Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 MatjazV
#13326
Hojla!

1. Tek za pokal Lenta je za nami. Ko sem se na praznični dan, nekaj po 12-ti uri odpravljal na pot proti Mariboru, je lilo kot za stavo. Sprva sem se celo obotavljal, ali naj grem na tek, ali ne. No, zmagala je moja trma in pa želja, da se vrnem na "kraj zločina", kjer sem pred dobrim mesecem mukoma prilezel na cilj Mariborskega triatlona.

Štartno-ciljni prostor je bil na Lentu, na območju, ki ga domačini imenujeo Benetke. Prav na tem prostoru je tudi prijeten bife z enakim imenom, kjer sem ob kavici vedril, med tem, ko se je organizator trudil, da ob močnem nalivu postavi nadstrešek, ozvočenje in vse potrebno za tekmo. Ko sem pogledal na obrežje močno narasle Drave, mi je kaj hitro postalo jasno, zakaj Benetke. Dobre pol ure pred štartom pa se je nenadoma razjasnilo. Posijalo je sonce in vsem udeležencem, kakih 100 se nas je nabralo, je bilo takoj lažje. Tekma je bila razdeljena na dva dela. Krajša, 2,5-km razdalja je bila namenjena rekreativnemu teku, daljša, skoraj 13 km pa tekmovalcem, ki tekmujejo v Slovenskem pokalu v rekreativnih tekih, oz. v Štajersko Koroškem tekaškem pokalu.

Štartali smo na Lentu, v bližini mestne tržnice, od koder smo se podali na sprehajalno pot ob levem bregu reke Drave. Ker smo tekli proti rečnemu toku je bilo tudi nekaj malega vzpona. Po sprehajalnih poteh smo tekli do elektrarne Mariborski otok. Tu smo prečkali most čez elektrarno in pritekli na pešpot ob desnem bregu Drave. Ta del poti je bil lažji, saj smo se skoraj ves čas zlagoma spuščali, dokler nismo pritekli do manjšega mostu (Studenške brvi), ki smo ga prečkali. Tako je bil zaključen prvi krog. Sledil je še en, enak krog ob levem in desnem bregu Drave, nato pa smo skrenili desno, proti cilju na mestni tržnici.

Proga je bila res lepa, zanimiva in primerna za rekreativni tek. Potekala je po sprehajalnih poteh, ki so na levem bregu večinoma asfaltirane, na desnem pa makadamske. Priporočam jo vsem tekačem, tudi začetnikom. Okolica je zanimiva, najbolj pa so mi bili všeč prehodi preko mostov.

Organizator prireditve si po mojem mnenju zasluži oceno pravdobro. Edini spodrsljaj, ki sem ga opazil je dejstvo, da na progi ni bilo nobene okrepčevalne postaje. To pa je precej pomemben element vsakega tekaškega tekmovanja, še posebej kadar gre za rekreativno prireditev.

Udeležencev teka bi najverjetneje bilo še več, če bi bili vremenski obeti boljši, nenazadnje pa je bilo na isti dan še nekaj rekreativnih prireditev po Sloveniji (Vršič, Radovljica ...).

Po tekmi smo obiskali še Festival Lent 2004, katerega prizorišče je bilo v neposredni bližini. Skratka, pot v Štajersko prestolnico je bila po mojem mnenju dobra odločitev in vsi, ki smo bili tam, smo podoživeli lep dan, obogaten s športom in zanimivimi utrinki s prizorišča Festivala Lent.

Fotografije žal nimam nobene, če pa jih kdo ima naj dopolni tole moje poročilce.

Lep tekaški pozdrav!

MatjažV
Uporabniški avatar
 S*
#13336
Slika

Ero je napisal
hojla in kje ste zvezdice, še vedno čakamo poročilo z Lenta...


Saj smo tu, samo računalnik je v službi, me pa na dopustu, he he ...
A smo že nazaj Slika

V glavnem, 1. tek za pokal Lenta je bil tekaško uživaški: kot je že opisal Matjaž, proga krasna (le škoda, da je prehod preko hidroelektrarne sicer zaprt, če ne bi to lahko bila zelo prijetna stalna tekaška tura). Tudi sama sem pogrešala kakšno okrepčevalnico, na obratu, po prvem krogu, bi si fantje zaslužili malo osvežitve, za nas "dekline" pa ni bilo take sile, ca 6 km se je dalo zdržat brez pijače, če pa bi bilo bolj vroče, bi se nam tudi kaj prileglo. Po teku smo dobili vodo, lahko bi nam privoščili mogoče kakšno sadje (ko smo že bili tako blizu tržnice, a ne, pa nič ... :cry: ). Nekateri so imeli težave s ciljem, mislim, skoraj bi ga zgrešili, organizatorji bi ga lahko bolj prepričljivo nakazali. In v cilj naj bi pritekli po 4 m pločniku :shock: Ne vem, kje so ga oni videli, pa še na tistem, ki je bil, je mrgolelo sprehajalcev. A redki tekači so vseeno sledili navodilom in nekako pritekli po pločniku, ostali smo na to "pozabili" ... :) Sicer sem bila rahlo razočarana nad skromno udeležbo. Malo je bilo verjetno krivo vreme, nekaj pa slaba medijska propaganda. Ne vem, kje so vse tiste tekačice in tekači, ki jih videvam na treningih ... Kje se skrivate?

V končni fazi je bil tek zelo lep, to je pa tudi najpomembnejše.
Pozdrav, Suzana.
Uporabniški avatar
 tadejk
#13338
Še moje pol-poročilo!

Teka sem se udeležil kot gledalec(regeneracija pač). Teklo je bistveno več ljudi, kot pa navijalo, čeprav je to Festival Lent (udarni termin,....). Proga je bila speljana res enkratno, po mojem mnenju pa je to tudi vse, kar bi pohvalil na teku.
Ne vem zakaj v zemljepisnih širinah kjer živim ne znajo organizirati ene normalno kvalitetne športne prireditve. Vsaka vas kjer sem že tekel ima kvalitetni nivo bistveno višji. Predvsem pa mislim tukaj na organizatorje- ljudi, ki so stali ob poti in naj bi usmerjali, vzpodbujali tekače,... Na koncu prvega kroga je stal možakar, ki mu je bilo vse bolj pomembno od teka. Tako so se prvi komaj prerinili med redarji v drugi krog. Na cilju je bila podobna zgodba- nihče ni prav vedel, kje je 4m širok pločnik, na katerem je bilo polno sprehajalcev. Tako so vsi tekli po cesti, redki navijači pa smo jih potem usmerjali v cilj. Uradni časomerilec je pač imel veliko dela z klubskimi puncami.
Podelitev je bila potem pred bifejem, brez kakršnihkoli zmagovalnih stopničk- a je tako težko prinesti tri lesene zaboje????!!!! Na vsakem teku za 1500SIT tudi dobiš nekaj. Ni bilo ne hrane, pijača-voda, majic pa imamo že tako ali tako dovolj, a ne?

Ne vem no, vsekakor nisem zadovoljen z videnim in pri tem mnenju nisem sam.

Še lepše strani teka:
-prijetna družba
-klepet
-medalja za S* (skromnost pa taka!!!!!) BRAVO!

Upam, da nisem preveč zagrenil vzdušja. Bo mogoče drugič bolje.

Tadej
 A*
#13342
Pozdravček!
Četudi je bila prireditev slabo organizirana, nas je toliko bolj razveselilo vreme. In potem še krasna pot, ki bi bila, kot je napisala že S*, zelo primerna za naše treninge. Pa se menda da tudi to dogovorit, da te spustijo čez elektrarno namreč. Mogoče bi se kdaj lahko dogovorili za kakšen skupni trening :?:
Sicer pa ČESTITKE S* in vsem ostalim!
Lp, A*!
Uporabniški avatar
 ero
#13364
hoj in še moje čestitke vsem udeležencem in predvsem še puncam!!!


malo sem žalosten zaradi slabe udeležbe. a bomo res morali Ljubljančani priti v Maribor razgibat zadeve? potem boste pa Štajerci spet šimfali čez močvirnike, češ - kaj se vtikamo? ne, resno, ne pomnim tako slabe udeležbe na teku za Slovenski pokal. slabo, slabo, ...

težave s progo pa sem glede na termin in kraj pričakoval, torej me vsaj to ni presenetilo :cry:
Uporabniški avatar
 Z*
#13375
ero napisal/-a:potem boste pa Štajerci spet šimfali čez močvirnike, češ - kaj se vtikamo? ne, resno, ne pomnim tako slabe udeležbe na teku za Slovenski pokal. slabo, slabo, ...

Lepo prosim, močvirniki, dajte se vtaknit, nisem prepričana, da lahko sami razgibamo tole tekaško mrtvilo, je pri nas že kar tradicionalno. Z organizacijo so me pa sploh razočarali, tile domačini :cry: :cry: (Grem drugič raje v Prekmurje!). Sploh pa se je nekaj TF-ovcev dogovarjalo, da pridejo na tek (navsezadnje je štel za Pokal Slovenije!), mislim, da se je z napovedovanjem svoje prisotnosti najbolj šopirila Nataša, potem pa ne duha ne sluha o njej :shock: (na nekatere knjižničarke se človek res ne more zanesti, hmmm :roll: ). MatjazV ima pa turbo pogon - ga je neslo ko raketo! :D Žal nisem vedela, da je "naš" človek, bi (ga) še bolj navijala ... :juhuhu:
Uporabniški avatar
 ero
#13385
Z* napisal/-a:Sploh pa se je nekaj TF-ovcev dogovarjalo, da pridejo na tek (navsezadnje je štel za Pokal Slovenije)


termini so se (tudi ta vikend) pokrivali. v petek Vršič, Radovljica in Lent, v soboto pa še Ratitovec in piknik, tako da ...

za Slovenski pokal pa zgleda vsi mislimo, da bomo zamujeno nadoknadili v Ljutomeru in Slovenj Gradcu. tam bo pa taka konkurenca, da se bo kar kresalo :D
Uporabniški avatar
 S*
#13395
Sem pozabila omeniti en zelo pomemben utrinek s teka: navijače! :laola
Brez Tadeja in Maje bi sploh ne bila tako hitra. Tako sta zalegla. Potem pa vidiš, da lahko še nekaj stisneš iz sebe :D

LP Suzana
Uporabniški avatar
 triman
#13402
Kljub temu, da sem bil prijavljen v predprijavi še eno uro pred startom nisem vedel, če se bom teka udeležil ali ne. Ko je po hudem nalivu le posijalo sonce, sem se v trenutku odločil da tečem. Proga je bila res lepo speljana, vendar očitno daljša kot je bilo prijavljeno v razpisu. To se lepo vidi po časih. Zadnji podatek je menda, da je bilo 13km, natančno pa itak nobeden ne ve. Še sreča, da ni bilo vroče, ker se za takšno razdaljo že spodobi kakšna okrepčevalna postaja. Na teku sem doživel grenko izkušnjo, ker me je zaradi prepolnega želodca začelo v drugem krogu močno zvijati in sem v trenutku izgubil stiri ali pet mest in le s tezavo prispel v cilj. Absolutno deseti na wc-ju pa prvi. :))
 Lučko
#13408
BRAVO :clap: , BRAVO :clap: vi tam zgori, mi tukaj spodi ga pa sam žuramo :piti: . Čestitke Suzana :cast: :wink:

PS
Z* napisal/-a:Lepo prosim, močvirniki, dajte se vtaknit...

No ja, ga pa pridemo vtaknit :oops: . Kdaj, kje? :--
Uporabniški avatar
 lojzeP
#13425
Ja , če se pa Lučko šteje za močvirnika, ga bom pa še jest prišel mal vtaknit :shock: :roll:


2x LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA