Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 MatjazV
#190100
Tudi jaz se pridružujem čestitkam Vitezom in ostali ekipi, ki so speljali super tekmo ter seveda vsem, ki ste tekli ali pa nas samo vzpodbujali ob progi.

Tako kot sem planiral, sem pred tekmo najprej odplaval do otoka in nazaj, potem pa je sledilo kofetkanje in ostala opravila. Na zbornem mestu se je zbrala pisana druščina TF, kjer se je izdelala taktika kdo bo s kom in kako hitro tekel.

Slika
Številčna zasedba TF

Na štartu sem se prerinil v prvo vrsto. Začetek je bil izjemno hiter, tako da me je kar malo zabilo. Do 3 km pred ciljem sem nekako tekel v konstantnem tempu, potem sem pa moral malo popustiti. Ratal mi je kar dober tek, v skladu z mojimi trenutnimi zmožnostmi.

Privoščil sem si tudi masažo in po podelitvi kar hiro odšel domov, saj me je danes zjutraj že čakalo 90 km kolesrjenja.

Hvala vsem za dobro družbo in Maju za fotke.

FOTKE by MatjazV in Maj.
 skorc
#190101
Jao, pa kje sva vas pa midva z Matejko zgrešila? :( Sem vas srečal samo 4, 5 na progi... pa vsi tako zadihani, da vam ni bilo do pogovora... aja, z izjemo Zdravkota. On je pa prav od srca zavpil "Dajmo ŠKORC!". :) Legenda, nimaš kaj. :) Upam, da bo ista situacija tudi v Logarski. :)

Matjaž, hvala za slike. Sem se našel na podelitvi vilice. :)
Nazadnje spremenil skorc, dne 13 Jul 2009, 08:06, skupaj popravljeno 1 krat.
 spela*
#190103
MatjažV in Maj, hvala za fotke!

Škorc, če te ne bi videla na teku, bi po tvojem poročilu sklepala, da si se bolj z elektroinštalacijami ukvarjal kot s tekom. :D
Jaz sem ena od tistih, ki ni mogla klepetati s tabo, to pa zato, ker si ob vzkliku "dajmo, Tekaški forum!" tako hitro švignil mimo, da si bil že kar nekaj metrov naprej, ko sem po napisu na majici ugotovila: "A, to je tisti, ki ga je hotelo zebsti v Radencih." :mrgreen:
 revolution
#190113
Kot že prvi dve, je bila tudi 3. Nočna 10ka vrhunsko organizirana. Še temperatura je bila za tek odlična. Po teku pa je res bilo malce mraz in smo jo zato hitro ucvrli na toplo.

Nekaj slik s teka si lahko ogledate tukaj

Vitezi hvala in se vidimo spet naslednje leto! :clap:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#190124
Na tale tek sem prišel sestradan (za menoj je bil velenjski olimpik), tako da sem najprej pojedel en pršutov sendvič, potem pa še grmado. Vse skupaj sem zalil s CocaColo in zadostovalo je za slabih 52 minut...
Ne še ni konec.
Nastopil sem kot Sončkin zajc, ker pa sem bil že malo zmahan sem jo pa spustil že pred startom naprej. Potem sem jo lovil vse do 7 km, kjer sem imel še povprečni tempo 4:50. Ker jo nisem dohitel, sem vedel, da sem opravil zasledovalno zajčno tekaško preizkušnjo.
Saj zajci niso nikoli najeti za več kot tričetrt proge. Osmi kolometer je padel tempo na 5:30. Zadnja dva pa sta bila že blizu 6:00. Na koncu me Laufer s svojim kibicanjem spodbudi še v finiš.
Kalorični primanjkljaj sem dopolnim z dvema kremšnitama (ena odstopljena, pol porcije čevapčičev, radler in ledeni čaj. KLjub popoldanskemu nažiranju je zjutraj tehtnica pokazala, da sem včeraj naredil pol kile minusa v telesni teži, predvem zaradi tega kar se je dogajalo zjutraj.
Vitozem čestitke za popolno organizacijo. S srcem in z dušo.
Vsem članom našega foruma hvala za družbo, nekaj sem vas videl, nekaj slišal, kako ste navijali. Bil je lep večer - zame že trtjič na nočni. Upam, da se vidimo tudi na 4.
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 21 Jul 2009, 11:03, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
 IRA
#190140
Bled ... Bled ... Bled ...

Bled ima pri meni posebno mesto.
Niti ne vem zakaj, kako ... a nekako ga nosim v srcu že dolgo časa. Prišlo je čisto spontano s heca ... mogoče celo malo bolj zares kot iz heca.
Nekega dne, razočarana nad ljubeznijo, razočarana nad moškimi na sploh, sem glasno zabrusila "tisti, ki me bo odpeljal na Bled, bo pravi" ...
Malo za šalo, malo zares ...

Pa vseeno ljubezen do Bleda je ostala ... res sem spoznala krasnega fanta, res me je odpeljal na Bled ... pa to še ni bilo vse ...
Naveličal se je mojih jamranj in ne samozavestnih izpadov ... naveličal se je mojih samotnih tekov in čisto nehote povzročil konec moje fobije "tečt s komerkoli".
Nekega dne mi je v roke porinil neko revijo, verjetno je bil Polet .. notri je bil članek Helene Žigon. Pisala je o svojih občutkih, tekih, članek me je očaral ... očarala me je "super babica" pa sem odložila revijo in zamahnila z roko ... češ, to ni za mene!

Čas je tekel dalje ... in spet mi je nekako prišla pod roke tista ista revija v kateri je bila tudi reklama za tek okoli Blejskega jezera ... in nagovarjal me je naj grem ...
Saj je samo 6km... pa saj tečeš že dolgo ... pa saj ne bo tako hudo ... pa probaj, kaj te briga ... ni mi dalo miru ... pa še na Bledu ...
Huh tako krasen prostor ... ampak tisti krog ... tisti krog je takooooo dolg.
Pa me je vseeno vleklo. In tri leta nazaj sem se dejansko znašla na svojem prvem organiziranem teku - na Bledu!
Kako je potekal ta tek, sem že nekajkrat napisala ... morda zapis enkrat skopiram še sem ... ali pa tudi ne... ampak led je bil prebit.
Bled številka dve se je zgodil drugače pa vendarle ravno tako "prelomno" kot prvič.
Že dlje časa sodelujem na enem forumu o zdravi prehrani, načinu prehranjevanje. S časoma sem spoznala ogromno krasnih žensk, ki sem jih počasi ... mic po mic okužila s športom, tekom ... in Bled številka 2 je potekal v njihovi družbi. Krasno jih je bilo "popeljat do zmage" svojega prvega organiziranega teka in resnično smo se imele krasno ...
Zakaj pa je bil ta Bled št.2 zame pomemben, odločilen???
Zato, ker me vedno poleti zmanjka ... vedno nekam odplavam ... prevroče mi je za tečt, težko prenašam vročino ... skrijem se v svojo mišjo luknjo in jem pice, nabiram kilograme, ki sem jih pridno topila vso zimo ... in Bled št.2 me je spet povlekel nazaj ... nazaj iz "poletja" ...
Nisem hotela it, niti prijavila se nisem ... potem pa sem se v zadnjem trenutku premislila in šla ... neprijavljena ... pa vendar nekako se ne spodobi, da "projekrni vodja" ne gre speljat projekta ... da idejni vodja nekako "obsedi" ... ljudje računajo nate, naslanjajo se nate ... predstavljaš jim motivacijo ... in tako sem šla.
Najprej na probo in bodrenje z eno izmed sotekačic, ki se ji je ravno tako zdelo, da nima dovolj volje, moči, kilometrine ....
In nato prelomni Bled št.2 ... po njem sem spet stekla ... in dajensko še vedno tečem. S kakšno krajšo "pavzo", ampak tokrat lahko rečem, da redno tečem že vse od takrat ... od tistega Bleda.

In sedaj nočna 10-ka ...
O njej sem razmišljala že takrat, ko je bila 2. na sporedu ... pa nisem imela "jajc" .. prepričana sem bila, da nisem sposobna pretečt 10km ... da bom kdaj dejansko tekla na njej, se mi tudi ni sanjalo ... pa sem ... gre pač le za Bled ...
Bled št.3.

Tri je moja številka in temu primerno se je vse skupaj tudi odvijalo.
Šli smo že kar zgodaj, odlična zasedba. Malo se je bilo treba zorganizirat glede prevoza, ker je Dalibor še delal ... pa smo rešili. Mojca me je prišla iskat, da mi ni bilo potrebno puščat še enega avta v Ljubljani ... odšli sva do Macice, kjer sva si ogledali njeni princeski in nato smo hitro odrinili proti Bledu ... Arabo nas je namreč že čakal na kavi ...
Dan je bil prekrasen ... kavica v dobri družbi je bila kot naročena, celo zelooo dobra je bila ... in padla je ideja, da gremo PEŠ po štartne številke ... z Macico sva se temu primerno obuli. Naredili smo ovinek in Arabo The Gentleman nam je izboril kočijo ... ja, s kočijo smo se pripeljali in odpeljali do štartnih številk. Bilo je posebno, fantastično ... polno smeha in iskric v očeh.
Potem presenečenje na prevzemu.... meni neznana oseba, me je spoznala ... želela sem ugotovit katera številka je moja ... in tip me pogleda in reče ... aha evo ... Barbara Novak ... saj vem kdo si ... enako se je zgodilo macici, kar gledali in stali sva ... občutek pa je bil krasen. Hvala!
Čas je mineval kot za stavo, čisto prehitro ...
Odšli smo med "gorjane", kjer je bil to noč naš dom. Prekrasna okolica, sobe lepe, urejene ... ljudje prijazni ... spokojna tišina ... fantazija.
Poklepetali smo, se preoblekli in nadaljevali pot ... do hrane.
Ob jezeru je čas mineval še hitreje... TF prijatelji, beseda, dve, tri in že smo zmrznjeni čakali na štart ... gneča, smeh in solze ...
Bilo je krasno še preden se je začelo. Prekrasno!
Štartali smo ... nekaj nas je gnalo in meni se je zdelo, da letim ... vsi smo bili skupaj, vsi smo bili hitri... nekateri so jo mahnili naprej ... drugi smo ostali skupaj ... počasi smo se "raztepli", a smo bili vseeno kar blizu. Prijela sem se Jane in praktično sva se preganjali do konca ...
Tek je bil fantastičen, poln pospeševanj, prehitevanj ... zavezovanj vezalk, odstranjevanje odsevnikov ... dvigovanje nog zaradi lukenj, korenin ... skoraj bi poletela čez stožec ... pa mi je uspelo odmotat... bilo je res super ... krasno, letelo je... enkrat je vlekla ena, drugič druga in prepričana sem, da nobena nebi mogla več bolje hitreje ... Vse skupaj je bil samo ego ... da jez pa ne bom popustila ... in ona ravno tako ne ... in sva šli. Fantazija ... Ciljni šprint, moči je bilo še dovolj in prehitevali sva celo v cilju ... že vidim cilj, ko mimo mene smukne Dalibor ...
Oh ... takšne šprinte kot jih imajo pa fuzbalerji je pa res lepo videt ... vesela sem ga bila, vesela zanj in zame ... in za Jano ...
Krasno je bilo ... in štoparica se je ustavila malo čez 58minut, kar je zame fantastično. Vesela sem in zadovoljna, da je šlo pod uro!

Preoblekli smo se in šli poslušat The 80's Bend ... bili so super! Zelo usklajeni, krasni glasovi, karizma, občutek .... da nebi bilo tako mrzlo bi ostali ZAVEDNO

Počasi smo se pospravili na Gorje in po vročem tušu popadali drug za drugim...
Zjutraj pa vstali polni elana, energije v prelep krasen sončen dan ... po obilnem zajtrku, domačem čaju in kavi smo se odločili, da malo užijemo lepoto narave in obsedeli kar "doma" ... raztegnili smo si ležalnike, dečki so prinašali pivo ... v modrčkih smo ležali na ležalnikih in uživali na sončku.
Veliko smo se smejali, veliko analizirali, veliko planirali za naprej in se tako navezali, da smo se na koncu kar težko ločili in odšli vsak svojo pot ... žal sem šele doma videla sms- sporočila in povabila še na "vmesno-pumpa-kavo" ... pa bomo nadoknadili.
Domov smo prišli pozno, nekje ob pol sedmih zvečer ... ožgani od sonca, nekateri tudi od alkohola ... pa vseeno s srečo, radostjo, veseljem v srcu ...

Bled št. 3 je spet pustil globok spomin, lepo zgodbico, pomemben list v mojem življenju.

Hvala vsem za prekrasno družbo, za veliko smeha, nasvetov, življenjskih modrosti in preprostih pogledov, stiskov roke ... ki ti ogrejejo srce.
Lepo je vedeti, da so ljudje ...

.... in so prijatelji!
Pa ne kar eni, so TF prijatelji

.... čez 14dni je spet Bled, tokrat Poletov ... in ta mi ne leži na duši ... čez dober mesec pa je še en ... spet tisti srčni, Bled št.4
In vem, spet bo poseben in fantastičen!

... spet bo samo moj
 nana
#190141
Tudi jaz sem bila letos tretjič na Nočni 10ki. Organizacija je vsako leto boljša; letos so nas Vitezi opozarjali na vsako luknjo in korenino na progi :D
Za letos je bil cilj sicer teči pod uro, sem se mu pa z veseljem odpovedala, ker sem k teku pritegnila tudi moža. Potem je padla obljuba, da tečeva skupaj in tega sem se tudi držala. Kljub temu pa sem rezultat od lani nekoliko popravila in sem zadovoljna :D
Kakšen cilj mora pa ostati tudi za naslednje leto... naslednje leto torej že četrtič :wink:
Uporabniški avatar
 Marko Vzorec
#190149
skorc napisal/-a:...nad tem čudom pa sem kar osupnil. Nekaj spredaj, nekaj zadaj, vmes kablovje. :shock: Trije paski? Si navlečem to čudo na glavo, visi na vse strani, naša se smejijo in pravijo, da sem kot slon. Potegnem dol, nastavljam paske, poskusim ponovno, še vedno sem kot zapreženi slon. Majke mi, odmontiram tretji pasek in poizkusim... Aha, bolje, uzde več ni, rilec je pa še vedno ostal. Gledam rilec in začnem odvijat zgornji del. Ven odleti vzmet, pa še nekaj belega. Uf... Poskusim sestavit nazaj, pa ne gre. Vrtim, vrtim, samo preskakuje. Končno ugotovim, da je zgoraj levi navoj. Haaaaaaaa...

Isto se mi je zgodilo, tisti del z navijanjem v nasprotno smer je pri meni trajal kar nekaj minut v prepričanju da sem pokvaril čisto na novo odprto lučko.:bum:Lanske so res bolj praktične, čeprav brez napisa N10K, sicer 5kica za trud o/.
Res da je manjkala kašna stopinja več, je pa zato jezero delovalo bolj toplo, kar mi je dalo idejo za četrto ponovitev prireditve, če bo lokacija ista seveda, dve besedi - MOKRI CILJ! Kjer bi po uradnem cilju bilo ravno dovolj metrov, da bi si nekateri mogoče sezuli superge in sledil bi izjemno osvežilen čof...
Uporabniški avatar
 Hojca
#190157
So moje sotekačice :heart že vse tako lepo napisale :clap: , da res nimam kaj dosti dodat.

Mogoče le zahvala IRI, Daliborju, maci in Arabu za super družbo, nasmejala sem se tolk, kot že dolgo ne. Pa še posebej IRI, da se je potrudila in nam tooolk fajn prenočišče najdla in Arabu za vse nore ideje, ki so naredile vse skupaj še lepše.

Aja in pa Loni, z veseljem sem tekla s tabo. Tempo je bil itak tudi zame kar taprav.
 skorc
#190161
spela* ja jaz sem bil tisti, ki se je bal, da bom v Radencih zmrznil, potem pa sem se pregrel. :)

Tu pa sem se res ukvarjal bolj z inštalacijami kot tekom. :) (Moraš priznati, da je bila lučka res odpičena!).Na startu je bila prevelika gužva, da bi naredil rezultat. Do tretjega kilometra se je bilo potrebno kar grdo prerivat, da si prodiral naprej. No, pa saj je bila podobna situacja vse do sedmega, ko se je proga toliko sčistila, da se je dalo držati tempo. Tako, da sem se kmalu po tretjem kilometru odloločil, da bom tekel "turistično" in ne na rezultat (odločitvi je botrovalo, da sem nehote zadel enega tekača, ki ga je zaneslo v mojo stran, ko sem prehiteval). Potem sem pa pač prepeval in bodril tiste TF-ovce, ki sem jih srečal na poti do cilja. :)

Ne glede, lušno je bilo. Lep izlet.Vitezi so se že v tretje izkazali. Grajati ni kaj... Morda le priporočilo. Kaj če bi na prihodnji desetki ob startu postavili tablice s končnimi časi, na podlagi katerih bi se tekači razporedili v vrsto. Recimo prva tablica 35 min, druga 40, tretja 45... Samo en list A4 papirja, pa se ga obesi na količek za startnim balonom, recimo vsakih 10 metrov. Pa bi se potem tekači razporedili v "bokse" glede na pričakovani rezultat (tako kot imajo na LM). Morda bi tako zmanjšali prerivanje na začetku? Morda... no samo v razmislek.

Naša pravijo, da pridemo drugo leto spet! Jaz se pa tudi strinjam. :laola
Uporabniški avatar
 Vlajko
#190171
Vitezi, vi ste res od sile glede organizacije. Že lani sem uporabil stavek "fenomenalno ste speljali to prekrasno prireditev", letos pa ste vse skupaj le še nadgradili. :cast1:

Tako da ... čeprav sem že lani postal "pravi tekač" in se tekem praviloma ne udeležujem, bo Nočna 10'ka tudi v bodoče ostala na mojem koledarju, dokler bo pač "narava", predvsem pa moja volja to dopuščala. :wink:

Z obzirom, da ste bili (in boste) nekateri moji predhodniki dovolj zgovorni ( :clap: ), bom namesto ponavljanja enostavno pritrdil, da je bilo vse, kar ste napisali, resnica (Jonas Press) :) Skratka, ponovno smo se imeli super. :D

Kar se mojega letošnjega sopihanja tiče ... :arrow: enako kot lani sem delal družbo svoji prijateljici, da je lahko njen partner divjal zgornji polovici lestvice nasproti, ( :-- ) midva pa sva tako kot lani skrbela z to, da sva čim dlje zdržala na progi ter klepetala med seboj, s številnimi navijači ter tistimi Vitezi, ki so množično pazili ob progi, da ne bi slučajno kdo odletel v jezero. :)

Letos sem, za razliko od lani, imel s seboj tudi svojo navijačico Silvo. Za nagrado si je prislužila tako željeno in resnično prekrasno letošnjo spominsko majico ( Vitezi, le kje jemljete navdih za tako udarna gesla :cast1: ), jaz pa sem zato ostal brez nje :oops: razen, če: :arrow: Mitja, a prideš v sredo na Brdo? :wink:
Uporabniški avatar
 Tina1
#190194
Meni je bilo lepo že drugič tečt na nočni 10. Tokrat je prvič z mano tekel mož, ki bi drugače bil v cilju 20 min prej, sva pa uspela priti pod uro, kot sem planirala. Kako min slabše kot lani sicer, ampak glede na slabo formo fajn. Na začetku sem prehitela Loni, nekje na 3 km pa naju je prehitela klapa TF-Iro sem prepoznala, drugih ne.
Lepa majčka, pa odlične kremšnite. Po teku me je zeblo, nisem mela pri roki nič za preoblečt. Zato pa hitro do avta in domov. Prijetno utrujena.
 nena_r
#190196
bilo je MEGA, z eno besedo!! vse je klapalo, pa še navijačev je bilo res veliko, čeprav jaz sem kar svojo ekipo pripeljala, da jih nebi bilo slučajno premalo :lol:

čestitke vsem udeležencem, da o organizaciji ne izgubljam besed: super duper!!

:laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA