Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 ales
#2461
Decembra lani se nas je 152 tekačev udeležilo 179km tekaške preizkušnje v Maliju. Tek je potekal po sipinah, sahelu, dvakrat smo se povzpeli na planoto Bandiagaro. Bilo je precej toplo(prek 40 stopinjC) in skoraj tretjina tekmovalcev je odstopila. Tek je enoetapni, tekmovalci vso hrano in opremo nosijo s seboj, le vodo dobijo na kontrolnih točkah;vsakih cca. 14km.
Če še koga zanima tovrstna preizkušnja bo letos v decembru ponovno in prav veselilo bi me, če bi se mi še kdo pridružil. Zapis o teku lahko najdete tudi tule.
Uporabniški avatar
 Dule
#2462
Zelo zanimivo, čestitam to pa je dosežek :wink: .
Spletno stran pa sem si že dal med priljubljene!
Uporabniški avatar
 Tuareg
#2466
Vsega občudovanja vreden podvig, čestitam.
Se mi zdi zadeva zelo zanimiva in bi bilo super, če bi se dalo tale
maraton predstavit na kakšnem predavanju?
Uporabniški avatar
 ales
#2477
Če bo zanimanje sem seveda pripravljen predstavit mojo tekaško (pre)izkušnjo. Žal imam naslednji petek obveznosti in me na predstavitev NY maratona ne bo(čeprav bi zelo rad) in bi se kaj pogovorili. Pa drugič!
Uporabniški avatar
 Bajsi
#2480
ales napisal/-a:Žal imam naslednji petek obveznosti in me na predstavitev NY maratona ne bo(čeprav bi zelo rad) in bi se kaj pogovorili. Pa drugič!


Helou!
Ce bo zanimanje vecje od kapacitete "dvorane", bom predavanje ponovil.
Sicer glede na trenutno stevilo prijavljenih, se tega ni za bati...
Bomo videli jutri teden.
Uporabniški avatar
 5rca
#2482
Bajsi napisal/-a:[Sicer glede na trenutno stevilo prijavljenih, se tega ni za bati...


jest vem za še najmanj tri tekačice, ki bodo prišle gledat tvoje slike .. se pa ne bojo prijavile tukajle :)
Uporabniški avatar
 matjaz
#2484
ales napisal/-a:Decembra lani se nas je 152 tekacˇev udelezˇilo 179km tekasˇke preizkusˇnje v Maliju. Tek je potekal po sipinah, sahelu, dvakrat smo se povzpeli na planoto Bandiagaro. Bilo je precej toplo(prek 40 stopinjC) in skoraj tretjina tekmovalcev je odstopila. Tek je enoetapni, tekmovalci vso hrano in opremo nosijo s seboj, le vodo dobijo na kontrolnih tocˇkah;vsakih cca. 14km.
Cˇe sˇe koga zanima tovrstna preizkusˇnja bo letos v decembru ponovno in prav veselilo bi me, cˇe bi se mi sˇe kdo pridruzˇil. Zapis o teku lahko najdete tudi tule.


:D :D :D No koncno nekdo ki je bil na tem maratonu in ga pretekel. Ze nekaj casa se zanimam zanj. najprej sem mislim Biel, pa najbrz ne bo slo zaradi pokodbe, Biel pa je ze maja meseca. Zanima me logistika, pa proracun ...
cestitam
Uporabniški avatar
 ales
#2486
Ja da ne bo pomote; jaz sem od tistih 179km res pretekel ene 70km, ostalo pa bolj prehodil. Tja sem šel seveda s silnimi načrti, kako bom večino poti pretekel, a je bilo enostavno pretežko. Bom pa letos.

Ja sodelovanje je kar dobro zasoljeno-startnina s prevozom Pariz-Mopti-Pariz in prenocisci za preostale dni je kar 2300 Eur! Verjetno bi se dalo malo znizat, ce bi sli v lastni organizaciji(kar malo racunam letos), da bom ostal dlje v Maliju;so me Dogoni čisto prevzeli. Po mojih izkusnjah pa skoraj še toliko rabiš za spodobno(čimlažjo) opremo.

Bil bi neskončno vesel, če se mi letos kdo pridruži in morda celo prijavimo ekipo!?!

Spomladi grem v Firence na 100tko, do takrat pa nameravam kdaj preteči Krpanovo pot
 PPoce
#2490
So pa podobne preizkušnje tudi bliže Sloveniji.

Recimo - 131 km, 5200 m nadmorske višine:
http://www.adventurerace.hr/hr/vat.html

Ali še bliže - 24 urni tekaški maraton:
http://www.atletskiklubspela.si/
Programa še ni objavljenega a na kratko: teče se v 1700 metrov dolgem krogu po Grosuplju (asfalt), od petka 18:00 do sobote 18:00 (4./5. junij).

Lep dan še naprej
Uporabniški avatar
 ales
#5971
Še malo o teku v Maliju...

Joj Močka, pri vseh novih puncah, ki sem jih danes spoznal, sem pogrešal samo dve: tebe in Matejo. Bi verjetno rekla Peterca, da sem imel že z ostalimi dovolj opravit, a to so zgolj natolcevanja. Ja za Mali sem jih poizkusil navdušit. Vsako posebej in vse skupaj. In samo da je ena rekla Mali so se mi že zasvetile učke.

Ja ne vem kje naj začnem. Mene je predvsem prevzela tista reportaža na Eurosportu(jo imam posneto, digitalizirano, tako da si jo lahko enkrat pogledamo skupaj pri Erotu). Seveda je bila motiv tudi Sophie (angelski obrazek osemindvajsetletnice), predvsem pa zahtevna preizkušnja, pravo preverjanje mojih telesnih in duhovnih sposobnosti. In ker sem bil lani star ravno 40 je bilo to hkrati še ono znano:a sem še sposoben v enem letu natrenirat;če mi to uspe-se lahko lotim česarkoli.

Hudo mi je bilo predvsem, ker sem se v Afriko podal sam;francoski organizatorji so namreč na tek privabili več kot polovico od 155 prijavljenih tekmovalcev francozov, ki večinoma ne znajo niti angleško. Jaz pa ne francosko.

Dobra tretjina teka je po puščavskih sipinah, nekaj je hitrega dviga na skalno prelomnico(cca 300 m višine). Teče, hodi se podnevi, ponoči;ko zmoreš. Podnevi je tudi do 45 stopinj, zato tek skoraj odpade. No zmagovalec, 55 letni Italijan je 179 km pretekel v 22ih urah. Noro! Sam sem doma računal na 30-35 ur, a sem cilj zagledal po 58ih urah. Ne vem, če nisem bil še bolj zmatran od zmagovalca. Naslednji dan sem spal 14 ur.

Med potjo nosiš vso hrano, obleko in ostalo s seboj. In pri mojih 85kg je bilo tako še 9 kg v nahrbtniku. Le na približno 14 km dobiš vodo. Večinoma 1.5 litra, včasih 3 litre. V slabih treh dneh sem tako spil 38 litrov(registriranih). Ves čas moraš še paziti na dovajanje energije, soli in mineralov. Aja in predvsem, da imaš glavo kolikor toliko bistro-nekaterim se je med tekom čisto zvrtelo. Tek nas je dokončalo le 104;skoraj tretjina je odstopila.

Ampak doživetje je bilo tako intenzivno, da se letos vrnem ponovno. Malo so me prevzeli Dogoni(ljudsto, ki živi v tistih krajih), malo pa moja obveza sebi in organizatorjem, da se vrnem in izboljšam rezultat. Tako letos spet tečem...
Uporabniški avatar
 5rca
#6010
joj Ales... ja kdaj si pa ti tole zgoraj pisal :?: :?: nisi mogel zaspati :oops: :wink:
Uporabniški avatar
 ales
#6014
A ti mene mal zaje... Ja, res me še danes boli noga, tako da naslednjih nekaj dni ne bom mogel. Bo prišlo kaj drugega na vrsto. Včasih moramo plačat za svoje neumnosti-zato jih pa delamo, a ne?
Uporabniški avatar
 5rca
#6018
ales napisal/-a:A ti mene mal zaje...


si te ne upam :oops: :wink: :lol: :oops: :wink: :lol:
Uporabniški avatar
 Bor
#6019
5rca napisal/-a:
ales napisal/-a:A ti mene mal zaje...


si te ne upam :oops: :wink: :lol: :oops: :wink: :lol:



:oops:
Uporabniški avatar
 5rca
#6020
Bor napisal/-a:
5rca napisal/-a:
ales napisal/-a:A ti mene mal zaje...


si te ne upam :oops: :wink: :lol: :oops: :wink: :lol:



:oops:



čaki Bor... zdej pa jest nč ne razumem ... ah, ta kuper :oops: :roll: :oops: :roll:

slikca pa uredu ... samo, hmmmm ... ne vem, kaj imaš na glavi :?: liziko :?: :?: ne vidm dobr :shock:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA