Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 tini
#37182
Trije forumovci, jaz, Ales in Sprinter400 smo se danes udelezili 8.NM teka.
Osebno sem dolgo nihal med udelezbo na PST-ju in kaksnim hitrim tekom (Gorica ali NM), na koncu pa me je Ales vendarle preprical za tole NM.
Sta me pa ze danes zjutraj, na startu PST-ja Sprinter400 in MatjazV opozorila, kaksen tek je to. Tek s kenijci, Kejzarjem in podobnimi speedasi.
No, kenijcev danes ni bilo, bile pa so delavske igre, katerih se je udelezila vecina rekreativcev. Na teku na 8km pa na videz sami trenirani atleti, brez rekreativcev - pa si recem, ja tlele bomo pa sigurno na zacelju (kasneje se je izkazalo, da vseeno ni bilo tako hudo).
Kar se mojega teka tice, sem zacel (kot ze dostikrat) prehitro-prvi km 3:37, drugi 3:50, potem pa je slo samo se navzdol. Malo verjetno tudi zaradi celotedenskega tekaskega posta. Na koncu sem se privlekel v cilj s koncnimi 4:21/km z velikim padcem tempa v drugi polovici dirke (ma je pred koncem tretjega kroga prehitel se Kejzar za krog). Kljub temu sem koncal nekje v zlati sredini v clanski konkurenci.
Sta pa bila Sprinter400 in Ales 2-3 min pred mano, s cimer sta pritekla srebro in bron v veteranski konkurenci. Se enkrat cestitke obema.
:)

Sledila je analiza s spageti v lokalni ostariji, na povratku v LJ pa ponovno ni slo brez Opare, ljubljanca in laskega piva. :)

SE VIDMO NA NASLEDNJIH TEKIH :)

lptini
Uporabniški avatar
 ales
#37183
Ves teden me je vleklo na en hiter tek(zato me ni bilo k tebi Vlajko!) in ko mi je uspelo pregovorit še tinija je bila nedelja rešena. Mal sva hecala še Lojzeta, tudi nekatere druge niso bile imune, no ampak na koncu sva se sama zapeljala v deževno nedeljsko popoldne. Tini je že vnaprej objavil, da bodo na startu v glavnem sami atleti s Kejžarjem na čelu, lani so prišli menda celo kenijci...Tko da sva celo pot v glavnem maštala s kakšnim tempom bo treba tečt da pobegneva prehitevanju za en krog. Plan je bil že dobr, plan...Sam se je pol v Novem mestu mal zakompliciral-štart je bil šele ob pol štirih in sva potem morala obiskat kar nekaj lokalov, kjer sva prav poželjivo gledala...pipe za pivo! Ampak vreme je bilo pa na naši strani;že med ogrevanjem in še ves čas teka je dež ostajal v oblakih. Na štartu so nas še enkrat klicali(od kje jim to?), smo poslušali cel kup pripomb mladcev okoli nas-lej, lej, saj so tudi rekreativci prišli tečt k nam(so bili potem debeeeelo za nami). Tek pa hiter, plan je bil sicer 3.45, a mi ga pri tistih klancih pri najboljši volji ni uspelo zdržat več ko dva kroga. V cilju daleč pred menoj nikogar, za mano tudi ne-prav čuden občutek! Na hitr preoblečt in potem sva poiskala prej nagledan lokal in na hitr spila enga ginesa. Makaroni so nas zadržali da smo potem še proglasitev zamudil-pa prva moja medalja po 25 letih. Resda je bila konkurenca pri veteranih mal šibkejša, a nas je bilo vseeno dvanajst takih, že v letih. Še obvezen prijeten zaključek pri Opari v Trebnjem in lepga popoldneva je bilo konec. Vsem hvala za smse podpore!
Uporabniški avatar
 gorazd
#37186
BRAVO, BRAVO!

Aleš, a zdej pa že medalje dam nosmo :D
Očitno gre vse po planu in na koncu sezone pade rekord na 21km.
Uporabniški avatar
 gorazd
#37187
Aja, pomojem sta Aleš in Tini zmagala, ker sta se pred tekom uprla skušnjavi in počakala z ginesom do konca tekme. Čeprav bi znalo jet pol še hitrej tako kot sta navajena (Malta PRESS) :D :D :D :D
Uporabniški avatar
 tini
#37191
gorazd napisal/-a:Aja, pomojem sta Aleš in Tini zmagala, ker sta se pred tekom uprla skušnjavi in počakala z ginesom do konca tekme. Čeprav bi znalo jet pol še hitrej tako kot sta navajena (Malta PRESS) :D :D :D :D


Ja res ni bila lahka. :)
Tezko je v irish style pubu piti coca colo :) !

lptini
 Ninocka
#37194
Bravo! Sem mislila, da greste tako malo na kakšno pleskavico in pivo na Dolenjsko. :wink: :twisted: Vi pa kar na stopničke! :P
Uporabniški avatar
 lojzeP
#37201
če bi pa vedel, da se da na tako močni tekmi tako blizu stponičk priti, pa sigurno ne bi zvonil po toči :cry:
Uporabniški avatar
 tini
#37205
lojzeP napisal/-a:če bi pa vedel, da se da na tako močni tekmi tako blizu stponičk priti, pa sigurno ne bi zvonil po toči :cry:


Samo za kaksno leto bi se moral postarati (veterani press) !:) :) :)

lptini
Uporabniški avatar
 Vlajko
#37211
Kot kaže, smo vam "PST-jevci" dobro držali pesti. Danes pa smo zelo ponosni na vas. :D :D :D :D :D
:cast: :cast: :cast: :cast:

P.S. V Brunarici, v četrtek, pa: :toast:
Uporabniški avatar
 Matej
#37224
Aleš, bravo. Me je začelo malo skrbeti, glede najine stave. No, teklo bo v vsakem primeru. :lol:
Uporabniški avatar
 Veggie
#37270
So povedali po mikrofonu, da veterani dobro skrbite za hidracijo v bliznji gostilni :wink: :twisted:
Uporabniški avatar
 ales
#37292
Joj sem čist pozabil pohvalit organizatorje za dobre makarone po teku in izbiro lokacije z dovolj tekaško spremljevalnih objektov... Mal nas je edin pred začetkom begala smer teka, a bomo šli kr takoj po tistih kockah dol po strmem klancu skor do Krke;no nazadnje smo se tm matral navkreber!

Vegi pa ne da si ti tudi tekala včeraj? K ena damica me je v prvem spustu prehitela takooooleeee...Je kmal po štartu dobr rekel en od mojih sotekmovalcev:"če mislite punce, da bom imel kaj motivacije ob ogledovanju, pejte bolj počasi...".Mene so med tekom prehiteli samo trije, od tega dve ženski!

Oh, do tistih (po neumnosti) stavljenih časov je pa še zlooo daleč;bo treba tole skor tečt trikrat do konc sezone-tko da fantje, nč še bat...
 marjan
#37313
Aleš čestitam za medaljo (gorenjska trma ...). :) :)

Sam treniram kot naložbo, da bom med veterani dobival kolajne :wink: :wink: (še štiri leta ...)

Čao Marjan
Uporabniški avatar
 Veggie
#37409
Jao, ales, ne vem, ce sem tisto bila jaz :oops:
Sem pa res pasirala mimo enega TF-jevca s tahudim tf dresom (+rdece skylonke)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA