Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 milk
#372236
Ko sem nekaj minut pozneje še enkrat pogledal, je bilo že popravljeno in je kategorija "super veterani izbrisana".
Upam, da je bilo na podelitvi v redu.
#372238
Včerajšnja tekma in dogajanje okrog nje mi je spet polepšala dan. :D
Težko sem jo pričakoval, saj spada v kategorijo vertikalov, kjer najbolj uživam. Kmalu po pol sedmi se podam proti Gorenjski in čez Kladje do cerkljanskega. Pr' Albinc, kjer dvignem štartno številko in majico, se že gnete znanih, sorodnih duš. Tam sta tudi Jožko in Dušan, kar nakazuje, da bo to tekma višjega ranga. Vremenski pogoji ugodni, veselim se strmine, še bolj pa mojih konkurentov, saj nas je kar deset v kategoriji.
Na srečo je tu štartna ravnina kratka, tako, da mi do strmine le ne pobegnejo prav vsi. V hladu pod krošnjami mi gre prav lepo, gel zaužijem šele na drugi okrepčevalnici. Žal je gozda vedno manj in me sonce vztrajno upočasnjuje. Nekaj energije mi doda Valentina, ki je zasidrana malo pod vrhom, slišim jo že na topovski razdalji :wink: Kljub njeni vzpodbudi sem na vrhu hriba cca tri minute pozneje kot lani. Ne razumem, zakaj organizator Primorskih tekov, kamor ta tudi spada, tako trmasto vztraja s prepovedjo uporabe palic, saj so na vertikalih veliko višjega ranga v svetu dovoljene. Po treh čajih pridem k sebi, se preoblečem v suhe cunje in kmalu začnem ugotavljati, da tekma le ni tako visokega nivoja, saj jih lanske izkušnje niso prav veliko naučile. Ne vem, kakšen je to planinski dom, da ima za kuhanje makaronov na razpolago samo en lonec. No, lačen nisem ostal, saj ima pir tudi veliko kalorij. :lol: So pa ostali žejni pohodniki, ki so štartali uro pred nami, saj okrepčevalnic še ni bilo postavljenih. Veliko črno piko si zaslužijo tudi s prezgodnjim odstranjevanjem oznak ob poti, saj je marsikdo med vračanjem v dolino zašel z najkrajše poti. Vsekakor pa je bila precedan prireditve podelitev, ki je že mejila na farso. Poleg razpisanih kategorij, je na vrhu Porezna zrasla še kategorija moški, letnik '57. :mrgreen: Pri vsej sodobni računalniški podpori te hibe niso znali odpraviti in so izvedli tudi to podelitev. :drink No, mene se ni tikala, ali sem šesti , ali sedmi, mi je prav vseeno. :D
Da ne bo zvenelo vse skupaj preveč črno, naj pohvalim kilometrske oznake ob progi, ter lušno kelnarco in super gugalnico pr' Albinc.
Čez tri tedne pa v sosednjo vas, ki leži meter višje od Cerknega - Idrijo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA