Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Kje ste izvedeli za tek okoli Bohinjskega jezera?

Polet
2
13%
Slovenske Novice
1
7%
Najdi.si
Brez glasov
0%
TF (sportosplet.net)
11
73%
drugo
1
7%
Uporabniški avatar
 Filipid
#18288
Ko gledam rezultate vidim, da se je Tekaški forum ponovno zelo dobro odrezal Slika. Najbolje so se odrezali po kategorijah naslednji člani:
Milan Kotnik 1. mesto
Bine Lenaršič 1. mesto
Helena Žigon 1. mesto
Nataša Tomaževič 2. mesto
Čestitam vsem za lepe uspehe Slika Slika. Ostali pa upam da ste preživeli lep dan kar se da :wink: .
Uporabniški avatar
 Fotr
#18293
whitto napisal/-a:...Tule pa... saj veste, pričakujem komentarje v zvezi z izvedbo tekme.


Najprej zahvala Bohinjcem za lep dan, še vreme so naročili tako, da ni med tekom preveč žgalo, po tekmi pa so sonce obdržali izven dosega oblakov. Kar malo pod vplivom kranjskogorske desetke smo bolj kritično kot običajno opazovali izvedbo, organizacijo in izpeljavo bohinjskega teka Štirih srčnih mož. Če bi do potankosti vse pregledali, bi mogoče našli dlako v jajcu, a še te ne bi mogli naprtiti niti organizatorjem niti izvajalcem.

Najprej pohvala za zares ažurno objavo rezultatov. Lahko se drugi kaj naučijo iz tega, saj smo ponekod čakali kar več dni. Ko sem se vrnil s teka domov in sedel pred računalnik, so bili rezultati že na mreži. Do sedaj se je to zgodilo samo pri teku na Socerbu.

Druga pohvala je zaprtje ceste, saj na vrhuncu turistične sezone zapreti edino cesto v Bohinju res ni mačji kašelj. Tudi tekočine je bilo dovolj in napajališč ob progi ni manjkalo. Nagrad je bilo kar precej, čeprav so člani TF ostali pri žrebanju praznih rok (prav vam je, kaj pa kritizirate Kranjsko goro, drugič bo še huje) :D, ampak so vse to nadoknadili kar z nekaj prvimi in drugim mestom. To pa je tudi nekaj in čestitam vsem prejemnikom pokalov in vsem za dobro uvrstitev.

Proga kljub vsemu ni lahka, saj so tla, po katerih smo tekli res razgibana, od štrlečih skal, do razraščenih korenin preko steze, od blatnih delov steze, do jam z lužami. A proga je bila za vse enaka in je mogoče to še plus, saj je nekaj posebnega in drugje tako raznolika tla za tek ne obstajajo. Res pa je bilo treba teči zelo previdno, če si hotel odnesti cele in zdrave gležnje. Na vse to je organizator opozoril pred tekom in to je tudi vredno pohvale in omembe. Malo se je trasa tudi vzpenjala, vse to je na nasprotni strani jezera, kjer smo tekli najprej. Nato pa se trasa umiri in zares užitek je bilo teči do cilja. Pešci in sprehajalci niso bili nič nejevoljni, ker so se morali umikati, še več, navdušeno so nas bodrili.

Tudi na razglasitev rezultatov ni bilo treba dolgo čakati, pa še ta čas so zapolnili z žrebanjem nagrad. Pohvalno je, da so mnogo nagrad prispevali bohinjski gostinci in restavracije, kar tekači razumemo kot dobrodošlico in dokaz, da smo zaželeni in da so za nas pripravljeni tudi kaj žrtvovati. Tekačev je bilo blizu 300 in večina jih je prišla z družinami za ves dan, kar je okoli 1000 ljudi, ki so uživali v turistični ponudbi Bohinja. Tako se dela, saj tekači ne hlepimo po nagradah, to so le znamenja pozornosti do udeležencev teka, ki so obenem tudi dobri gostje, saj smo analizo napravili kar v nekaj lokalih.

Tudi s parkiranjem ni bilo problemov, drugače strogi redar ni takoj zapisal listka za napačno parkirane, ampak je sporočil organizatorju, ki je po zvočniku obvestil voznike, da imajo napačno parkirane avtomobile in naj jih umaknejo na parkirišče ob hotelu Jezero, kjer je bilo res dovolj prostora in tudi blizu startno ciljnega prostora.
Skratka organizatorjem in izvajalcem ni kaj očitati, še več, pohvaliti jih je treba, saj bomo s takim prijaznim odnosom tekači vedno imeli vtis, da smo zaželeni in bomo naslednjič še radi prišli.

Na, tako, hvalospev je napisan, ampak če sem natančen, tudi dlaka v jajcu je bila, kar pa nikakor ni rečeno, da je bilo vse skupaj jajce. To ni res, samo dlakica je bila, za katero pa niso krivi niti organizatorji niti izvajalci teka, ampak tekači sami. Namreč tisti, ta hitri tekači, ki so bili prej na cilju, so potem tekli po progi nazaj in ovirali tekače, ki smo se borili za zadnja mesta. Z enim takih sva imela kar močan trk in ni fer od boljših tekačev, da se pridejo kazat začelju, kar izgleda kot omalovaževanje manj hitrih tekmovalcev. Upam, da se bodo tega zavedali v bodoče in ne bodo vzbujali skomin po cilju tekačem, ki se trudijo čimprej preteči skozi.

Kot je bilo že rečeno, analiza je potekala v več lokalih, a to že spada med doživetja na bohinjskem teku, ki nosi ime po štirih srčnih možeh, čeprav gre zasluga za to srčnim možem izvajalcem in neutrudnim možem in ženam organizatorjem, doživetje pa bo opisano posebej. Zaenkrat pa Bohinjcem vsa pohvala in ničesar jim ni za oporeči. Dobro ste pokazali Kranjskogorcem, kako se organizira tek in kako se skrbi za goste. Hvala za lep dan, Bohinjci, še bomo prišli in še več nas bo! :D
Uporabniški avatar
 primus
#18300
Fotr je bil izčrpen in je lepo opisal vse kar se je dogajalo. :)

Bohinj je bil danes res čudovit, vreme idealno - sončno a sveže. Za tek je bilo kritičnih nekaj km v gozdu, kombinacija blata in skal, kjer si moral biti res previden, da ti ni spodrsnilo. Prehitevanja tam ni, če padeš v skupino s tvojim tempom si na konju.
Sreče ni imela Močka, ki si je tam zvila gleženj :( (Močka, upam da je že bolje).

Žrebanje nagrad mi je namenilo kuhinjsko tehtnico, ki jo je krvavo potreboval drug srečnež s 'pico in pivom v Ukancu'. Na obojestransko zadovoljstvo je sledila menjava, nagrade pa namenoma danes nismo izkoristili; bomo imeli 'v uržah' za nov izlet.

Kar se organizacije tiče nimam pripomb - prav vse je bilo ok. Morda le kakšna km oznaka več.

Otroke smo za potrpežljivost pocrkljali z obiskom vodnega parka v B. Bistrici, potem pa na kosilo in delal se je že večer, ko smo prišli domov.

Bil je lep dan.

primus
Uporabniški avatar
 Staša
#18347
Hoj!
Hmm, no swatch no nice report!!! :evil:

Ne, saj se hecam, ful lusno, spet. Glede na veliko stevilo prireditev in glede na veliko zagretost za Kocevje, sem se mal bala, da na startu ne bom nikogar poznala. Pa se mi zdi, da se kaj takega ne more vec zgoditi. Kot ponavadi naletim najprej na Fotra - in seveda ti to ze polepsa dan. Pa Mirota ze sto let nisem videla, in ravno tako Natase... Spet nekaj novih znanstev: Tajo, Jelka, Bine..., pa malce vec besed z Daso... od nekje je mahala Ines... Skratka, sploh si ne znam vec predstavljat, da bi prisla na prizorisce in nikogar poznala, kakor je bilo to na Socerbu, kjer sem se prvic udelezila kaksne tekme. Vcasih prav opazis, ko te kdo opazuje in tocno ves, da je nekje na TF, a morda v ilegali...

Tekma je potekala brez zapletov, bili smo "spedenani", kot se gre: sadje, enoloncnica, sladoled, pijaca... nagrade (no ja... :? ), opozorila o progi...
Pridruzujem se Fotrovem mnenju, da so se Bohinjci mnozicno odzvali z nagradami! Pa ne bodo z njimi cisto nic prikrajsani! Saj ce je nagrada ena pizza, je skoraj 100%, da bo prodana se druga ali pa tretja..., no, ce bi jaz dobila nagrado, bi potem to pomenilo, da bi prodali se tortico :wink:
Torej 1:0 za Bohinjce v tekmi s KG (ceprav me tam ni bilo)...

Proga je bila super, lepa, razgibana, malce blatna na ene dveh mestih (a nic v primerjavi s tem, kar je pred pred pred zadnja trojka na 28 dozivela na Golovcu:) - en korak naprej, dva nazaj). Bo treba se kdaj tja tect, na kaksen trening.

Izpostavila pa bi se skrb extremovcev. Kritike v KG, kjer se je kasneje razjasnilo, na koga padajo, so vzeli zelo resno. No, saj iz Bosinovih odgovorov je bilo ze zadnjic razvidno, da svoje delo jemlje resno in osebno. Tudi tokrat je skrbno pristopil in povprasal, ce je vse v redu. Enako se je zgodilo, ko smo ob koncu naleteli na Kalcka.

Sicer pa sem zadovoljna, da sem spet odtekla en tak daljsi tek, da me je koleno pridno nosilo. Vendar pa ko gledam cas, ne morem biti prevec zadovoljna, povprecna hitrost je enaka Sezanski na 21!!! Od tega je ze 100 let! Sem imela obcutek, da sem vseeno tekla hitreje... Hmm... sem ob napacnem casu zacela tekmovati sama s seboj? :roll:

No, se za zakljucek - super nedelja, super druzba, super analiza (hvala Bine in Natasa) in komaj cakam naslednjih!!! :wink:
Uporabniški avatar
 miro
#18401
Tudi jaz sem si malo "nategnil" gleženj , nekje na šestem km , pa sem vseeno trmasto vztrajal , čeprav nekaj časa nisem vedel , ali naj odstopim, ampak potem polovico proge prehoditi , to mi ni preveč dišalo , zato sem kar trmasto vztrajal. Upam , da mi poškodba ne bo delala večjih preglavic.
Drugače pa družba dobra in če je ta dobra je tudi tek OK.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 TAJO
#18416
Zdravo!
Tudi jaz se strinjam s pohvalami vseh pred mano, saj je bilo
za vse dobro poskrbljeno. Vesela sem, da sem se odlocila in prisla, saj sem tako dobila moznost premagati samo sebe, celo izboljsala sem svoj osebni dosezek na 12 km razdalji, pri tem pa med tekom celo uzivala, se zlasti, ko sem ugotovila, da sem pretekla ze polovico proge, pa ni nic kazalo na to, da bi lahko 'izdihnila'! Vesela sem bila, ker mi je uspelo vzpostaviti lasten ritem teka ne glede na to, da sem (skoraj- razen tistih najbolj kriticnih mest) ves tek pretekla :!: , ne da bi mi med tem kdo 'dihal za vrat'.
Zdaj ze premisljujem, kateri bo naslednji tek, ki se ga bom udelezila! :P
 aleksander
#18464
Res je bilo luštno vse je dobro klapalo najlepše pa je bilo,da je bila proga po stari"trasi" okrog jezera ker lani kar ni bil tisti pravi Bohinj.
V soboto pa v Sežani,kjer je baje nekaj klančkov :wink: ,da spet malo pretegnemo noge.Če pride še kdo se vidimo in kakšno rečemo...




LP
 mojA
#18491
Hojla, spodobi se, da se oglasim. Vse, prav vse mi je bilo zelo všeč razen moje odločitve glede superg. Mogoče si ne bi izpahnila gležnje, če bi obula druge. Sicer pa če, če ... brez veze. Prvič je mi je šklocnilo nekje na 5 km ampak malo, da sem samo upočasnila in kmalu tekla normalno naprej. Prav krasno mi je šlo, čutila sem moč in bila prepričana v dober rezultat. Tam na šestem je pa še enkrat ornk zaškrtalo, da sem se mogla ustavit, podtem sem se odšlepala do jezera in nogo s supergo vred pomolila v vodo, štela do 45 in skušala nadaljevati. Najprej sem hodila, potem počasi tekla in potem dokaj normalno nadaljevala. Pazila sem na vsak kamenček, ker sem kar čutila, kako me bo še enkrat ruknilo. Na koncu sem bila še z rezultatom kar zadovoljna, sicer je pa vse drugo odtehtalo. V cilju sem dobila takoj led, zdravniško pomoč, vse kar hočeš. Še nagrado- 1 uro skuterja, 1 per pa dve sladoledni kupi, moj je pa zadel 1 kg gorenjske zaseke. UAUU!! Žal mi je bilo, da nisva s seboj vzela najinih malih babnic, saj bi imeli kaj počet! Drugo leto sigurno pridem, če ne bo razmočenih tal. Če bo predhodno dež, se bomo pa na kočevsko podal, kjer bomo lahko vsi tekl. Tako! Vesela sem novih znancev iz TF-ja, bodite mi vsi zdravi in zadovoljni in seveda NEPOŠKODOVANI. Moja štafetca gre bye, bye, sploh je pa vse skupi mal čudn.
razsuta močka press
PS: glede Gorenjcev: TILE BOHINJCI JIM BOJO ČIST IMMAGE zj...l! Bo držal, da ni vse v en žakl za metat !
Nazadnje spremenil mojA, dne 24 Avg 2004, 10:16, skupaj popravljeno 1 krat.
 t
#18492
Se pridruzujem Fotrovemu opisu. Mislim, da je primerjava s Kranjsko goro vec kot ocitna v korist Bohinja.
Eden mojih lepsih tekov, definitivno. Pa se oba s kolegom sva bila izzrebana za nagrade, torej se eden razlog da se vrnemo nazaj v Bohinj. Mi je pa na eni vlazni korenini klecnila noga (slabi gleznji), tako da sem se kar sesedla na tla in si malo poribsala kozo s stegen. Pa ni bilo nic hudega. In za konec: kopanje v jezeru. Brrrr, bolj na kratko, ker so mi hitro zaceli dreveneti prsti na rokah in nogah. Skratka bilo je ful fajn.
Uporabniški avatar
 whitto
#18580
No, ko že ravno tekači berete tale forum, predlagajte termin teka naslednje leto. Tečejo že okvirni pogovori, pa me zanima vaše mnenje.
LP, whitto
Uporabniški avatar
 primus
#18593
whitto napisal/-a:No, ko že ravno tekači berete tale forum, predlagajte termin teka naslednje leto. Tečejo že okvirni pogovori, pa me zanima vaše mnenje.
LP, whitto


obstoječi termin je ok !

primus
 mojA
#18594
Če boste skenslali KR 10. bi bil lahko tek okoli Boh.j. 15.8.XX. To bi bilo super, pravi tekaški praznik, kadarkoli tudi med tednom, saj je dela prost dan. To mi je pri KG 10 tudi bilo zelo všeč. 15.8. - idealen datum !

ps: tudi če KG 10 ne boste skenslali lahko prestavite raje to tekmo. Boljša prireditev ima prednost ! :wink:
Uporabniški avatar
 sbojan
#18610
Tudi meni se zdi 15.8. idealen datum, takrat imamo kolektivni dopust, ki ga že tri leta preživljamo v Bohinju-lanski tek sem tako ujel, letos pa je bil zame nekaj dni prepozno.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA