Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#31171
Milan, kaj če bi midva tole ponovila ni slaba ajdija.Že takrat, ko sta šla z Iztokom do Ankarana se mi je to zdelo skrajno super noro.Ja temperatura v nedeljo je bila tudi -10 stopinj pod ničlo.Priznam, da ni bilo prijetno, ampak na koncu, kot sem omenil v začetku sem od veselja podomače zatulil, ker mi je uspelo.In to sem rezultat iz pred dveh let je bil 11ur 57minut izboljšal na 10ur in 9minut.In moram reči, da sem pač zaradi tega ker nisem imel masaže moral aktivno počivati dva dni sedaj pa lahko zopet hitro treniram.Včeraj sem šel že tempo tek in sploh ni bilo nobenega problema kaj preveč.
Da pa se stvari dobro natempirati, če imaš poleg dobro pomoč seveda kar se da zorganizirano.Tako, da je na tebi samo da tečeš in da z ekipo komuniciraš tako po domače z rokami.Psihično se izredno lahko dobro pripraviš na etapne in dolge teke, kot je omenil Milan pa seveda ne smeš iti preko svojega limita saj to je le trening tek in ne tekma.
Najbolj mi ustreza za sam maraton razdalja ki meri 45-47km dolg vzdržljivostni trening.
Kajti na sami tekmi ima tempo čisto drugo dimenzijo greš veliko hitreje kot na treningu, to je dejstvo.Na treningu si na 42km, ko moraš pretečti še cirka 5km in se s tem psihično pripravljaš in še bolj utrjuješ.
Ravno tako, kot velja za 21km po mnenjih mnogih mednarodnih atletskih trenerjev je za zgoraj omenjeno razdaljo najboljša razdalja tam nekje do 25-27km.Če se pripravljaš za mali maraton, da ga izpelješ tako rekoč v nulo izredno dobro.
Če bo kak interesent se bom letos zagotov podal še na kakšno podobno zadevo, ki bo tako ali še bolje organizirana.
Skratka veselim se že podobnih dolgih treningov pol pa kot je omenil znameniti AnaLiza-tor LOJZP brez B-VITAMINOV ne gre.
ČAO!
 Ninocka
#31191
marathon napisal/-a:Ravno tako, kot velja za 21km po mnenjih mnogih mednarodnih atletskih trenerjev je za zgoraj omenjeno razdaljo najboljša razdalja tam nekje do 25-27km.Če se pripravljaš za mali maraton, da ga izpelješ tako rekoč v nulo izredno dobro.


Zanimivo!

Drugače pa Maraton ti si stroj! :D 100 km pretečes skoraj brez hrane :shock: , po dveh dneh pa že (spet) treniraš :shock:. Fascinantno!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#31220
Čestitke tudi od mene! :) Zadnje čase sem bolj malo na forumu - imam veliko drugih stvari za počet. Fascinanten trening, za mene veliko preveč za en dan mogoče za 5-6 dni treninga; ne morem pa vzdržati opazke, da včasih veliko ne pomeni bolje in da je bolje premalo kot pa preveč. Sicer pa si odrasel človek in valjda veš kaj delaš.
Dobro treniraj, dobro počivaj, dobro jej in nič poškodb ne imej.
LP
 ŽULJ
#31236
hvala za razlago "treninga"

ja pa res pozabljam, da nekateri trenirajo tudi za zeeeeloooooo dooooolge tek(m)e :?

:lol: svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo
Uporabniški avatar
 mirko1
#31242
žulj,seveda imaš prav.če hočeš letos na kakšno tekmo kot je logarska,24 ur,maraton 4 občin,SAM,...potem so taki 100km trening teki potrebni.
lp,mirko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA