Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 tadejk
#15582
No, pa smo ga! Odličen tek, organizacija na višku, okolica seveda brez pripomb, skratka vse super.
Sam tek je za moje pojme kar zahteven. 13,5km/1300 v.m. obeta sicer nekaj ne preveč strmega, ampak mi je sobotni ogled proge pokazal popolnoma drugačno sliko. Proga je sicer dolga, vendar je vzpon koncentriran v štirih kratkih odsekih, ki jih je za normalnega smrtnika nemogoče preteči. Že hitra hoja je ponavadi preveč. Na nekaj mestih je bilo tudi precej tehnično zahtevno, saj zadnji del poteka dobesedno po ledeniški moreni- pravo visokogorje.
Štartal sem kot ponavadi bolj zadaj, ker so se po začetni ravnini zaganjali, kot na ravninskem teku. V prvem klancu pa so je že slika kristalizirala in pošteno je bilo potrebno prehitevati, kjer se je seveda dalo. Z rezultatom zadovoljen, prdvsem pa s tem, da sem lahko čisto do konca prehiteval sotrpine. V zadnji strmini sem prehitel tudi samega Jorga Haiderja!!!
Iz tekaškega foruma nisem srečal nobenega- ne vem če je sploh kdo šel? V rezultatih vas ni?

Skratka, vsem, ki imate željo po hribih priporočam obisk tega teka, zelo lepo pa je tudi narediti planinsko turo po trasi proge.

Tadej
Uporabniški avatar
 tadejk
#15584
Aja, še to!

Kot sem videl je bil Peter Lamovec 5.- Bravo!
O zmagovalcu pa ne bi izgubljal besed, ker je bil edini, ki je brez težav pretekel zadnji vzpon, lanski rezultat pa je izboljšal za 2 min. Noro!!!
Uporabniški avatar
 S*
#15585
Slika Čestitke!! Glede na višinsko razliko je res moralo biti ful strmo.
Potem pa verjetno zaslužena masaža, pa malo Slika za regeneracijo :D . Zdaj pa še samo počitek do Jungfraua, a ne ... Hm, samo ne vem, če bo s tabo potem še iti kam v brege, boš hotel samo laufat ... :wink:

LP Suzana
Uporabniški avatar
 5rca
#15592
čestitek tudi od mene :clap: :clap: :clap:
Uporabniški avatar
 S*
#15598
Fotke so super! :roll: Res noro! Pa so vsi ves čas tekli?! :shock: Očitna je tudi dobra organizacija. In kolko folka! No, jaz bi se za začetek šla tja sprehajat ... po planinsko :D

LP Suzana
Uporabniški avatar
 Dule
#15844
Našel sem še reportažo s teka na veliki klek na strani Šmarne gore :

reportaža


Najbolj mi je všeč zadnji odstavek:

Pa še to - popoldan po tekmi sem na ulicah Heligenbluta srečal Jonota z gorskim kolesom (alu okvir, SID vilice, XTR oprema, V-zavore) – rekel je, da mora raztegniti, sprostiti mišice. Čez slabi dve uri se je vrnil, kompjuterček na njegovem MTB-ju pa je pokazal 35 km prevoženih kilometrov pa dobrih 1000 m vzpona. Hmmm… Vesoljski Jono pač.




Saj sem vedel, da ta fant ne more biti z našga planeta :lol: :lol: !!

Oktobra pa vsi na Šmarno goro gledat vesoljca :wink: !
Uporabniški avatar
 tadejk
#15856
S* napisal/-a: Pa so vsi ves čas tekli?! :shock: :D

LP Suzana


Tekel je samo Wyatt, predvsem zadjih 300 v.m. je bilo kritičnih. Jaz i tekel še malo več kot sem, ampak gužva na strmih vzponih je bila prevelika in še morebiten padec bi se lahko končal 50m nižje. V tistih zadnjih 300 v.m. pa se je dalo lepo prehitevati in prehitel sem jih vsaj 45.

Planinsko ta je turica za nekaj več kot 4h (normalna hoja), in zelo lepo- že samo zaradi tega se splača peljat tja.
Zanimivo je, da večina odmašira na okoliške tritisočake, v dolini pa je prijetno samotno- po moje pa so najlepši (za pogledat, slikat) visoki hribi tako ali tako od daleč.

Priporočam!

PS: še en prispevek je na http://www.gore-ljudje.net/objave_view.php?pid=1338

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA