Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#372338
Pa je mimo še ena tekma, ki sem jo vplačal že davnega meseca aprila. Moj dolgoletni sponzor (Porsche) je izgleda dokončno bankrotiral, vendar me posebno vzdušje in bližina dogajanja še vedno privablja.
Po velikih težavah s parkiranjem pojem banano in že stojim v množici pred štartom. Neverjetno veliko tujcev, nekateri oblečeni v polivinil, čeprav oblačkov na nebu skoraj ni bilo. :D Skupaj z maratonci štartamo ob devetih, težav na progi (po tri dekleta vštric) skoraj ni bilo. Že po kakšnem desetem kilometru se mi 'oglasi' desna stegenska mišica (nikakor se noče navadit ravnine :( ), zato rahlo zmanjšam tempo. Po petnajstem kilometru se zadeva umiri, skrije se celo sonce , zato lahko spet pospešim, vendar se v cilju pod dvema urama ni izšlo. S časom sem vseeno pomirjen, saj je bilo starejših od mene z boljšim časom le dvajset tekačev, od tega kar deset tujcev. :D V cilju do stojnic s hrano, pijačo sploh nisem šel, res ne vem, zakaj so vse skupaj premaknili tako daleč, čez podhod je bilo nemogoče priti, čez tekaško traso pa tudi ne. Odtečem do avta, se preoblečem in domov. Pa sem jim prihranil, čaje in babane. Sem pa bil v soboto na testeninki in iskal Jezerškove tovornjake s 700 tonami testenin.... :D
https://www.timingljubljana.si/rezultat ... 5412&tip=B
Uporabniški avatar
 zz topka
#372339
Bem, če nisi najdu tovornjaka s pašto, je Jezeršk pršparal :D .
Čestitke, dedi :D :clap: :clap: :clap:
Meni nekaj pr teh maratonih ni jasno.... zakaj pr"oštji se pr vsej tehnologiji in merjenju točnih časov upošteva bruto in ne neto čas v končni razvrstitvi? Mi lohk kdo to razloži, pliiissss???
 lecko
#372340
Čestitke Tonek za nastop.
Dobro Opažanje ZZtopka. . Če pogledaš so pričeli s to Brutoo komedijo šele z letom 2022. In to na 10 km .Do takrat ima vsak tekmovalec samo Rezultat. Od leta 2022 pa se pojavlja NEto Rezultat in pa Rezultat (ki je brutto). Keč pa je da se vrstni red dela po bruto času. posebej pri 10 km je to lahko že 8-10 minut med nekom ki je štartal v prvi vrsti in nekom ki je pošteno se postavil kot počasen tekač v ozadje. Saj smo rekreativci ,ampak po drugi strani se pa gredo mejrenje časa na stotinke, tu pa je 5 minut gor ali dol.
https://timingljubljana.si/rezultati.as ... 1MD&embed=
 grus
#372343
Pretekel sem 42km, čas 3:30'16. Udeležba do 2tednov nazaj ni bila planirana. Živim v tujini in sem prišel na horuk zaradi družinske zadeve. Prijatelji, ki vejo, da spet tečem, so me spraševali, če grem na maraton, pa sem pogledal kdaj je, in sem šel na lov za štartnino. Dobil sem jo v soboto :D
Štartal sem bolj zadaj, saj nisem imel nekega namenskega treninga za kak časovni dosežek, od spomladi spet tečem, zadnja 2meseca cca 60-70km/teden, predvsem bazo. Tempo sem si zadal okrog 5min/km, od 10km sem začel večinoma prehitevati sotekače, na 20km sem se počutil zelo dobro, čakal sem na krizo, ki je ni bilo do 38km, pa še to bolj blaga in zaradi bližine cilja se nisem sekiral. V cilju sem bil zelo vesel :D to je tudi moj osebni rekord.

Hvala navijačem, prostovoljcem ob progi in na okrepnih postajah. Graja pa organizaciji cilja, tekače na 42km, ki smo prišli v cilj okrog 3:30 so čakali prazni štatnti! Bil so le napisi voda, zala. Tako da ne vem o kakšnem čaju in sadju v cilju je govora. Mislim pa, da bi organizator moral poskrbet vsaj za vodo, pa tudi če je v lončkih iz pipe točena!
 TONEK
#372345
Tako je pri nas, @grus. Za vedno več (denarja) dobiš vedno manj. Zato pa imam najraje vaške tekme, kjer nisi samo številka.
Uporabniški avatar
 ugor
#372346
grus napisal/-a: Tako da ne vem o kakšnem čaju in sadju v cilju je govora. Mislim pa, da bi organizator moral poskrbet vsaj za vodo, pa tudi če je v lončkih iz pipe točena!


Sadje, voda in čaj so bili na kongresnem trgu še tudi kakšno uro po tvojem prihodu....verjetno sploh nisi bil tam
 grus
#372347
Po prihodu v cilj, ko sem prejel majico in medaljo so bili še v koridorju takoj za tem prazni štanti, kjer je pisalo voda. Vprašal sem prostovoljce in so rekli da je zmanjkalo. Minimalni standard je, da tekač ko pride v cilj dobi vodo. Briga me za sadje in čaj na ne vem keri lokaciji. Sam in še nekaj tekačev smo potem šli v bližnji lokal in si kupili vsak po pol litra radenske. Gre za najbolj odmevni slovenski maraton in zame je to blamaža, katastrofa od organizacije.
Uporabniški avatar
 zz topka
#372348
Sej, vsak ve zase, ma, mene zagotovo LM ne bo vidu...8)
Je pa bla tam moja hčerka, na 10-ki in seveda med čakanjem v boksu imela na sebi vetrovko, ki jo je s štartom teka slekla, zavezala okoli enga droga... in vetrovka je šla, papa :evil: :twisted: ... hihi, vsaj drog so pustili... :oops:
 vinkop
#372349
zz topka napisal/-a:Bem, če nisi najdu tovornjaka s pašto, je Jezeršk pršparal :D .
Čestitke, dedi :D :clap: :clap: :clap:
Meni nekaj pr teh maratonih ni jasno.... zakaj pr"oštji se pr vsej tehnologiji in merjenju točnih časov upošteva bruto in ne neto čas v končni razvrstitvi? Mi lohk kdo to razloži, pliiissss???

tole z bruto in neto časi je res komedija, kaj je tak problem, če se čip aktivira ob prehodu startnega loka ??? Drugače pa Valentina, pri uradni ratvrstitvi so bili potem upoštevani neto časi, vsaj pri sebi sem tako opazil. Če ocenim še moje videnje tekme, prvih 10-15km pretoplo, potem se je kmalu pooblačilo in bilo je takoj bolje, dež me ujame nekje na 28km in je na srečo hitro ponehal, ker drugače sem že čutil, da so nogavice že mokre in se me ne bi pisalo nič dobrega v nadaljevanju. Do 38. km je bil tek super, po planu za čas malo pod 3:10:00, nakar sem imel v zadnjih treh kilometrih velike težave z energijo in sem moral kombinirat z občasno hojo...Skratka na tromostovju sem se že mislil vreč v Ljubljanico, češ kako se mi je vse zarotilo proti meni... :?: Končno pridem do kongresca, brez vsakega nasmeha ali zadovljstva, s časom 3:12:39....Glede pogostitve je bilo potrebno čez podhod na trg republike, ampak jaz sem jo rajši od neizmernega razočaranja popihal domov :argue:
 spela*
#372350
grus napisal/-a:Hvala navijačem, prostovoljcem ob progi in na okrepnih postajah. Graja pa organizaciji cilja, tekače na 42km, ki smo prišli v cilj okrog 3:30 so čakali prazni štatnti! Bil so le napisi voda, zala. Tako da ne vem o kakšnem čaju in sadju v cilju je govora. Mislim pa, da bi organizator moral poskrbet vsaj za vodo, pa tudi če je v lončkih iz pipe točena!


Čaj, sadje in voda so bili na voljo šele v šotoru na Trgu republike.
 spela*
#372351
ugor napisal/-a:
grus napisal/-a: Tako da ne vem o kakšnem čaju in sadju v cilju je govora. Mislim pa, da bi organizator moral poskrbet vsaj za vodo, pa tudi če je v lončkih iz pipe točena!


Sadje, voda in čaj so bili na kongresnem trgu še tudi kakšno uro po tvojem prihodu....verjetno sploh nisi bil tam


Na Kongresnem trgu tudi ob mojem prihodu ni bilo nobene pijače.
 spela*
#372352
Če ste že odprli temo ... :)

27. ljubljanski maraton je bil moj 28. maraton. :)
Še tik pred startom sem bila skeptična in nisem bila prepričana, ali ne bom tokrat prvič odstopila, ker se nisem počutila dobro. Potem sem na startu srečala prijatelja, ki je rekel, da greva skupaj. Pa sva šla, vsaj večji del proge, potem pa sem ga, kot je on rekel, "zamenjala z dvema mlajšima in hitrejšima" (ampak preverila, da je imel zadaj še družbo!).

Ja, organizacijskih napak je bilo letos kar nekaj. Žal so to napake, ki so nove in jih prej ni bilo:
- prehod pod Slovensko (med Kongresnim in Trgom republike) bi morali razdeliti na pol - da se hodi po desni, ker je gneča neznosna
- prevoz nazaj iz centra do P+R bi moral biti bolje organiziran (ljudje so čakali več kot uro)
- bi moral biti prijaznejši do počasnejših tekačev (marsikdo se ne prijavi več na maraton, ker zanje ni več okrepčevalnic in lani so cillj pospravili pred iztekom uradnega limita proge- za letos sicer ne vem)
- škoda, ker so že lani spremenili finišerske majice, ker prejšnje so bile nekaj posebnega, te pa pač niso
- v cilju ni bilo nobene pijače, niti vode - pač pa šele v šotoru na Trgu republike, kamor pa si se zaradi prej omenjenega zastoja prebijal vsaj 20 minut
- dolgo čakanje na oddajo garderobe - to bi enostavno rešili s tem, da bi že takači sami na garderobo nalepili ali privezali oznake s startno številko, namesto da so jih zapisovali šele tam
- zmanjkalo je medalj za nekatere
- tudi premik sejma z Gospodarskega razstavišča v Stožice je napačen korak, sploh če poudarjamo, da jr to mestni maraton - in tudi zaradi trajnostne mobilnosti

Vzdušje je bilo sicer kljub temu odlično, medalje pa verjetno najlepše možne.

Žal imam tudi glede na izjave organizatorjev občutek, da rekreativci nismo več pomembni, ampak so v ospredju profesionalci in lov na rekorde.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA