Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#65746
LP

Danes smo odtekli lep tek. Ko smo se odpravili iz Lj. smo mislili da bosta otroka tekla na 2,5km , ko pa smo prišli v Umag sta ugotovila da sta prestara za ta tek.
No prijavili smo jih na 5km to je bil njun prvi tak tek. Bili smo vsi štirje na štartu tako da smo konkurenca 2MUSH4ME family.
Fotke sledijo.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#65747
CIAO

To je bil prav poseben tek vsi štirje na startu, ma skoraj nisem verjela sama sebi. Pred startom malo treme a glej ga zlomka oglasila seje piščalka in že gremo v dir.
Ko sem na obračališču obrnila in kmalu za tem ugotovila da je hči tudi blizu sem bila presenečena. No sin je bil malo za njo. Dala sem jima napotke kje je obračališče in nadaljevala po vročini proti cilju.
V cilju sem navijala za njiju seveda sem šla naproti sinu in ga spodbujala, med tekom mu je bilo zelo vroče tako dasi je slekel tudi majico vendar jo je tik pred ciljem oblekel in se pripravil za ciljni šprint.

Na koncu vsi veseli in srečni da smo pretekli ta tek. No pa še spominske medalje smo dobili.
Uporabniški avatar
 kustus
#65748
LP

No ko smo bili na startu nas je bilo prav lepo gledati saj je TF pik bilo kar ogromno.
Oglasila se je piščalka in hopla gremo v dir. Nekje med 4,5 in 5,5km sem imel manjšo krizo potem se je pa odprlo. Seveda sem med potjo mislil tudi na svoja dva mlajša člana in seveda na Nadjo tudi.
Ko sem obrnil na 5km sta me prehitela MiroPR in MajdaPR. Bilo je ful vroče a cilj se je bližal, kmalu sem zaslišal spikerja v cilju in ciljni šprint je bil pred menoj. Ko sem končal sem zagledal sina Roberta z nickname ROBE-BOBE ki je bil še zmeraj ves rdeč od muk. Pravi da je to res zelo daleč. Presenečen sem bil nad tekom hčere Monike z nickname MONCHY TF PRESS.
Obadva sta bila zelo navdušena nad svojim dosežkom. Za povrhu pa še medalja .
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#65761
Zares čudovit dan, čuj. Ura starta je bila ravno taprava, da vročina ni povzročala preveč kuhanja, veter pa je ravno prav kuštral lase in prinašal nostalgičen vonj morske vode, ki se je sušila na obrežnem skalovju. Ko sem prvič na forumu zasledil ta polmaraton od Umaga, po obali, do Savudrije in nazaj, so se mi pocedile sline. Danes sem jih lahko posušil.
Organizacija OK, le na uro so gledali čisto dopustniško. TF se je odlično odrezal - na stopničkah in pod njimi.
Čestitke :D

PS. Danes je bil pa res pravi dan za posedet in chagat. Žal smo morali prehitro :driver:
Uporabniški avatar
 mihaperme
#65802
Še na kratko z moje strani...

Prav luštno je bilo. Tek sicer malo hitrejši kot pričakoval, ampak nič zato :D Tek hitro minil v družbi Dragonsa, MihaPr in Matjaž55 :wink: :D Lahko bi bilo malo manj vetra :arrow: da bi se čim prej navadili na toplejše vreme... Čestitke vsem dobitnikom medalj :clap: Hvala Dragotu za :driver:

Drugo leto pa spet :juhuhu:

Lp

Miha
Uporabniški avatar
 potepinko68
#65804
Ja.. je bilo prijetno.. ravno prav toplo za tekat... pa všeč mi je bilo, da ni bilo gužve na progi.. ravno prav udeležencev za moj okus...

Pa seveda, prvič čisto malo "pokukal" v druščino tekaškega foruma.. prav prijetno je priti na prireditev z majico z ljubljanskega maratona, pa te že pokličejo.. "tekaški forum?".. :) ... ker smo doma pustili v varstvu bolnico, smo jo po teku kar na hitro popihali...

Zato me tudi zanima, če so kje na netu objavljeni rezultati.

lp,
potepinko
Uporabniški avatar
 kustus
#65808
LP

No še enkrat jest morda namig našim prirediteljem lepo je prejeti spominsko medaljo ker je to najlepši spomin in reklama za prihodnje leto da se zopet vrneš.
Kajti tisti tahitri res dobijo zmeraj medalje ali pokale mi tapočasni pa nikoli nič pri sosedih Hrvatih pa tudi mi tapočasni prejmemo medaljo in mislim da ga ni nikogar od tekača ki je ni prejel z ponosom.
Zato se Predrag še oglasimo na kak vaš tek saj ste zmeraj super.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#65811
CIAO

Kot sem že omenila sta sin in hči prvič tekla na kakem teku in takoj dobila medaljo na katero sta zelo ponosna. Zato sem istega mnenja da je to najlepše darilo ko končaš tek in dobiš okoli vratu zasluženo spominsko medaljo.
Zgledujtese po takih prirediteljih.
Uporabniški avatar
 mirko1
#65812
to sem v davnih časih doživel na kolesarskem maratonu franja, in prav lepo se mi je zdelo.
lp,mirko
Uporabniški avatar
 predrag
#65819
:laola
Lp, rezultati in fotogalerija so vam na WEB-u, pa si ih lakho ogledate.
 tae
#65839
Moj pogled na ta tek bo pa tokrat malo bolj obširen. Moram priznati, da sem bil na začetku malo razočaran, ker sem si vse skupaj predstavljal malo drugače. Letos sem bil prvič na umaškem maratonu, mislil sem da je pri sosedih hrvatih zadeva razvita, kot pri nas v Sloveniji, pa še zdaleč ni tako. Pričakoval sem nekaj tisoč tekačev, kot napr. na ljubljanskem maratonu, trojkah ali Radencih, dejansko pa se nas je zbralo le nekaj 100. Je bila pa vsekakor dobra zasedba tekaškega foruma in drugih slovencev. Končno spoznal šefa Ero-ta in še nekaj drugih forumovcev. Nekaj že znanih obrazov pa sem tudi srečal. Je pa prijetno občutenje, ko te nekdo sredi Umaga pokliče Tae (a ne Pegaz). Vreme je bilo super, proga tudi. Večina "naših" je teklo polmaraton, no jaz še vedno vztrajam na krajših razdaljah. (10 km) Tekel sem okoli 41 minut, kar je bilo tudi pričakovano. 2 stvari pa sta me še motili na tem teku. Prvič, da ni bilo nobenega javnega merjenja časa (ponavadi v cilju vidiš na kakšni veliki tabli svoj čas) in drugič kar se tiče medalj. Lepo je, da so vsi udeleženci tega teka prejeli spominske medalje (no, jaz še ne), vendar bi bilo logično, da bi medaljo prejel vsak takoj ko priteče v cilj, najboljši pa še potem ko so javne podelitve. Tu pa v cilju ni nihče prejel nič in so bili vsi prisiljeni čakati do 19h ali dlje do javne podelitve. Jaz sem odšel domov predčasno, ker me je v Portorožu čakala družina.

Glede na to, da sem Tini-ju naročil, da vzame mojo medaljo in je tudi on odšel predčasno, upam da jo je vzel kdo drug, ker zaekrat tudi meni te spominske medalje še dosti pomenijo.

Prosim tistega od forumovcev, ki je vzel nagrade neprisotnih, če me lahko pokliče na 041/283-546, da se zmenimo o prevzemu. (problem je namreč v tem, da sem trenutno na dopustu, doma mi je crknil internet in sedaj to pišem iz knjižnice in ne bom mogel sproti kontrolirati novih informacij na forumu).

Hvala lepa.
 tae
#65841
Še enkrat jaz. Ogledal sem si rezultate. Absolutno končal na 11. mestu. Me pa zanima, če kdo ve ali so imeli tu tudi na 10 km ločeno po kategorijah po letih ali le skupno. Še enkrat hvala še za te informacije.
Uporabniški avatar
 rainbow
#65847
Na 10-kilometrski razdalji sta bili le absolutni kategoriji, ločeno moški, ženske, ni pa bilo kategorij po letih. Kolikor vem, je to običaj tudi na (pol)maratonih pri nas.
Uporabniški avatar
 tadejz
#65849
Do zdaj moj najlepši tek, fenomenalna trasa, vonj morja, borovcev; pa kaj lepšega lahko želimo. Čestitam vsem forumovcem, ki so nastopili, je blo lepo videt tako številno ekipo na štartu. Vse pohvale še Predragu (pozdrav tudi od punc iz Makedonije :lol: ) in ostali ekipi, tako za organizacijo teka kot vse v zvezi s prenočiščem. Res, kapo dol in veliko uspeha še v bodoče.
Uporabniški avatar
 predrag
#65882
:juhuhu:
Še eno lh za množičen nastop TF-a.
Čestitamo: pokal za najbolj množični klub na teku 21.1 km.
Priznanja za vse tekmovalce tudi medalje in ev. majice (zmanjkane)
lahko prevzamete pri Eru.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA