Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 Lučko
#30899
Ej Tomaž, kapo dol pred takim dosežkom v tako "nehumanem" obdobju. Bravo Tomaž, bravo :cast: :cast: :cast:
Sicer pa tko, kot ti sedaj skoraj vsi pravijo: zdej pa dost, zdej pa počit :evil: :wink:
 Nataša
#30904
Tud od mene čestitke!!! :wink: :wink: :wink:
Take kilometraže si še predstavljat ne morem...

sem se pa v nedeljo vozila tam okoli Rateč, škoda, da te nisem vidla, da bi besno navijala.

a zato si ti pol v ponedeljek haluciniral o breskvicah...ja ja razumem.

alora zdej pa za peč!
Uporabniški avatar
 lunca
#30909
Tomaž, tudi od mene iskrene čestitke! Medtem ko večina ljudi jamra, kako je zunaj mrzlo, pa vetrovno, pa še enkrat mrzlo, si ti dokazal, da tudi v takem vremenu ni nič nemogočega. Čestitam!

:cast1: :cast1: :cast1: :cast1: :cast1: :cast1: :cast1:
Uporabniški avatar
 Tuareg
#30913
Tudi moje čestitke, Marathon, za ta podvig v tem mrzlem zimskem času. Ni kaj, vsa čast!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#30998
Ja kar se pa tiče opreme pa človek nima kaj komplicirat v takih vremenskih razmerah.
Najprej moraš seveda sebe poznati do kod sega tvoj limit na odpor mraza.In potem kaj potrebuješ da imaš občutek toplote na sebi.
Jaz sem imel eno windstoper jakno malce starejšo, tako da je že malce sprana in nima več pravega efekta, ampak bolje nekaj kot nič.
Spodaj sem imel ene dolge pajkice čez pa še pajkice do kolen, ki so mi ščitile stegenske mišice pred vsem tem hladom.Saj v takih vremenskih razmerah kaj kmalu dobiš mikropoškodbe mišičnih vlaken.Zato je treba ravnati pametno kar se tiče zaščite proti mrazu.
Športne copate sem pa imel ene z malce debelejšim podplatom, saj sem se zavedal da je to trening tek.
V začetku sem imel ene rokavice potem sem dal pa še druge tako da sem imel dvojno zaščito proti mrazu.
Ker kar se tiče podhladitve imam pa na prstih roke in nogah in poleg tega še ušesa izredno kritično točko.
Zgoraj na glavi sem imel primerno toplo kapo.
S seboj sem imel za vsak slučaj še 3kape, ker sem si rekel da od viška glava nikoli ne boli, kvečjemu od pomanjkanja.
Zgornji del sem imel sestavljen nekako na odvajalni sistem potenja.
Najprej eno švic majco, čez pa kratko majico in še čez eno tanjšo zadevo podobno windstoperju in pa omenjeno vetrovko proti vetru.
Ja z sedanjo opremo lahko človek veliko postori v smeri zaščite svojega telesa.Seveda pa nekateri pretiravajo in za vsako malenkost nabavljajo nekaj kar ne potrebujejo.Dobro pa pustimo sedaj to.Vedel sem ker je tako hladno, da moram imeti najmanj 3krat za preobleči, da se ne bom potem soočil z kakšnimi težavami.
S seboj sem imel tudi precej tekočine, ki jo človek kljub temu da je takšen mraz vseeno potrebuje, in jo mora telesu redno dovajati.Ker lahko zaradi nedovajanja pride do dehidracije ravnotako.
Tekočine sem popil na samem teku skoraj tri litre.S seboj sem imel tudi med namesto gela, ampak ta med je bil resnično kvaliteten 100% med brez sladkorja, ki ga čebelarji uporabljajo za zimsko krmlenje čebel.
No proti koncu sem uporabljal tudi suhe fige tam nekje po 70km, da sem dobil ne nek način povrnjeno moč in energijo.
Skratka nekako mora človek spoznati svoje telo kako deluje pri posameznih vremenskih razmerah in kaj takrat potrebuje.
Drugače pa nič posebnega.Saj na takih dolgih tekih praktično ne rabiš nobene jedače, ker prvih 24ur je dovolj, da ima človek na razpolago dovolj tekočine, ker je ta izrednega pomena za samega tekača.
Ja to bi bilo pa skoraj vse kar se tiče poročanja iz teka Podljubelj - Log pod Mangrtom.
Upam, da bom to stvar še kdaj ponovil v kakšni drugi obliki in kraju.
Na takem teku se resnično notranje še bolj discipliniraš in vse kar sodi poleg vsega pri teku.
ČAO!
 ŽULJ
#31005
bravo res lep dosežek :cast1:

ampak me pa vseeno zanima kakšen trening je to in kaj s takim treningom razen samozavesti še pridobiš...

po moji presoji so boljši trije treningi po 30 km...

ali pa se motim
Uporabniški avatar
 primus
#31006
Tomaž, pridružujem se čestitkam !!!

Za nekoga, ki bo dal malo 'nogo z gasa', si kar dobro začel sezono... :wink: :D

primus
Uporabniški avatar
 mojcej77
#31010
VSA ČAST, Tomaž!

:laola

Še veliko uresničenih načrtov ti želim, vmes pa dovolj počitka, da bodo uresničeni z užitkom!
lp,

m
Uporabniški avatar
 lojzeP
#31011
čestitke tudi od mene :cast: :juhuhu:

samo gorenjska trma in analitični duh Brunarice :toast: lahko pripelje do takega rezultata :roll:
Uporabniški avatar
 miro
#31096
Tudi moje čestitke , čeprav tak tvoj trening ne podpiram - v tem času.
Drugače pa si dokazal sebi , da si izredna gorenjska trma. Veliko uspehov še v nasledjih "avanturah" !
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 ales
#31114
Bravo Tomaž za tvoj dosežek na "treningu"!

Ti ne bom pamet solil, k nisem dost boljši...
Uporabniški avatar
 Vlajko
#31115
miro napisal/-a:...... da si izredna gorenjska trma......


Ja, čudno, :roll: .... Saj Marathon je uradno "Najbolj trmast forumaš 2004" :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#31120
ales napisal/-a:Bravo Tomaž za tvoj dosežek na "treningu"!

Ti ne bom pamet solil, k nisem dost boljši...


Ja Aleš tako ti je to vsak približno ve iz kakšnega je testa.Tako, da te popolnoma razumem kaj si hotel s tem povedati in želeti.Saj si sam izkusil kako si pretekel tisti znameniti puščavski tek.Tudi ta zadeva, ki si jo naredil je bila nora.
Konec koncev smo vsi mace nori, samo bolj v pozitivnem smislu kot v negativnem.Mislim, da je še zmeraj boljše to narediti kot pa kakšno drugo traparaijo.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Barb
#31130
Ja eden v ekstremni vročini, drug v ekstremnem mrazu, skupaj pa na E6 :bum:
Uporabniški avatar
 milan
#31158
ŽULJ napisal/-a:bravo res lep dosežek :cast1:

ampak me pa vseeno zanima kakšen trening je to in kaj s takim treningom razen samozavesti še pridobiš...

po moji presoji so boljši trije treningi po 30 km...

ali pa se motim


Ja odvisno zakaj treniraš. Počasen dolg tek je seveda super za vzdržljivost kot priprava na dolge (etapne) teke. Vendar je treba teči pod svojo maksimalno zmogljivostjo. (zaradi poškodb...)
Za maraton pa so hitrejši teki do 30km najboljša izbira.
Je pa tak tek užitek in doživetje, ki ga zlepa ne pozabiš.
Sam sem šel enkrat s prijateljem podobno varianto Kranj-Ankaran
(146km v dveh dneh 60+86) v februarju dve leti nazaj.
Če se samo spomnim na leden dež, mokra oblačila, žulje ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA