Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#372609
Ker sem v cerkvi bolj poredko (ob pogrebih), sem se v soboto kar precej sukal okrog nje in malce popravil povprečje. :D To je mala cerkvica pod vrhom grebena Male gore med struško in ribniško dolino. Organizator tekaške tekme "Klub ponosnih posameznikov" je briljantno izpeljal tekaški dogodek. Štart smo imeli ob osmih, oddaljen dober kilometer od Dolenjih Lazov, cilj pa pri omenjeni cerkvici. Višinska razlika je malce nad 400 metrov, ki jo je bilo treba v osmih urah čim večkrat premagati. Jaz sem si pred tekmo planiral pet 'lagano sportskih' vzponov, zaradi super filinga sem jih opravil šest, brez posebnega naprezanja bi bil pri Ani lahko tudi še sedmič. Mraz, dež, globoko blato ..., mi ni predstavljalo nobene ovire, razen pri spustih sem zaradi varnosti izgubljal kakšnih pet ali sedem minut. Po strmini se nas je podilo kakšnih 70 tekačev, med njimi tudi legenda Ivi, seveda bos, ki je bil ob vsakem srečanju nasmejan, kot bi bil na ležalniku na plaži s sladoledom v roki. Kot že zgoraj omenjeno, je bila posebno poglavje organizacija tekme. V petindvajsetih letih, kolikor se približno tekmovalno podim po hribih, še nisem doživel tako prijetnega vzdušja in dobre organiziranosti, kot tu. Parkirišče pri prevzemu štartne vrečke, skupinski dostop do štartnega mesta, dostava nahrbtnikov k Sv Ani, na vsakem odcepu poti po ducat kričeče rdečih zastavic, obe okrepčevalnici pa oh in sploh. Vsak tekač je imel svoj lonček s št. številko, obešen na kljukico, ki ga je snel in ti ga ponudil, brž ko te je zagledal, prijazen fant. Mizi sta se šibili raznih dobrot, naj med njimi omenim koščke tople svinjske pečenke, palačinke, goveja juha....
Zaključim malo pred drugo uro in se grem v malo planinsko kočico, ki je od cerkvice oddaljena 100metrov, preobleč. Tri kile sem bil lažji, ko sem spravil s sebe mokre in blatne cunje :lol: Na izi dol z nahrbtničkom, poslovim se tudi od spodnje okrepčevalnice in v gasilni dom na mineštro in klobaso. Podelitve nisem čakal, saj sem bil takrat že doma. Zares super dogodek, na katerega bom še šel, moti me edino, da v rezultatih ni vidno, s kakšnimi konkurenti (letnice rojstva) sem imel opravka, vsi so bili videti vsaj pol mlajši :D
https://protime.si/sl_si/dogodek/8-ur-sv-ane-2024/
Uporabniški avatar
 zz topka
#372610
Ma, superman Tonek spiše super poročilo.Čestitke! :laola Me že srbijo noge, če bi drugo leto šla tudi jast? Upajmo... Čestitke seveda tudi organizatorju. :clap: :clap: :clap:
Brez naslova.jpg
Brez naslova.jpg (51.39 KiB) Pogledano 1208 krat
 TONEK
#372611
Hvala, Valentina! Superge so čiste, hlače so suhe, musklfibra ni, gremo pogledat, če je višje zapadlo kaj snega.
 TONEK
#372614
Pa Macuhov rezultat najbrž tudi ni pravilen. A se bom moral posipat s pepelom glede mojega laskanja organizatorju? :mrgreen:
 TONEK
#372615
No, pa jim je po štirih dneh comp. le izračunal končne rezultate. Še dobro, da nas ni tekmovalo dva tisoč. Pred petindvajsetimi leti smo na podobni tekmi (12 ur Kališča) dobili končne rezultate že po drugem piru po zaključku tekme. Upam, da bodo po tej kolobociji dodatno vnešene še rojstne letnice tekmovalcev, pojasnilo kaj pomeni Gap:, ter da se bo vse skupaj dalo tudi sprintat. :cry:
Uf, sem zahteven :drink
 TONEK
#372617
Super. Torej sem za Tino in Žanom tretji, ki imam na okrepčevalnicah drugo leto največ v dobrem (tudi fige in klobase so imeli - mljaska). Ostali, s predznakom + so se pa nažirali in morajo naslednjič prinesti malco s sabo. :oops: A moška in ženska zmagovalca sta bila pa robota?
 TONEK
#372619
Ni še končnih rezultatov. Vsakič ko pogledam, je stanje drugačno. Počakam še do prvega maja, mogoče pa tudi meni še pripišejo kakšen vzpon. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA