Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 zz topka
#152617
Oštja, ma kej so se vsi zgubili....????
Kakšen je pa ja že v cilju...
Vsaj kašnu sporočilce bi blo lohku u živo, de vidmo, če so sploh še alive...
Kdu vej, če grem lohku sama spat, al se bo ZZ od kje še dans prikazal???
( sam taku, za vsak slučaj, če ne grem sama...)
Uporabniški avatar
 yogo
#152637
Učka je pokazala zobe, ko sva ob 17.00 odhajala še ni bilo nikogar iz ultre na cilju, pa tudi kakšnih trideset planincev je bilo še na progi.
Trasa izredno lepa, od preproge iz listja do trnja na spustu z Babinega groba. Bogi ultraši ki se bodo v temi spuščali tam dol.
Orientacija na planinski progi ni bila preveč zahtevna, v Čičariji pa je bilo verjetno huje.
Napak na progi nisva delala , morda bi prišparala tri štiri minute na kakšni bližnjici.
Marija je zmagala :clap: , ekipno sva bila druga, jaz sem bil petnajsti.
Na koncu v veseli štajerski družbi proslavili še rojstni dan.
Vse najboljše Sebastijana.

Držim pesti za ultraše :cast:

lp Yogo
Uporabniški avatar
 zz topka
#152640
Ola, pravkar prispel moj ZZ skozi vrata.
Še vedno pod vtisi niti ne ve, kaj bi rekel, razen, da je blo super vreme in da ima še vedno pasulj v grlu, ker se je tako mudilo domov.
Krči so bili, a so popustili, tako da je odličen vodič Stanko ZZ -ča pripeljal v cilj v slabih devetih urah, kar je več kot uro in pol bolje od lani...
Drugo leto pa ga ne pustim....
Ma, ja no, BRAVO VSEM!!!!
Nazadnje spremenil zz topka, dne 19 Okt 2008, 20:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Darja
#152679
yogo napisal/-a:Trasa izredno lepa, od preproge iz listja do trnja na spustu z Babinega groba. Bogi ultraši ki se bodo v temi spuščali tam dol.

Ja, tale spust je bil res fakirsko obarvan, tema pa je bila po svoje prednost, ker pri dnevni svetlobi res ne vem, če bi šla prostovoljno v tisto bodičevje :shock: .
ZZ Topka hvala ti, da si mislila name, verjemi, vsaka dobra misel je prišla hudo prav.
Sicer pa je bila trasa res lepa, nočni razgledi čudoviti, ampak dooooolga, dooolga.
Do Planika nama je šlo dobro, po manjših improvizacijah na temo "idealna pot" sva nazaj na Poklon prispela malo pred pol sedmo in po kratkem posvetu sva se vendarle odločila, da bova pot nadaljevala, po več kot osmih urah pa res ne moreš scagati, čeprav je obema že nekaj časa hodilo :toast: po glavi. In pravi treking se je tule šele začel :twisted: . Učka je orientacijsko zahtevna že pri dnevni svetlobi, ponoči pa je to prava veselica. Ampak UMT sva uspešno zaključila z vsemi kontrolnimi točkami, Andrej si je nedvomno zaslužil naziv mojster orientacije, saj naju je ves čas suvereno vodil in to brez pomoči satelitske navigacije. Za progo sva porabila 12 ur in enih 15 minut, domov sva prikolovratila malo pred 2. uro ponoči, rahlo crknjena, ampak zadovoljna.
Glede organizacije nimam pripomb, gostoljubnost in prijaznost na vsakem koraku, skratka, luštno je bilo.
Najboljša je bila pa tista: bili smo že kar pošteno v Čičariji, za nama sta že nekaj časa hodila dekle in fant, ki je že lep čas ugotavljal, da mu nič ni jasno. Končno se je ojunačil in vprašal, če smo mi ultra kategorija. Všeč mi je bilo, ker sta se na moj pritrdilni odgovor od srca nasmejala in res upam, da sta uspešno zaključila svojo planinsko s podaljškom.
Sedaj pa počitek, kakšna masaža, kolena naravnat pa preklop na LM.
Lepo nedeljo :D
 janezu
#152688
pravkar sem se vrnil iz kališča in čakal prvo poročilo. SLO trek liga je gostovala na učki in v celoti uspela: idealno vreme ,lepa-zahtevna proga na na kateri so dominirali gostje. zmaga v moški (matej m.)in ženski kategoriji (damjana b.- 3. absolutno)2.rožman,3. žine .mislim,da je bilo med prvimi desetimi osem slovencev.odlične so bile vipavske,pa štejerske posadke. kralj orietacije pa sigurno žine. čakamo še zadnjo ljubljansko tekmo in upamo da jo bo janez umaknil iz območja medvedov :D lp ju
Uporabniški avatar
 še1PR
#152690
Moram priznati, da sem še vedno malce pod vtisi mojega včerajšnjega prvega tekmovalnega trekinga. :)
Brat(c)u :wink: se moram zahvaliti, da me je vzel v dvojico in pokazal, kako to zgleda... Res, da sva se šla na začetku malce ovce in jo žgala za drugimi, po pivu :D na 4. točki, pa sva karto in kompas vzela izključno v svoje roke in je šlo naprej ko šus. :)
Sami superlativi! :D

Ta slovenski pohodniški, ki smo čakali ultraše, smo bili tako ponosni, ker je bilo res med 10. prvimi 8. Slovencev!! :cast: :cast: :cast: In malce nas je skrbelo za vse tiste lučke, ki so se kazale v daljavi in oznanjale, da spet nekdo prihaja v cilj! Bravo vsem, ki ste zaključili v temi! Tam z Babjega groba....Uf!

Nekaj mojih FOTK. Če kdo želi, da kako fotko umaknem, naj mi prosim javi na ZS.

Že komaj čakam Ljubljanskega treka, kjer bova v dvojici s Sebi. Tudi jaz upam, da ne srečava medvedov... :wink:

Naj se zahvalim tudi šoferju Martinu in ostalim trem Mčkom (Mihi, Mateju in Mitji) za družbo v avtu, čeprav sem tja in nazaj večino prespala :roll: ...
Uporabniški avatar
 damajanty
#152707
Odisejada se je zaključila. Lepa trasa po precejšnjem delu narodnega parka Učka nam je postregla s pestro mešanico različnih terenov, od gozdnih stezic, melišč, skalnatih potk, še neodkritih potk skozi žbunje, vse to pa sem imela priložnost odkrivati v zelo prijetni družbi Žineta in JanezaU. Saj ne da bi bila jaz tako hitra, da bi ju dohajala, ampak je šlo po tempu najšibkejšega, torej mene :wink:, sem bila pa zato deležna toliko boljše navigacijske podpore :). Približno šestkrat sem se iz skoraj nemogočega položaja spektakularno ujela, na zadnjem delu poti pa sem vseeno padla prek skal in si priskrbela en boleč spominek na stegnu. Upam, da bo čim manj trajen in da na maratonu ne bo opozarjal nase. Imam pa še nekaj prask, ki pa so prav lepe in sem kar ponosna nanje :).
Uporabniški avatar
 žine
#152722
hoj,
tole na Učki se je takoj uvrstilo na seznam presežnikov letošnjega leta. Čista meditacija :D najlepši možni preplet estetike, poezije in tudi surove moči, pretakanja znoja in krvi skozi trnje Babinog groba :D Just a perfect day! Res lep dan smo preživeli, razpeti med morje in nebo po preprogah šelestečega listja...Bom-ba! V odlični družbi Damajanty, JanezU pa seveda Mateja ki letos suvereno obvladuje treking prostor Alpe Adria :D Odlično, we want some more!
lpŽ
Uporabniški avatar
 ZarkoM
#152744
Res je bilo krasno. Vreme, vzdušje, trasa, da o družbi sploh ne govorim. Z Janezom (gozdnim) in Matjažem, smo bili res usklajen tim.

Spust iz Babinega groba je bil res desert na koncu. Na srečo smo kaj hitro našli nek približek stezice, ki je kasneje bil na mestih celo označen z neko rdečo barvo, tako da nam ni bilo potrebno na trnju puščati preveč enako obarvanih krvavih oznak za naše zanamce. :D

Virtualni pogled ne more nadomestiti vtisov ki smo jih bili sami deležni, a za občutek kje smo bili in kaj smo imeli možnost videti v živo, bo tudi to dobro:
Kontrolne točke in trasa Spečih velblodov in Matjaža (Google earth datoteka)
Neposredni pogled v Google maps

Sebi, vse najboljše in še veliko horizontalnih in vertikalnih kilometrov. Hvala za porcijo ogljikovih hidratov na cilju. Res je prišla prav. :-)
Uporabniški avatar
 Sebi
#152746
Kljub odrgninam, obtolčeninam in močno bolečim rokam lahko rečem samo: SUPER! FANTASTIČNO! SKORAJ NERESNIČNO! SANJSKO!
Še enkrat pa vsem, ki so se spoprijeli z Ultro. Pubeci in dekline: neverjetni ste. Svaka vam čast! Ko bom velika, bom jaz tudi...
Uporabniški avatar
 Darja
#152767
Damajanty, z navigacijsko podporo ali brez, da slediš Žinetu in Janezu, moraš biti res od hudiča :clap: , da o zmagi niti ne govorim :cast1:
ČESTITAM!!!!
Uporabniški avatar
 damajanty
#152791
^Ni sile, samo za gozdnimi škrati :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA