Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#348412
AndrejP napisal/-a:Moj prvi maraton v življenju in zagotovo ne zadnji.
Bolje pozno, kot nikoli!
Radenci, hvala!

Tako se govori.
Tudi meni je pred leti maraton v Radencih vzel ˝nedolžnost˝.
In tečem jih še zdaj.
Enkrat hitreje drugič spet počasneje.
:drink :clap: :drink
#348974
Maratonke in maratonci naprej opravičilo za pozno javljane na forumu. Na spletni strani Marathon-Foto.Net lahko naročite brezplačni fotofilm iz vaših fotografij. Na podstrani Maraton treh src Radenci se nahaja video, ki se je predvajal v živo preko mobilnega omrežja, zato je kakovost posnetka nekoliko slabša.
Nova 21 kilometrska proga mi zaradi makedama (na video posnetku manjka makedamski del in vse do križišča v Boračevi, ta del poti sem odpeljal po neuradni progi) in 7 kratnega prečkanja železniških tirov ni ravno pri srcu. Na splošno je zaradi otokov na križiščih in dodatne zanke pred makedamom, ovirana s trakom, vse skupaj predolgo precej ozkejše napram prejšnji progi.
Vzdušja v avstrijski Radgoni ni bilo zaznati saj so si naključni sprehajalci ogledovali izložbe trgovin (res je te tam so, dočim v centru MS jih ni), drugje predvsem zaradi lepega vremena celo nad pričakovanji.
Naslednjo leto se kljub prej navedenim oviram definitivno vrnem od zdaj naprej v malo manj domače Radence.

You ran I shoot :D
Jaka
#353973
zivjo. ker se tekaski praznik v radencih nestrpno bliža, sprašujem, ali velja ta proga za odlično za postavljanje osebnih rekordov. če gledam čase-npr. iz 2016, ugotavljam da ni tako lahka proga. pa me zanima kje je težava (kakšen večji klanec ali na splošno valovita proga, termin skoraj v poletju,..)
#353976
nickolas18 napisal/-a:zivjo. ker se tekaski praznik v radencih nestrpno bliža, sprašujem, ali velja ta proga za odlično za postavljanje osebnih rekordov. če gledam čase-npr. iz 2016, ugotavljam da ni tako lahka proga. pa me zanima kje je težava (kakšen večji klanec ali na splošno valovita proga, termin skoraj v poletju,..)


Za katero progo sprašuješ? Maratonska je bila lani spremenjena, nova se mi zdi težja od prejšnje (predvsem psihično, ker zgodja ostaneš sam). Sicer pa klancev skorajda ni, problem je v navadno soparnem in vetrovnem vremenu. Jaz pravim, da Radenci niso za divjanje, ampak za užitek. :)
#353988
nickolas18 napisal/-a:sprašujem za polmaraton.
ja no pol bom pa edini ki ne bo uživu na progi...šele v cilju...


Skoraj povsem ravna, je pa ponavadi tako, da se veter čez dan krepi, pa tudi vročina narašča. Skratka, polmaratonci imate nekaj prednosti, ker boste takrat že v cilju. ;)


Pa srečno! :)
#353990
Za cestni polmaraton ni niti približno ravna. Je kar nekaj višinskih metrov. Potem je tukaj še nekaj makadama in nepotrebnih ostrih ovinkov. Zraven prištej še običajno ne najbolj prijazno vreme in rezultat je, da proga ni primerna za osebne rekorde, kakor praviš...
#353992
jorgamesh napisal/-a:Za cestni polmaraton ni niti približno ravna. Je kar nekaj višinskih metrov. Potem je tukaj še nekaj makadama in nepotrebnih ostrih ovinkov. Zraven prištej še običajno ne najbolj prijazno vreme in rezultat je, da proga ni primerna za osebne rekorde, kakor praviš...


Makadama pa res ni, no. Za hribe tudi ne vem, kje si jih našel, nekaj malega "vzpona" je edino čez most čez Muro. A precej manj kot npr. v Ljubljani.
#353993
Lansko leto je bila predstavljena nova trasa za 21km in 42km. Vse kar sem napisal za polmaraton drži, vključno z makadamom. Letos bodo pa spremenili tudi trasi za 10km in 5km.

Nisem omenjal nekih hribov, vendar proga je za cestno traso dejansko precej razgibana. :wink:
#354003
jorgamesh napisal/-a:Lansko leto je bila predstavljena nova trasa za 21km in 42km. Vse kar sem napisal za polmaraton drži, vključno z makadamom. Letos bodo pa spremenili tudi trasi za 10km in 5km.

Nisem omenjal nekih hribov, vendar proga je za cestno traso dejansko precej razgibana. :wink:



Na maratonski trasi makadama ni, vsaj kolikor se jaz spomnim ... Za novo polmaratonsko pa res ne vem, sem pozabila, da so očitno spremenili tudi to, ne le maratonske ... :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA