zaradi trajanja (med Sežano in Radenci je namreč 8 tednov). Skrbi pa me nekaj drugega: ali je s tako "majhno" količino teka(največ 5h30 tedensko, kar je za začetnika cca 50 km, najdaljši tek 2:30 ali 23 km) maraton sploh možno preteči ? Drugi avtorji predlagajo znatna večje razdalje npr. Galloway kar 42 km v enem kosu, drugi pa najmanj 3 teke nad 32 km ali pa tedenska razdalja deljeno z 1,5 km.

Mislim da bi bilo dobro da bi za nas, ki prvič razmišljamo o maratonu, izkušenejši forumovci napisali, koliko so dejansko trenirali za prvi maraton (koliko tednov, kolikokrat na teden in koliko je znašal najdaljši tek v tednu).

Lep pozdrav.


Sam imam kar optimistične načrte za dolge teke. Ampak da bi na treningih pretekel tako veliko kilometrov pa ne!
Sam grem na trening takrat, ko si to res želim in da sem spočit.
Menim, da ni v redu in da nimaš nič od treninga če greš na trening, ko si še zmatran od zadnjega teka :roll: .
Meni trenutno zadostuje dvakrat/teden po eno urco in pol teka. Ko pa bodo še tekme ob vikendih pa bo to sploh zadostovalo ali pa bom še zmanjšal 8) .

Aja ob taki količini treningov sem lani pretekel 42km Ljubljanski maraton, 40km Gorski maraton štirih občin, 35km Slovenski alpski maraton, 28km Tek trojk, 21km Sežana ...
Uporabniški avatar
 miro
#2554
Hojla - Dule BRAVO !!

Mimogrede tudi jaz pred prvim maratonom nisem pretekel več kot polmaratonsko razdaljo.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 matjaz
#2560
:D :D :D No jaz sem ze pozabil koliko natancno sem se pripravljal na svoj prvi maraton, zagotovo pa jih je bilo tisto leto najvec odkar tecem. Sem pa lani odtekel 1. maraton, 1. ultra maraton-75 km. Pripravljal se posebno nisem, ker sem na vseh daljsih treningih spremljal Saso (lepsa polovica), ki je potem v Ljubljani pretekla svoj prvi maraton. Med tednom sva tekla, ali pa je tekla sama 4x-5x na teden po7 km, zares pocasi /130 pulza. Ob nedeljah pa pocasne dolge teke, 22km 140/pulz. No trikrat v 8 mesecih priprav sva pretekla tudi 35km/140 pulza. In moram reci, da je sasa nato v ljubljani uspesno pretekla maraton. Sam pa kot sem ze rekel pretekel maraton + 75-ko. Morda se bo komu to zdelo ogromno km, ampak poudarek treningov je bil na teku s cim manj naprezanja, tako da sva celo leto z uzitkom tekla, res da pa da nisva bila najhitrejsa, ampak obema je bil tek uzitek. Predvsem pa lani nikoli nisem bil prekurjen.
 PPoce
#2566
50 km na teden (23 najdaljši tek) bo dovolj za prvi 42 km maraton.

Jest sem pred prvim maratonom tekel tedensko tu nekje do 60 km (max. 5 krat na teden) z najdaljšim treningom (cca 18 km - bolje bi bil daljši), proge zelo različne od asfalta po LJ do gozdnih poti na Šmarni gori in Rašici in zmogel maraton (sicer s slabim časom - precej nad 4 h zaradi absolutno prehitrega prvega kroga, dobil krizo že na 24tem kilometru, nato eno uro samo hodil, najtežje se je bilo premagati in ne ustavit rešilni kombi ko pelje mimo, da me zapelje do cilja, ampak sem bil zadovoljen na cilju). Tako da bi bilo realno za pričakovati čas okoli 4 h po sistemu 50/23.

Glede Gallowaya in dnevnega treninga 42 km - popolna neumnost - že v samih pripravah premagati cilj?? - zame čisto zgrešeno razmišljanje.

Torej mirno na pravi maraton s tako količino teka. In srečno in počasi na začetku maratona.

Lep dan.
Uporabniški avatar
 strelec30
#9811
Hay,runner!A mi lahko prosim pošlješ še načrt treninga maratona,ker ga ne vem downloadad od tam,kjer si ga ti?Nisem tako doma v teh stvareh,kar se računalnika tiče.Hvala!
Uporabniški avatar
 tadejk
#9849
Ja, jo s pridom uporabljam. Gre sicer za čisto enostavno vodenje evidence, kot da bi pisal v dnevnik, le da imaš potem nekaj analiz na voljo.
Moti me sicer, da ni kakšnih izpisov, ampak to se da urediti na druge načine :twisted: :twisted: .

Ni slabo!
Uporabniški avatar
 Primozs
#9933
In kakšne vrste izpisov bi si želeli?

Pozdrav,

Primož
 dejo
#26635
ja cu se za svoj prvi maraton pripremiti prema savjetima sa stranice:
http://www.myasics.com/
(+ naravno moje modifikacije treninga)
tjedni raspored:
1. dan: 60 minuta
2. dan: 115 min
3. dan: 60 min
4. dan: odmor
5. dan: 150 do 230 min
6. i 7. dan odmor
s treningom ozbiljno pocinjem 2.2.2005 i nadam se da cu 4.6.2005 na plitvickom maratonu doci do cilja ispod 5 sati
Uporabniški avatar
 marathon95
#26709
dejo napisal/-a:ja cu se za svoj prvi maraton pripremiti prema savjetima sa stranice:
http://www.myasics.com/
(+ naravno moje modifikacije treninga)
tjedni raspored:
1. dan: 60 minuta
2. dan: 115 min
3. dan: 60 min
4. dan: odmor
5. dan: 150 do 230 min
6. i 7. dan odmor
s treningom ozbiljno pocinjem 2.2.2005 i nadam se da cu 4.6.2005 na plitvickom maratonu doci do cilja ispod 5 sati


Sve je to ok, ako imaš 50 km tjedno, a to je već gore napisano. Sve ovisi da li je tvoj cilj pretrčati maraton ili imaš neko planirano vrijeme za to.
Ja sam sebi za prvi maraton postavio limit 4 sata i držao sam se toga. :mrgreen:
O Plitvicama uopće ne razmišljam da bi trčao maraton, dosta je i 16 km.
Prvi maraton je najbolje trčati tamo gdje ima puno ljudi, gdje nikad nisi sam kak god brzo ili sporo trčao, a Plitvice nisu za nekaj takvog.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA