Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 bigk
#190070
Jaz sem bil na nočni 10ki že 3. in sem bil vsakič zelo zadovoljen. NIčesar nisem pogrešal (no, razen kakšne 5C toplejše vreme po teku :wink: ) Vzdušje na štartu je bilo fenomenalno! Popravil sem svoj rekord in dosegel cilje za letošnje leto. Kar tako naprej Vitezi. :clap: :clap: :clap:
Uporabniški avatar
 Classix
#190072
Po taki prireditvi se moraš vprašati, kje so meje ''Vitezov''? Vse, toda res prav vse je bilo poštimano v piko. Ne gre se čuditi, da gre za eno izmed najbolj razgrabljenih tekaških prireditev daleč naokoli.
Na Bled sem ''z firmo'' prišel okoli petih popoldan in kot večina ostalih malo zaskrbljeno pogledoval v nebo. Bo vreme zdržalo, ali ne bo. Nekaj dežnih kapelj okoli sedme zvečer ni motilo. TF-jevci pa smo tako ali tako znani po tem, da se nekako ''povohamo'' med seboj. Če ne drugje...pa pri ''napajalnikih''. Sončka, špela*, Maj, Laufer, MatjažV, MiciM...nekaj kasneje še Ira, Dalibor, Maca56,Loni...in sestra :oops: , Pajo, kengurujko, Starbucks in novinec med nami...sončkin zajc :mrgreen: Nekaj kavic, nekaj kol, kakšna malenkost za pod zob :-- ...po opremo in proti startu. Med kengurujko, Pajom in Starbucks pade dogovor, da bom jaz njihov zajc. Mene seveda nihče nič ne vpraša. Sam sem ta tek vzel preprosto kot enega od treningov v sklopu priprav za LM. To pomeni da začnem zelo počasi in potem malo popustim Gremo...
Na 2 K ura pokaže 12:40...zadovoljen. Nekaj kasneje ''zagrizemo'' v klanček pod gradom in potem gor dol prvič proti cilju...tam ne uro ne pogledam. Le požirek vode, ostalo za vrat in naprej. Na 5 K 32:30. Zadovoljen. V svojem tempu grem naprej, kengurujko lepo ob meni...Pajo in Starbucks sta malenkost zaostala. Gledalcev in navijačev ob progi vsaj toliko kot lani, raje več. Kako dobro je delo, ko sem pri teku pod Vilo Bled iz zvočnikov zaslišal glas enega od Vitezov: 'Dejmo Classix...''. Še drugič pod promenado, pa v ovinek, pod Grad...puls gre malo previsoko, zato se odločim da prvi del klančka naredim nekaj korakov hoje. Kengurujko pošljem naprej...te že ujamem si mislim. In res me po nekaj deset metrih ravnine tovariško počaka v lahnem drncu. Greva dalje...v glavi seštevam tiste vzpončke in spuste do cilja...začnem narahlo pospeševati. Na uro ne rabim gledati. Vem, da mi gre dobro, da je puls tam kjer mora biti. Ritem je pravi. Uživam. Po slabih dveh letih rekreacije sem tudi jaz prišel do tega, da v zadnjem kilometru prehitevam sotekače in sotekačice. Nekaj deset metrov pred ciljem kengurujko poženem naprej...''alter vienner šule'' :mrgreen: ...odleti kot iz katapulta. Cilj...vilčka okoli vratu...zadovojstvo. Lani 1:11:04 neto, letos 1:05:29 neto. Z užitkom.
Dobre pol ure po teku se počutim odlično. V bližnjem lokalu z sotrpini ana in liziramo tek, sledi hidracija in bodimo pošteni...prekinil sem abstinenco in vase pognal dva pira. Sem pač krvav (in masten) pod kožo...ja, ja, vsak izgovor je dober.
Vitezi...kapo dol in nasvidenje ob letu osorej.
Pajo in Starbucks hvala za prevoz v povratku v Ljubljano, kengurujko (še vedno trdim, da greš ti lahko mučo, mučo hitreje...je pa morda potem res uživanje pod vprašajem) hvala za družbo pred, med in po teku. TF...najboljši ste! Če ne prej se vidimo v Domžalah...na stezi.

LP
Matjaž

P.S. Imam tudi nekaj slikic, a se mi zdi, da bolj sodijo na kakšen forum o železnici in pa na kulinariko.net :mrgreen:
Uporabniški avatar
 Wega
#190074
Ravno sem hotel rečt, pa me je že classix prehitel: teli vitezi bi se morali ukvarjati z organizacijami prireditev profesionalno. Prav iskal sem, kje bi lahko kaj pojamral, pa nisem nič našel. Še redarji in policaji so bili s srcem pri prireditvi in so navijali. Še tiste sosede, ki je na poti pod štartom (letos je bila tam kontrolna očka, prvo leto pa štart) lani jamrala "kdo bo pa vse te kozarčke pospravil" letos ni bilo na spregled :). Animatorja v cilju sta bila dobre volje in polna energije do konca in sploh. Letos še pri šankih ni bilo čakanja in edinole kakšna stopinja več je manjkala, da bi šlo drugo pivo bolj s srcem po grlu ;) . Skratka: kumi čakam četrte, aja, pa še odgovor: NIČ NISEM (bil) BLED.
Uporabniški avatar
 tae
#190075
Še enkrat hvala Maj-u, da sem se lahko udeležil tega MEGA tekaškega dogodka.

Organizacija +10. Če bi bilo lahko še bolje, bi bilo že kičasto :D

Veliko ljudi in posledično tudi veliko poznanih. Vesel sem, da sem del tekačev in tako delček velike družine istomislečih. Na vseh tekaških prireditvah se počutim izredno domače, Blejska nočna 10-ka pa pri tem še bolj izstopa.

Temperatura za tek veliko bolj prijetna od lanske. Glede na letošnjo pripravljenost sem vedel, da bom tekel bolje, kot lani, vendar pa sem imel cilj, da bi bil povprečni tempo vsaj 3:50min./km. No, to mi je na koncu tudi uspelo. (preračunano 3:49, po moji uri pa 3:48). Na štartu sem bil čisto spredaj in že tam skupaj s prvo absolutno žensko Nežo Mravlje. Celo progo sem ji sledil, vmes jo celo ujel in za kratek čas prehitel, na koncu je bila vseeno za nekaj sekund hitrejša. Sem bil pa zaradi nje (prva ženska) stalno deležen še večjega spodbujanja in navijanja ob progi, ki je bilo sicer namenjeno njej, vendar je tudi meni dajalo energijo. V cilju v času 38:11, 30. absolutno, 13. v kategoriji. Očitno forma še ni toliko padla. V cilju zadovoljen.

Ena zanimivost, ki sem jo opazil šele danes ob natančnejšem pogledu na uro. Vmes sem postavil nov rekord na 7km (po moji uri) = 26:07(le 2 sekundi bolje).

Drugače so me pa že včeraj po tekmi bolele spodnje zadnje nožne mišice (meča), kar pomeni, da sem se dobro gnal.

Analizirali smo do poznih jutranjih ur, bilo je super.

PS: Mitjas, tudi tvoje javno napovedovanje in komentiranje preko ozvočenja mi je dalo krila. Hvala.
 marusa
#190078
Da še jaz svoj piskerček pristavim :) na kratko....bila sem 1. na nočni desetki. Organizacija je bla super, tek je bil super, da ne govorim od navijačev, še nikjer jih ni bilo toliko. Lučke pa so sploh zakon. Kar pa se teka tiče je bla pa temperatura med samim tekom ravno pravšnja, potem pa smo se kar hitro pobrali ker je bilo zelo mrzlo. Všeč mi je bila medalja :=)
Uporabniški avatar
 pajo
#190080
Kdo bo pa Vitezom podelil medaljo? Si jo več kot zaslužijo.Itak, da pridemo na 4. tek okoli jezera samo naj bo zdravje vsaj približno tako kot letos.
Hvala.
Uporabniški avatar
 stena
#190081
..nadaljujem iz prejšnje teme :D po Velenju sem se direktivca odpravil na Bled, kjer, bom rekel žal (ker si je 10ko izzardly sigurno bolj želela kot jaz), sem v izvrstni družbi TF :clap: doživel en lep konec res super dneva. Že pred štartom smo se dobili, rekli eno ali dve, potem z miciM in majem na štart, kjer pa se mi res ni dalo gužvati naprej in sem spet v prijetni družbi (ira, lonely, arabo, mojculja, loni...) dočakal štart :D Kot že v Velenju, sem tudi tu max. užival v teku (to verjetno dela tale TF :clap: :wink: ), še posebej zaradi vse spodbude gledalcev ob progi, ki je bila res fantastična in te je kar neslo, ko si šel mimo. Kremšnita/i sta bili izvrstni, čevapi pa sploh :oops: . Zanalizirali smo, js sem bil malo odsoten, ker se je okrog pol enih že poznala manjša utrujenost, pa še gruntal sem kako bom četrtič ali petič (nisem več štel hehe) odšel na pot proti avtu vrh klanca, pa sta me razi in Sončka odrešila nepredstavljivih muk :lol: Pomoje se ta klanec od včeraj lahko z lahkoto poimenuje "stenin klanec" hehe.

Hvala za družbo, res sem se imel kul, najprej z raziskovalcem za piko na i pa še z vami vsemi.. Tega dne še en čas ne bom pozabil.

LP
 spela*
#190083
Moja druga nočna 10ka in nov osebni rekord na 10 km (tretji na tretji tekmi zapored :shock: :D ). K temu je pripomogel tudi mitjas, ki je v cilju po mikrofonu navijal ("dajmo, špela!") tako v prvem kot v drugem krogu. Hvala! :D

S Sončko sva bili na Bledu že zgodaj, nekaj pojedli in popili, se malo sončili, potem se je nabrala družba drugih TF-jevcev in nekateri so se šli kopat (najbolj pogumni v kopalkah, malo manj pogumni v neoprenu, še manj pogumni smo namočili samo gležnje :lol: ). Potem se mi skoraj ne bi dalo iti teč in sva se s Sončko pogovarjali, koliko bi se dalo iztržiti za štartno številko ene od najbolj zaželenih tekaških prireditev. 100 evrov, morda 200? Ker nisva ugotovili, kako postaviti ceno, sva se potem raje odločili, da bova vendarle tekli. :D Kar se je izkazalo za dobro odločitev. Sončka, tvoji rezultati letos ... :clap:

Med tekom sva se najprej dajala z Wego, ki je na začetku kar močno pospešil, pa sem ga kasneje uspela prehiteti. V prvih kilometrih me je prehitel tudi Razy. Sem si mislila, da to pa že ne bo šlo, kako lahko on mene prehiti, potem ko je ravno s triatlona prišel. :twisted: Sem pospešila in se ga hotela držati, pa je vseeno odbezljal naprej. Tik pred ciljem me je prehitel še Raf. Evo, imam dva motiva za 4. nočno 10ko (imam nekaj šans, če bo Razy tudi takrat šel prej na triatlon :lol: ).

Po prihodu v cilj in preoblačenju pa še kremšnita, ki je prav pasala. :)

Tokrat se ne morem pohvaliti s prav veliko fotografijami. Po prihodu Matjaževega objektiva sem kar malo izgubila voljo za slikanje s svojim fotoaparatom. Nekaj malega fotk je pa tukaj:
http://picasaweb.google.si/1spela789/Bl ... 0ka110709#
Uporabniški avatar
 lonely
#190085
Zelo lepa tekaška prireditev z odlično organizacijo...Bravo -Vitezi- čestitam.

Tako je pač kadar tek organizirajo tekaška društva...ne pa kakšni župani ali pa društva ki nimajo nobene zveze s tekom.
Odlični vremenski pogoji...lepa proga...veliko spodbujanja ob progi...odličen After run party
Hvala za družbo vsem predstavnikom TF.
Jožko (GM4O) in -kengurujko-....lepo vas je bilo spoznati.

Seveda pridem tudi naslednje leto...Lp
Uporabniški avatar
 Loni
#190086
Voila, moja prva nočna 10ka, ter hiter pogled nazaj, lani ob tem času sem začela malce bolj resno teči, sicer točno leto nazaj s pošteno olupljeno nogo, ker je dan prej moj bicikel imel bližnje srečanje z robnikom in posledično kandelabrom na Šmartinki. Ma, nič ne de, samo navijat zaradi tega nisem prišla.
Letos pač je kot je, moja malenkost je sicer rekla, da bo namesto teka zganjala prostovoljstvo, pa je MatjazV prišel noter in potem se je začelo cincanje, ker sva s sestro naredili že pošteno peš kilometrino preden se je vse skupaj sploh začelo. Ampak... pa ja nisem prišla na Bled penzjonizma zganjat. Zob smo zadeli s painkillerji, se obuli in šli. Mojčica je bila zlata, sem že takoj iz nje izvlekla obljubo, da bo z mano peš tekla, in punca je besedo držala. Ker drugače bi se jaz skurila, prvih nekaj km sem bila že na najboljši poti, ko sem lovila "viteza z utripajočo ritko", s katerim sva prej imela nekaj čisto srednejveško obarvanih dvobojev (baje so bile to priprave za viteški turnir pred Predjamskim gradom). Norci, norci, norci, fuč sem bila preden sem štart sploh videla, tako je če greš s ta glasno TFjevsko bando okoli, no, saj vanjo tudi sama pašem. Aja, tekli sva z Mojco, lepo počasi, potem ko so norci končno odbezljali naprej, na roko sem dala praktično praznega Garmina, seveda je vmes crknil, pa kaj pol, nisem niti enkrat gor pogledala. Vmes je bilo sicer treba malce dozo kisika povečat in temu primerno hodit, ampak vse skupaj je šlo - precej lepše in bolj tekoče kot moja zadnja eskapada, ki se je zaključila v rešilcu. Tokrat sem ga videla samo od daleč. Napredek na celi črti.
Skratka, vitezi, čez vas ga ni. Tnx, že sama doborodošlica ja bila super, prideš in kar vedo, kdo si :) , se v momentu počustiš kot doma, vzpodbujajo preko vse proge, opozarjajo na postojanko z vodo, sicer sem to malce narobe zastopila, ker sem direkt na lužo pikirala. Mojci hvala itak, upam, da je nosila malce lažje breme s sabo, ko sem ji povedala, da nimam namena skup pasti, pa ker je skoraj nadzirala frekvenco mojega dihanja, no, ona že ve. Pa seveda moji sestrci, s katero je prav fajn po svetu hodit, pa ker je pripravljena iste traparije zganjati kot jaz, očitno imava to že v genih. Ja, no, Dalibor, Ira, maca56 in seveda Arabo, norec je vmes še rikverc tekel, da nas je lahko pospravil v škatlico. No, Zdravko z nasmehom od enega ušesa do drugega, njegovi komentarji so itak za dol past. Stena in Razy sta itak poglavje zase, doživela sem tudi neoprensko modno revijo, sicer z napadom bele perjadi ni bilo letos nič.
No, drugo leto pridemo spet, še za kak dan več, če se bo dalo.
Uporabniški avatar
 raf
#190087
pa sem končno prišel skupaj s svojo drago iz nočne desetke, ki se je zavlekal še v nedeljsko jutro. Bom začel z nedeljskim jutrom, ker sem včeraj veselo trabezljal, da bom šel en jutranji krogec, da vidim, kje so vse tiste luknje v katere sem včeraj padal ob jezeru in seveda svojo obljubo snedel, ker sem ugotovil, da imam po dvajsetih prehojenih km in še desetih prelavfanih dovolj tega jezera za eno leto vnaprej.
Seveda sem po obilnem zajtrku spet moral na en dooolg sprehod in ker nisva imela drugega pametnega dela sva jo skupaj mahnila okrog jezera še 4 v dveh dnevih....... :--(
Drugače pa vitezom pohvala za vse, kar so naredilil in si res zaslužijo občudovanja, ker sem danes v hotelu slišal spraševati goste iz tujine receptorico, kaj so bile vse tiste lučke in tekači v poznih urah. :clap:
Srečal skoraj vse TF :laola , ki jih poznam in sem vesel, da nisem bil edini SLADKi na teku, ker je z mano tekel še Gregor in na rekreativnem teku še njegova punca Tea, ki sta tudi SLADKA. :clap:
sam tek je potekal po pričakovanju in padel je PB in koliko imam v spominu sem iz Radencev do sedaj izboljšal čas za skoraj 4 min. in edino, kar mi je bilo žal, da nisem imel lučke, pa čeprav sem imel dve v sobi in sem v tistem hitenju s pripravami pozabil na njo. Do magične meje 50 min mi manjka še dobra minuta in pol in ker je glavni cilj šele lm v jesnie je časa dovolj in tudi danes nimam nobenih posledic, kar se tiče bolečih kit in ostalih oteklin, ki ponavadi spremljajo take teke. CEP delajo vrhinsko in jih priporočam vsakemu.
 skorc
#190095
Po prevzemu vreče se z njo zavlečem v avto. Premetavam papirje in med njimi najdem lučko. Prvi vtis...wauuuu a v to se je letos investiral denar? Rinem prste med tisto špranjo za obešat, vlečem, vlečem. Nikakor ne popusti. Grizem po robu z zobmi, pa ne gre narazen. Iščem vžigalnik, da odžgem rob...ni ga. Nakar klikne, aha, v novih prvih pomočeh so sigurno škarje. Marija, sedmica! :) Uspelo je to čudo spravit narazen.

Čudo dobesedno. Iz štroma imam kar nekaj potrdil ampak nad tem čudom pa sem kar osupnil. Nekaj spredaj, nekaj zadaj, vmes kablovje. :shock: Trije paski? Si navlečem to čudo na glavo, visi na vse strani, naša se smejijo in pravijo, da sem kot slon. Potegnem dol, nastavljam paske, poskusim ponovno, še vedno sem kot zapreženi slon. Majke mi, odmontiram tretji pasek in poizkusim... Aha, bolje, uzde več ni, rilec je pa še vedno ostal. Gledam rilec in začnem odvijat zgornji del. Ven odleti vzmet, pa še nekaj belega. Uf... Poskusim sestavit nazaj, pa ne gre. Vrtim, vrtim, samo preskakuje. Končno ugotovim, da je zgoraj levi navoj. Haaaaaaaa. Zgornji del rilca je spet cel. Ko razočaran ugotovim, da bo ta rilec moral ostati si vse skupaj zavežem okrog pasu. Ne bom napisal kako sem bil videti sedaj. Ugotovim, da tako ne bo šlo.

Rilec v duo verziji trakov, zmontiram nazaj na mojo obrito tintaro in z njo odtečem en interval. Vitezi so mi namerili 41min27sek. Kremšnita je bila dobra.
Uporabniški avatar
 kengurujko
#190098
Classix napisal/-a: Med Kengurujko, Pajom in Starbucks pade dogovor, da bom jaz njihov zajc.
:arrow: Normalno, če nam pa odgovarja tvoj tempo. :wink:


Kengurujko pošljem naprej...te že ujamem si mislim. In res me po nekaj deset metrih ravnine tovariško počaka v lahnem drncu.
:arrow: Seveda, že tko premal vadim klance-moj cilj je bil le-da ga na izi pretečem in te počakam.. :mrgreen:


Nekaj deset metrov pred ciljem kengurujko poženem naprej...''alter vienner šule'' :mrgreen: ...odleti kot iz katapulta.
:arrow: To je bilo mal viška energije, ki je bil še na zalogi... :D


Pajo in Starbucks hvala za prevoz v povratku v Ljubljano
:arrow: Hvala vama enako!!


kengurujko (še vedno trdim, da greš ti lahko mučo, mučo hitreje...je pa morda potem res uživanje pod vprašajem) hvala za družbo pred, med in po teku.

:arrow: Enako ti hvala!!!!!! :D Jaz pa tudi še vedno trdim svoje: Tečem zaradi užitka, ne pa na čas (mogoče kdaj v prihodnosti, ko me prime) Classix-hočeš nočeš se sprijaznit z dejstvom, da je za (zame) daljše razdalje-(kar je vse nad 5,6km)-tak ritem IDEALEN-drugač se že mučim in ni več takega užitka...-sploh ker po treh letih skoraj popolne športne abstinence- tečem šele 10 mesecev!!!!!!!
Kar mi je včeraj delalo še največ preglavic je bil moj razdražen želodec-in sicer zaradi treh kav-ker drugače kave SPLOH NE PIJEM :mrgreen: Bilo mi je zelo slabo, pa se mi je Hvala Bogu začelo kmalu umirjat..in-bilo do teka vse kul...


Zdaj poznam še malo več forumašic in forumašev, nekatere žal ne po imenu, samo na videz.... :oops:

Bilo mi je enkratno, še enkrat hvala predvsem vsem v "našem avtu"-torej Starbucks, Pajotu in Classicxu za "company" in vsem ki smo se "ročno" spoznali :wink: :wink:
Nazadnje spremenil kengurujko, dne 14 Jul 2009, 12:38, skupaj popravljeno 1 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA