Moderator: ziga

Uporabniški avatar
 miro
#17780
No pa sem ga predihal -moj prvi kolesarski maraton-khm samo 90km, vendar je za začetek kar dovolj dolg.
Počutil sem se fantastično. Progo sem prevozil v času3.31.11 ,vmes sem se trikrat ustavil zaradi okrepčila - dvakrat uradna okrepčevalnica. Povrečna hitrost je bila malo nad 25km/h ,kar se mi zdi kar dobro glede na razgibanost proge.
Tisti "hudi" klanec sploh ni toliko hud , saj je razpotegnjen na skoraj 5 km , tako , da ga lahko z lahkoto prevoziš pa še speljan je po senci.
Vreme nam je kar služilo deževalo je šele po končani prireditvi, ko sem se vračal domov.
Videl sem tudi edino nezgodo , ko sem moral stopiti iz kolesa , da se nebi še sam zapletel v kakšno "gužvo". Nesreča se je zgodila na nam znani tekaški progi na prvem kilomaetru in pol ,verjtno zaradi prepotentnosti udeležence nesreče.
Resnično je bilo prvih nekaj km norih , čeprav maraton ni bil tekmovalni so nekateri prehitevali , kot da jim gre za življenje ,no malo kasneje pa so se stvari normalizirale.
Občudoval sem tudi pripravljenost nekaterih deklet , ki so s treking kolesi kot za šalo prehitevale svoje moške kolege.
No naj končam! zopet sem se stestiral iz kakšnega testa sem,še se bom podal na kakšni malo daljši kolesarski maraton.

Miro
Uporabniški avatar
 bojanu
#17782
Čestitam :D Na teh netekmovalnih kolesarskih prireditvah je včasih res kar nevarno, še posebej če je skupni štart za različne dolžine prog in se vsi nabašejo na čelo.
Če želiš mirno vožnjo priporočam maraton prijateljstva Ljubljana-Lonjer (pri Trstu), ki je zaprtega tipa-spredaj imaš avto, ki vozi po ravnini v principu 30 km/h (navzdol malo več), zadaj je pa tudi metla, ki ščiti hrbet. Pa še tu se cestarji prerivajo tik za avtom (kot da se fiksajo na izpušne pline :lol: )
Prav lepo se je peljati po samo za kolesarje odprti stari cesti proti morju. Za nazaj pa naložiš kolo na vlak in podebatiraš z ostalimi. Dolžina je nekaj čez 100 km, bo pa začetek septembra.

Nekaj posnetkov z lanske prireditve
Uporabniški avatar
 MihaPR
#17784
Tist padec bil zoprn, zgodil pa se je tocno zaradi tega, prepotentnosti. Ornk poškodbe ble. Sam odpeljal 30 km v 1 uri, ce bi se odlocil danes bi sel na 90 :)
Vreme super, analiza tud v dezju pol, moja prva kolesarska prireditev, zanimivo blo to, da je blo več različnih menijev za okrepčilo :)
Uporabniški avatar
 miro
#17828
bojanu
Hvala za čestitke. Škoda v začetku septembra bom na madžarskem,pa se bom tam udeležil mali maraton -tekaški v Budimpešti.
Lp
Miro

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA