Moderator: ziga

Katere prireditve se boste udeležili?

Maraton Franja
15
39%
Mali maraton Franja
11
29%
Poletov družinsko šolski maraton
3
8%
Nobene
9
24%
Uporabniški avatar
 Biz
#183508
btw: koliko energije pokuri vzmetena prva vilica - ali jo tisti s treking kolesi izklopite na tekmi?
 Igi69
#183557
Hja, stena ne vem no. S takim rezultatom si bil mal nad prvih 100. Zdej s 400 km v istem letu pred Franjo to gotovo ni mogoče, razen, če si cele dneve laufal oz. si pol profi v kakem vzdržljivostnem športu. Drugo pa je, če ti je tvoj števec nameril povprečno hitrost 36 km/h, pri tem pa si vmes npr. počival in ti je števec oz. kolo stalo pri miru. No, sicer pa to niti ni toliko pomembno. Važn, da športamo :clap:
Uporabniški avatar
 stena
#183564
Sprednjo vilico le zahaklaj, ker ti gre veliko momenta v nič na račun gibanja amortizerja.

Bil sem okoli 370 mesta. Ne vem zakaj bi se zmišljeval. Tekel lani nisem sploh nič, prevozil pa sem že omenjenih 400km. Je res, da sem se 11 oziroma s triatlonskim letom 12 let udejstvoval v dveh kar zelo vzdržljivostnih športih in sem že napisal, da je verjetno telo dobro navajeno velikega napora. Da pa še omenim zakaj samo 400km. Nameraval sem jih prevoziti veliko več, pa je bilo lani med vikendi in šolskimi počitnicami nenormalno veliko dežja. :?

Zato pa pravim, da se na franji da zelo lepo hitrost razviti, če si v eni hitri grupi in se znaš peljati s kolesom.
Uporabniški avatar
 pementos
#183608
daks napisal/-a:
Samo:-) napisal/-a:Jaz imam letos "že" 1555km in če bo povprečje 30 bom "ful happy".


Za salo malo bos mel 30 povprecje, pomoje kar nekaj vec ;). Ce sem jaz lani, po 1500 km imel povrecno cez 36 in glede na to, da sem zacel "sportati" sele 2007 :roll: , prej pa bil najvecja lencina na planetu :oops: , ti lahko povem da sploh ni nek problem tale Franja. Seveda je pa dobro, da si cimbolj spredaj :mrgreen:


lani sem imel samo 500 kilometrov in sem na koncu imel 34km/h in sem bil čist izčrpan. Z levo roko boš imel 30km/h. To je kot vlak.
Uporabniški avatar
 Samo:-)
#183639
pementos napisal/-a:
daks napisal/-a:
Samo:-) napisal/-a:Jaz imam letos "že" 1555km in če bo povprečje 30 bom "ful happy".


Za salo malo bos mel 30 povprecje, pomoje kar nekaj vec ;). Ce sem jaz lani, po 1500 km imel povrecno cez 36 in glede na to, da sem zacel "sportati" sele 2007 :roll: , prej pa bil najvecja lencina na planetu :oops: , ti lahko povem da sploh ni nek problem tale Franja. Seveda je pa dobro, da si cimbolj spredaj :mrgreen:


lani sem imel samo 500 kilometrov in sem na koncu imel 34km/h in sem bil čist izčrpan. Z levo roko boš imel 30km/h. To je kot vlak.


Ok, sepravi se je treba zagrebsti za pravi vlak... no pa saj se glede hitrosti sploh ne sekiram, važno je zadevo odpeljat brez poškodb in spoznati nekaj novih prijateljev. :D
Uporabniški avatar
 stena
#183645
Tako ja. Samo spraviti se moraš v pravo grupo- bolj si spredaj, hitreje gre. Tu je dobra zadeva ta, da tudi če si utrujen in ne moreš več slediti se malo odpočiješ in že je pri tebi grupa od zadaj, ki ima podoben tempo kot tista v kateri si bil prej in v njej nadaljuješ. Malo moraš biti taktik, je pa tukaj vse v nogah in pa glavi.
Uporabniški avatar
 semjul
#183648
[/quote]

Ok, sepravi se je treba zagrebsti za pravi vlak... no pa saj se glede hitrosti sploh ne sekiram, važno je zadevo odpeljat brez poškodb in spoznati nekaj novih prijateljev. :D[/quote]

:D

Moja izkušnja z maratona Franja je povprečna 32,7km na uro, po prevoženih 700 km za trening pred tremi leti, s treking kolesom, prednje vzmetenje.Tako, da brez skrbi pričakuj nekaj več od sebe. Mislim da je vrhniški klanec na začetku selektiven tam je dobro ujeti čim hitrejšo skupino, potem pa vegetiraš v zaveterju, do kakšnega večjega klanca, ko ti res dobri uidejo, pa spet prikuplaš cug in tako naprej.Tako hitro kot na Franji se nisem vozil nikjer drugje.
Uporabniški avatar
 pementos
#183649
Samo:-) napisal/-a:Ok, sepravi se je treba zagrebsti za pravi vlak... no pa saj se glede hitrosti sploh ne sekiram, važno je zadevo odpeljat brez poškodb in spoznati nekaj novih prijateljev. :D


to je problem, tok hitro gre, da sploh nimaš časa, da se povogarjaš z ljudmi. Jaz osebno tega ne maram. Baje, da v Italiji je čist drugo vzdušje.
Uporabniški avatar
 Loni
#183650
spela* napisal/-a:Eno vprašanje: a to greste vsi s cestnimi kolesi ali so še kakšni "čudaki", ki pridejo dirkat s čim drugim?

Evo še ene čudakinje, ki nima specialke. Čeprav bom jaz šla letos samo družinsko varianto, če sploh. Tako da ti samo tisto čudo, za katerega sem ti že zdaj fovš :oops: , fajn v pogon spravi in akcija...
Uporabniški avatar
 stena
#185023
Pozdravljeni.

Da malo oživim temo naj vas opomnim, da je danes zadnji dan "poceni" prijav. Zaenkrat smo prijavljeni trije forumovci, ki smo svojo pripadnost izrazili in morda še kdo, ki jo skriva :wink: Govorim o 156km različici.

Matr samo še 10 dni je do štarta, komaj čakam! Drugače pa tale vikend pade po vsej verjetnosti ena stotka oziroma vsaj blizu nje in še dve nekje od 40-70km turi, potem pa še sreda, četrtek in mogoče petek čisto za občutek (20-40km), dan ali dva počitka in gremooo. Če mi uspe realizirati tale zadnji teden (vreme!?), bom na štartu z nekje 1000-1100km kar je polovica manj od načrtovanega za letos in enkrat in pol več kot lani :oops:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#185035
Tudi jaz bom letos debitiral na Franji, kar na dolgi 156 km. Kilometrina letos, saj me je sram, a po Franji bo upam podvojena.
Cilj, preživeti brez poškodb, no ja odpeljati čimbližje poprečju 30km/h kar bo pa težko.
Generalka to nedeljo na lokalni dirki, če bo vreme.
 fanči
#185038
Hi,
jaz letos prvič na 97km...tudi jaz si želim priti v cilj brez poškodb :wink: ..o povprečju pa raje ne bi razmišljala :D
Uporabniški avatar
 stena
#185119
No tako, prijava je, plačano je. Danes žal vreme (in pa tudi počutje- učenje in izpiti pač naredijo svoje) ni dovoljevalo kakšnega izleta po bližnjih in daljnih krajih, pa upajmo, da bo jutri bolje.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA