Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#21147
Ker ste očitno še na analizi, se oglašam prvi - čeprav nisem tekel. Meni se je zdelo fino, posebej število udeležencev. V cilju je bilo namreč kar 570 tekačic, tekačev in sprehajalcev. Mislim pa, da je bilo takih, ki so šli na pot že prej ali niso prišli skozi cilj še kakšnih dvesto ali tristo.

Organizatorji so menda zbrali 700.000 tolarjev.
Uporabniški avatar
 miro
#21149
Na pikniku Žiga , na pikniku!
Lp
Miro
 Ninocka
#21157
Vesela sem, da sem za mojo prvo "javno" tekaško preizkušnjo izbrala tek za mamotom. Za zelenko je bilo vse super vznemirljivo, zanimivo, zabavno... Ob srkanju vtisov (koliko tekačev na kupu :P ) in odločanju katero izmed jaken obleči (seveda sem na koncu tekla v kratkih rokavih), sem opazila nekaj vas-forumcev, a ni bilo ravno pravega časa, da bi koga "napadla" :twisted: .

Drugače pa je enkraten občutek teči za dobro stvar: upam, da bo takšnih prireditev v prihodnosti še več!

V glavnem jaz sem se imela super :D in komaj čakam, da se udeležim še kakšne prireditve (no, saj sem že prijavljena na Ljubljanski maraton, pa tudi teka ob Savi bo verjetno tudi dober medizziv :P )
 Gravity
#21160
Tudi meni je bilo zelo super. Ful sproščeno vzdušje in pa lepa razgibana proga. 700 kosov je pa tudi lep denar.
:D
Uporabniški avatar
 Fotr
#21165
Zelo sem bil prijetno presenečen, ko sem videl koliko lepih in simpatičnih žensk tekačic se je zbralo pred halo Tivoli pripravljenih za tek za mamotom. Presenečen sem bil zato, ker velike večine lepotic nisem še nikdar videl na kakšni tekmi ali treningu. Z zadovoljstvom sem ugotovil, da veliko več žensk teče kot je videti, samo udeležujejo se ne tekmovanj, kar je malo skalilo zadovoljstvo. Kakšne dobesedno lepe tekme bi bile, če bi take rožice tekle na njih.
Seveda so izstopale naše forumke, ki smo jih forumci srečali sredi Tivolija, ko smo si na ogrevanju pritekli naproti, nadaljevali pa seveda skupaj. Vzdušje je bilo res skoraj slavnostno, prisrčno in prijetno.
Tudi tek in tekaška proga sta bila pripravna za tek, redarji so bili na vsakem ovinku, tako da nismo po nepotrebnem daljšali ali krajšali proge. Spričo take lepe tekaške družbe so noge tekle kar same od sebe, posebno po klancih navzdol je levica komaj dohajala desnico. Tudi forumke so tekle kot veter, kar obenem pomeni hitro in tako lepo, kot je pihljala jesenska sapica po Rožniku. Skupaj smo pritekli na cilj in se čudili dobremu času in kot ponavadi ugotovili, da tako hitro pa že nismo tekli, ampak je bila proga krajša kot 8 km. A zdej vidite, kako smo skromni, čeprav smo bezljali kot podivjani konji.
Poleg lepega doživetja, dobrega počutja, lepe družbe, opravljenega treninga in predpriprave na piknik, smo opravili še dobrodelno potezo, saj danes berem v časopisu, da smo udeleženci teka za mamotom zbrali okoli milijon in sedemsto tisoč tolarjev.
Dobro izkoriščeno dopoldne, ki je napovedovalo tudi lep popoldan, saj nas je v Podpeči čakalo vse pripravljeno za piknik, kamor smo se odpeljali kmalu po končanem teku v Tivoliju.
Uporabniški avatar
 GaGa
#21188
Kaj še hočemo lepšega... naredili smo dobro delo, pri tem smo uživali in debatirali, pa še trening smo imeli :D .

Hvala vsem za dobro družbo :D
Uporabniški avatar
 H2O
#21240
:D
Uporabniški avatar
 H2O
#21241
dvojni post :?
Uporabniški avatar
 Manika
#21245
Ja, jesen je tu. V soboto zjutraj je bilo kar mrzlo, vendar to ni odgnalo množice ljudi, ki se je zgrinjala pred halo Tivoli. Z GaGo sva iskali forumovce, vendar jih kaj dosti nisva našli.
Malo pred štartom smo rekle (pridružila se je tudi H2O), da se gremo malo ogret. No, in nasproti nam priteče še nekaj pripadnikov močnejšega spola z rutkami TFja na glavi. :) Pa so se obrnili in smo ogrevanje zaključili skupaj. :)

Potem pa štart. Hja, ampak ker smo bili bolj v ozadju, smo potrebovali kar nekaj časa, da smo prišli mimo vseh pohodnikov in otroških vozičkov. :? Potke po Tivoliju so preozke za tako množico. Kmalu se je doooolga kača udeležencev raztegnila, sploh pa v prvem klancu nad tivolskim gradom. Tam smo bili pa že dobro ogreti. Na vseh kritičnih točkah so nas usmerjali, da ne bi zašli s prave poti.

Na cilju še kratek klepet, kozarček toplega čaja in hitro na priprave za piknik. :wink:

H2O, hvala za družbo med tekom. Je bil klanec med klepetom kar krajši in položnejši. :wink:

Vesela sem, da sem naredila nekaj dobrega tako za Europo Donno kot za svoje počutje. :)
Uporabniški avatar
 H2O
#21253
Manika, :wink:, hvala tebi za družbo :D drugi krog po klancu navzgor sama veš, da sem kar v tla gledala :wink: , kot rečeno, sploh nisem želela videti koliko ga je še pred nama :D
Uporabniški avatar
 NatašaB
#21300
Ja, bilo je O.K., malo gneče na startu, malo po progi, drugi krog pa je bil že v redu. Forumovcev kar nekaj, pričakovala sem jih sicer več, ampak saj razumem, da jutranje temperature niso spodbujale k teku v naravi.

Meni pa ni in ni šlo... Noge sem komaj premikala, vse me je bolelo in tudi dihala sem komaj... Zato se posebej zahvaljujem Dušanu, ki je celoten tek vztrajal ob meni, me vzpodbujal in se prilagajal mojemo tempu težko ranjenega polža.


Nataša
Uporabniški avatar
 ero
#21317
Sporočilo za medije

S tekom zbrali za mamotom 1.178.000 tolarjev

Ljubljana, 27. september – V parku Tivoli v Ljubljani je v soboto potekala dobrodelna prireditev tek in hoja za mamotom. Organiziralo jo je Slovensko združenje za boj proti raku dojk Europa Donna v sodelovanju s podjetjem Delo Revije – revijo Naša žena, Avonom in drugimi podjetji. Prireditve se je udeležilo okoli 1.000 ljudi, od tega jih je 792 preteklo oziroma prehodilo 8, 4 ali 2 km dolgo progo. Udeleženci so s štartnino in drugimi prispevki povezanimi s tekom zbrali 1.178.000 tolarjev za napravo za natančnejše diagnosticiranje netipnih sprememb dojk. Prisotne so pozdravili predsednica združenja Europa Donna Mojca Senčar, minister za zdravje dr. Dušan Keber in podžupan mesta Ljubljane Slavko Slak. Prireditve so se udeležile mnoge znane osebnosti, dogajanje pa so popestrili slovenski glasbeniki.

Prireditev sta vodila Tone Fornezzi Tof in Barbra Jermann. Dogajanje so s pevskimi nastopi popestrili Werner, Maja Blagdan, Vita Mavrič, Game Over in Sebastian. Teka so se udeležili tudi minister za zdravje dr. Dušan Keber, podžupan mesta Ljubljane Slavko Slak, predsednik Gospodarske zbornice Slovenije Jožko Čuk, predsednik Zveze svobodnih sindikatov Slovenije Dušan Semolič, Štefka Kučan in drugi. Teka so se udeležile tudi nekatere skupine: Društvo onkoloških bolnikov Slovenije, društvo Rdeči oblak s predsednico dr. Sanjo Rozman, člani stranke SNS s predsednikom Zmagom Jelinčičem, dijaki Gimnazije Poljane in druge.

Udeleženci so ob plačilu štartnine – znašala je 1.000 tolarjev - dobili majico, prigrizek in pijačo, kar so darovali Avon, Droga in Žito. Mamotomu je bil namenjen tudi zbrani znesek s prodajo izdelkov (svinčnikov, brošk in medvedkov) soorganizatorja podjetja Avon. Zbrani znesek, ki znaša skupno 1.178.000 tolarjev, je v celoti namenjen mamotomu. Za to napravo Europa Donna že celo leto zbira sredstva s pomočjo podjetij in posameznikov, ki so do sedaj darovali že več kot 42 milijonov tolarjev. »Prireditev za mamotom pomeni še korak bliže k potrebnim 80 milijonom tolarjev«, je po koncu prireditve povedala predsednica združenja Mojca Senčar. Pri organizaciji prireditve so poleg organizatorjev Europe Donne, podjetja Delo Revije in Avona pomagali še Ministrstvo za zdravje RS, Mestna občina Ljubljana, družba Hoffmann-La Roche ter podjetja Droga, Kolinska in Žito s svojimi izdelki.

Tek ni bil tekmovalnega značaja. Zmagovalci so bili po besedah Mojce Senčar prav vsi, ki so se ga udeležili in tako naredili nekaj za svoje zdravje ter prispevali v boju proti raku dojk. Kdor je želel, pa je lahko svoj čas tudi meril. Rezultati bodo danes objavljeni na spletnih straneh Timing Ljubljana www.slo-timing.com, povezava bo tudi s spletnih strani revije Naša žena www.nasazena.com in Europe Donne www.europadonna-zdruzenje.si/mamotom.

Europa Donna se iskreno zahvaljuje vsem, ki so se pridružili tej akciji.
Uporabniški avatar
 Manika
#21319
ero napisal/-a:mimogrede - a kdo pozna tale modela?


Hm, kdo pa je tale zraven Fotra? :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA