Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#345839
TONEK napisal/-a:Valentina, naj tokrat jaz tebi malce pojasnim zadevo.
Zmagovalec včerajšnje tekme je Dejan Grm, ki je z njo zaključil (ključek PeakCheck na merilnem mestu pred kočo) ob 15. uri in 23 minut, drugi Ivan Hrastovec pa se je ¨štempljal¨ ob 15.35.

Tonek, saj vse zastopim, sem prebrala prav in hkrati mislila, da so tisto sekunde... :? ne vem, kaj se dogaja... al je blo še prezgodaj zjutraj, al prihaja pomlad, al kaj.... :oops: :D
#345840
Loni napisal/-a: in Maje, ki se je izkazala tudi kot kelnarca,

Glasilke enkrat za spremembo niso crknile.


Malenkost, pa še kdaj...

A glasilke majo pa navado crkavat, al kaj???? :lol:
#345862
V soboto so se slivniške coprnice kar nekam potuhnile, ker je bilo na njihovem hribu toliko hitrih obiskovalcev. :D
Izreden odziv, kljub popolnoma sveže zapadlemu snegu in posledičnemu obetu, da bo popoldne na progi blatno-snežna podlaga. No, jaz sem imel v planu samo 6 obiskov, tako, da so mi bile najneugodnejše razmere prihranjene.
Ne bi se rad ponavljal in ta tekma je samo dokaz, da obstajajo profitne in neprofitne tekme.
Notranjci so zadeli ¨žebljico na glavico¨ in mislim, da bo ta tekma stalnica, malce neugoden je edino koledarski termin. Za povprečnega tekmovalca je bila organizacija zares v superlativih. (Za najhitrejše bi bila lahko pripomba
-štart mora biti točno ob osmih, kot je napisano,
-zgoraj se prvi vzpon meri fizično, ker je PeakCheck ozko grlo
-moja edina osebna pripomba pa je prepozna dostava prtljage na vrh)
Drugače pa ni, da ni. Poleg snega, blata in na začetku nekaj ledu, je bila neprekosljiva postrežba, posebej na zgornji točki - mislim, da je šlo pri meni tam največ časa v maloro. :drink
Pa še nekaj. Na nobeni tekmi do sedaj še nisem videl toliko prikupnih mladih tekmovalk :shock:
Moj poklon tudi vsem soborcem, ki so uspeli 9x osvojit cilj.
Nazadnje spremenil TONEK, dne 22 Feb 2016, 17:34, skupaj popravljeno 1 krat.
#345863
Kopiram, kar sem zapisal na družabnem omrežju.

8 ur Slivnice 2016. Na nož. :D 8 VZPONOV

To je bila izjemno organizirana tekma. Krasile so jo odlična konkurenca, prijaznost organizatorjev, lepo vreme in pozitivna energija med tekmovalci.
Zadnje čase se dobro počutim. Zato sem postavil smel cilj: 8 vzponov. Na prvih dveh preizkušnjah jih je bilo po sedem. Od osmih vzponov sem bil precej oddaljen.
Ko pridemo na prizorišče, sem se skoraj poslovil od cilja. Sveže zapadel sneg in posledično drsenje, pa obetajoče se blato ob pričakovanem dvigu temperature so govorili proti.
Začeli smo malo kasneje in takoj izgubili še kakšno minuto. Sam sem začel precej spredaj. Saj vem, da je potrebno previdno štartati. A če se tega nisem naučil po par desetletjih tekanja, se verjetno ne bom nikoli.
Nekako se je zgodilo, da sva bila Žiga X in jaz vseskozi blizu na progi. Od začetka do konca. Vso dirko sva bila narazen največ za kakšne tri minute, če sploh. Še zdaj ne vem, kako se je to zgodilo, a prišlo je do epske bitke. Tako so hitrim vzponom na začetku sledili hitri spusti. Dejan Grm je odšel takoj naprej. Ostale rakete pa so prišle iz ozadja nekoliko kasneje: Aljoša, Ivan, Marjan, Miha Vidali, Miha Koprivec , Primož in domačin Zdravko Bavec. Po nekaj vzponih in spustih ugotovim, da tempo resda po pričakovanju pada, a sploh ne prehitro. Po štirih vzponih postane jasno, da če bom nadaljeval približno s to energijo, osem vzponov ne more pobegniti.
Da sem se res trudil, priča dejstvo, da sem bil ves šesti spust zrel za odtočit, to pa sem storil šele na začetku sedmega vzpona, ko sem bil za kratek čas zunaj Žigovega vidnega polja.
Na celi preizkušnji sem pil čaj, juho in malo coca cole. Jedel nisem skoraj nič, da ne bi po nepotrebnem trošil časa.
Prišel je zadnji vzpon. Da bi se izognil ciljnemu šprintu, sem zadnji vzpon pospešil. Nekje na sredi tega vzpona sem dobil v supergo oster kamenček. Nisem se ustavljal. Ko sem premikal stopalo, da bi kamenček umaknil izpod blazinice, me je skoraj prijel krč. Še bolj sem pospešil in prehitel nekaj sotekmovalcev, ki so imeli manjše število vzponov. Na koncu sem se približal še enemu. Izkazalo se je, da je to Tomaž, ki je tudi naredil 8 vzponov, a me ni spustil naprej. :D
Žiga se je pokazal kot super vztrajen tekmec, ki je tokrat za malenkost ostal zadaj. Najin spopad sem vzel kot zdravo rivalstvo v najbolj žlahtnem pomenu besede. Za v bodoče si ne domišljam preveč, saj je mlad in zelo pridno trenira.
Zanimivost: lani sem imel na 5., 6. in 7. vzponu čase 49, 50 in 53 minut. Letos pa: 40, 43 in 45 minut. Osmi vzpon letos je trajal natanko 41 minut.
Svoj tek sem doživel kot izraz druge tekaške pomladi in sem navdušen.
Upam na čim več prihodnjih delovnih dni 8 ur na Slivnice, ker bo to pomenilo, da me zdravje še naprej podpira.
Ker je tudi Irena izpolnila svoj cilj in naredila 5 vzponov, je kavica na koncu še toliko bolj prijetno sedla na svoje mesto. :D
:laola
#345869
Jaz sem čisto in povsem navdušena! Nad odlično organizacijo, prijaznostjo organizatorjev, super vzdušjem in pa, le zakaj bi skrivala, tudi nad samo seboj :lol: . Zimska idila na zgornji polovici proge, blatni dol na spodnjem delu, vmes pa vse mogoče. Izjemno zanimivo mi je bilo spremljati, kako se odvija tekma, pa tudi to, kako jo kdo od ta najbolj našpičenih doživlja ...od vase popolnoma zaverovanega Dejana do vsakič prešerno nasmejanega Muca, ki je vedno našel čas in dah za besedo vzpodbude :clap: . Tudi ženska zmagovalka je ves čas mrko grizla v strmino, ostale punce so bile bolj priljudne. Loni pa je bila seveda sonček tekme :D . Moja favoritka Tajataja se je odlično odrezala in spet enkrat presegla svoj rezultat s prejšnje tekme - le kako ga ne bi, ko pa sva s Cickom že po dobrih šestih urah nehala letat gor in dol, da sva lahko zbrano navijala zanjo :lol: .

V glavnem, zagotovo pridem spet. Pa še koga nahecam, da pride zraven!
#345879
TONEK napisal/-a:V soboto so se slivniške coprnice kar nekam potuhnile, ker je bilo na njihovem hribu toliko hitrih obiskovalcev. :D
Izreden odziv, kljub popolnoma sveže zapadlemu snegu in posledičnemu obetu, da bo popoldne na progi blatno-snežna podlaga. No, jaz sem imel v planu samo 6 obiskov, tako, da so mi bile najneugodnejše razmere prihranjene.
Ne bi se rad ponavljal in ta tekma je samo dokaz, da obstajajo profitne in neprofitne tekme.
Notranjci so zadeli ¨žebljico na glavico¨ in mislim, da bo ta tekma stalnica, malce neugoden je edino koledarski termin. Za povprečnega tekmovalca je bila organizacija zares v superlativih. (Za najhitrejše bi bila lahko pripomba
-štart mora biti točno ob osmih, kot je napisano,
-zgoraj se prvi vzpon meri fizično, ker je PeakCheck ozko grlo
-moja edina osebna pripomba pa je prepozna dostava prtljage na vrh)
Drugače pa ni, da ni. Poleg snega, blata in na začetku nekaj ledu, je bila neprekosljiva postrežba, posebej na zgornji točki - mislim, da je šlo pri meni tam največ časa v maloro. :drink
Pa še nekaj. Na nobeni tekmi do sedaj še nisem videl toliko prikupnih mladih tekmovalk :shock:
Moj poklon tudi vsem soborcem, ki so uspeli 9x osvojit cilj.


Tonek, hvala za pohvale in mnenja, bom na kratko pokomentiral tvoje pripombe.
Kljub temu, da je dogodek v dveh letih prerasel v tekmo s 120 udeleženci, si še vedno prizadevamo, da je to v pri vrsti druženje in šele potem tekmovanje (vsak pa seveda gleda na to s svojega kota).

- Štart ni veliko odstopal. Točno ob 8:01 sem zašratral v hrib (in zato bi tudi vpoštevali vse prispele na vrh do 16:01, vendar je bil zadnji na vrhu že ob 15:58). Mislim, da vseeno ni toliko pomembno, da je štaart do sekunde ob 8:00:00, saj je v osmih urah dovolj časa. :)
- Prvi vzpon oziroma beleženje na vrhu je res ozko grlo, ker je veliko ljudi neučakanih, branje čipa traja od 0,5 do 1 sekunde. Nekakšno meritev je treba imeti, vsak mora svoj vzpon zabeležiti in čakalna doba na vrhu ni bila daljša od 15 sekund niti pri prvem vzponu). V primeru, da je bil kdo nepozoren in se mu prvi vzpon ni zabeležil, pa smo to korigirali pri rezultatih (takih je bilo manj kot 10)
- ker se ne more dostave prtljage na vrha prilagajati vsakemu posebej je pač ena dostava, na žalost logistika letos več ni dopuščala

Definitivno je to več kot neprofiten dogodek, zato še enkrat hvala vsem, ki so prinesli dobrote, ki so jih delili z ostalimi oziroma kako drugače prispevali k končnemu cilju.
#345880
:D
To sploh ni bila moja kritika (še enkrat dobro preberi) ampak opozorilo. Če bi bil Dejan kloniran :cry: , bi šlo za sekunde in ne vem, kako bi si razdelili polena. Na tekmi 12 (6) ur Kališča, se je tresel hrib, ko je Šavs tik pred iztekom časa zmagovalno pridrvel v cilj. Naj izkoristim to priliko in povabim udeležence slivniške tekme na ¨6 ur Kališča¨, ki bo v soboto, 2. 4.
Tudi glede prtljage sem osebno rešil tako, da je bil moj prvi vzpon z nahrbtnikom :?
#345881
No, naj dodam še sam svoje mnenje glede 8 ur.
Letos sem bil drugič, pričakovanja so bila, ampak..... Pa pustimo to, hehe
Kar se tiče organizacije, pa.....kapo dol. Sem precej nov na takšnih tekmovanjih, začel ubistvu šele prejšnje leto, ampak Slivnica izstopa, zelo. Glede postrežbe, glede dobre volje, prijaznih ljudi, že prejšnje leto sem omenil, da bi moral imet neko štartnino, potem prevoz prtljage na vrh in najslajše, prevoz mene v dolino, ahahah in seveda vseh, ki so si to želeli.
Kar se pa tiče peakcheka in tistih sekund. Ja v prvem krogu je bilo malo gneče, ampak to nekako zraven spada. Če bi imel Dejan klona, bi prišel drugi na vrh in izgubil samo dve sekundi, tako da..... Kar se pa tiče same prtljage in prevoza le te na vrh. ne vem, rečeno je bilo, da do 15 ure lahko oddamo ruzak ali karkoli pač imamo in bo prepeljano na vrh in je bilo. Edino kar lahko rečem je HVALA. Pač nekateri v vsem iščejo slabosti ampak saj smo v Sloveniji, ahahah. Še enkrat, kapo dol organizatorjem, drugo leto zagotovo pridem, pa tudi če mi uzpe samo en vzpon, hehe. Je nekaj posebnega ta Slivniška tekma.
#345887
Ja Rudolf, opažam, da te kar malce muči slaba vest :oops: Nafutrali so te, dostavili cunje na vrh, te po tekmi prepeljali na izhodišče... A si uspel opraviti štiri vzpone, da si zaslužil tudi joto z ocvirki?? :lol:
Malce heca mora bit. Še naprej uživaj v gorskih tekih, drugo leto pa se na Slivnici spoznava.
#345900
Ojla :)
Po res dolgem času spet med sotekači & sotekačicami...luštno je bilo...hvala vsem! :clap:
Vse pohvale organizatorjem...za moje pojme in potrebe je bilo vse vrhunsko...postrežba, založeni mizi spodaj in zgoraj, pozitivna energija, dobra volja,..."u nulo"! :laola
Tako, da je 8 ur kar prehitro minilo...čestitke in bravo vsem za en, dva,...ali pa devet vzponov! :clap:
Res je bilo lepo srečevat nasmejane obraze ( ene bolj ene manj :lol: )...če pa vmes še kakšno rečeš je pa še toliko lepše! :wink:


Še pridem nazaj...ključek je na varnem....see ya :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA